חדשות אשדודכלכלהכתבה ראשיתקהילה

התאחדות התעשיינים נאבקה בהעלאת הארנונה באשדוד וחסכה לעסקים בעיר יותר מ-6.5 מיליון ש"ח

תעריף מס הארנונה יעלה השנה ברחבי הארץ ב-2.58%, ובעיריית אשדוד רצו עוד וביקשו העלאה חריגה של 15% לעסקים בעיר שנמנעה לאחר מאבק של התאחדות התעשיינים.

אביב חצבני, מנהל ממרחב דרום בהתאחדות התעשיינים: "עלייה של 15% היתה מייקרת את הייצור, וכתוצאה מכך מתגלגלת לציבור פעמיים – גם ביוקר המוצרים וגם בחשבון הארנונה"

מאבק התאחדות התעשיינים בהעלאת הארנונה בערים ממשיך לנחול הצלחה. עם תחילת השנה החדשה עיריית אשדוד ביקשה מהמדינה אישור לעלות באופן חריג את מס הארנונה לעסקים בעיר בכ-15%, זאת בנוסף לעלייה אוטומטית של כ-2.58% לכלל העסקים ובתי המגורים בעיר.

במטרה למנוע את הפגיעה של העסקים בעיר, התאחדות התעשיינים פנתה למשרד הפנים בבקשה לדחות על הסף את בקשת העירייה בטענה כי היא מייצרת אפליה ופגיעה חמורה בעסקים בעיר. דרישת ההתאחדות התקבלה ובכך הצליחה למנוע את העלייה החריגה ולחסוך לעסקים בעיר יותר מ-6.5 מיליון ₪ בשנה הקרובה.

אביב חצבני, מנהל מרחב דרום בהתאחדות התעשיינים: "השתוללות הארנונה בעיריית אשדוד חושפת את העיוותים שגורמים לכולנו לשלם מיסים מיותרים לרשויות. עלייה של 15% מייקרת את הייצור, וכתוצאה מכך מתגלגלת לציבור פעמיים – גם ביוקר המוצרים וגם בחשבון הארנונה. טוב עשה משרד הפנים שדחה את הבקשה החריגה של עיריית אשדוד ובכך חסך מיליוני ₪ הן לציבור המעסיקים והן לאזרחי העיר"

מאמרים רלוונטיים

Back to top button