תרבות וחינוך

התחרות הארצית לפסנתרנים צעירים פסנתר לתמיד, הגיעה לסיומה

קונצרט זוכי תחרות "פסנתר לתמיד" התקיים במונארט מרכז תרבות

זאת השנה הראשונה שהקונצרט מתקיים בפני אולם ריק בשל מגבלות התקופה, אך הוא שודר בשידור חי בעמוד הפייסבוק של התחרות.

טקס הכרזת זוכי תחרות פסנתר לתמיד ה-12, בתמיכת משרד התרבות, וקונצרט הזוכים החגיגי התקיים אמש, ה-17/12 במרכז "מונארט" באשדוד וחתמו את התחרות השנה.

השנה בשל מגבלות הקורונה, לא התקיים הקונצרט בפני קהל, אך הוא שודר בשידור חי בעמוד הפייסבוק של התחרות בפני אלפי צופים.

את הטקס פתח ד"ר אריה אזולאי, יו"ר קרן המשנה לפיתוח אשדוד, שהדליק נר שמיני של חנוכה ואמר כי "אור גדול ונס גדול היה פה, עם מימוש התחרות בשנה של קורונה, של בידוד ושל זום, שלא הצליחה לשבש את החגיגה הגדולה ואת נגינת הפסנתר ואת כישרון התלמידים".

עוד נשאה דברים בטקס ד"ר רקפת בר שדה, מנהלת המחלקה למוסיקה במשרד התרבות, שברכה בשם משרד התרבות את המשתתפים בתחרות "על ההתמדה ועל הנחישות לעסוק בתחום אמנות מאתגר ותובעני".

"אנו גאים בכם", הוסיפה בר שדה, "ורואים בכם מובילי דרך בתרבות הישראלית כחלק מדור העתיד של אמנות המוסיקה ואמנות הפסנתר בפרט".

לאחר הברכות והכרזת שמות הזוכים, התקיים קונצרט הזוכים, במהלכו נגנו הזוכים במקום הראשון בקטגורית הגיל השונות בתחרות.

125 פסנתרנים בגילאי 6-28, נרשמו לתחרות השנה,"למרות שזאת שנה מאתגרת במיוחד, לקחו השנה חלק בתחרות מספר שיא של משתתפים שהפגינו כישורי נגינה גבוהים מאוד", אומרת יאנינה קודליק, המנהלת האמנותית של התחרות.

קונצרט זוכים | קרדיט מייק אדרי
קונצרט זוכים | קרדיט מייק אדרי
קונצרט זוכים | קרדיט מייק אדרי
קונצרט זוכים | קרדיט מייק אדרי
קונצרט זוכים | קרדיט מייק אדרי

 

אלו הזוכים בתחרות השנה:

במקום הראשון לגילאי 6-11 זכו 4 מתמודדים: דנילוב אריאל,11 ,אשדוד, גולדנשליוגר דנה, 9 ,אשדוד, פרידמן אביגיל,10 ,פרדס חנה, ולדמן אריאל,11 ,ערד, בפרס על-סך 1000 שקלים כל אחד.

במקום הראשון לגילאי 12-15 זכו 2 מתמודדים:  כהן אורי צבי, 14, תל אביב, גרביץ ליזה, 14, תל אביב., בפרס על-סך 3500 שקלים כל אחד.

במקום הראשון לגילאי 16-18: זכה פיינברג איתמר,17, מחיפה, בפרס על-סך 12,000 שקלים.

במקום הראשון לגילאי 19-28: קריב אלון,21, כפר שמריהו וחאיק נביל,19,נוף הגליל, בפרס בסך 10,000 ₪ כל אחד.

פרסים כספיים הוענקו גם לזוכים במקומות השני והשלישי בכל קטגוריות גיל ובנוסף חולקו פרסי עידוד בכל קטגוריה,  מתנת עיריית אשדוד וקרן יעקב ביסטריצקי

מעבר לפרסים אלו, חולקו השנה גם מלגות: מלגה בסך 10,000 ש"ח מטעם עמותת צפונות תרבות, יו"ר ד"ר אילנה כהן, מלגה בסך 9,500 מטעם מפעל אדמה אגן לפסנתרנים מצטיינים תושבי אשדוד וכן 3,000 ש"ח מטעם קרן אשדוד לפסנתרן מצטיין. סך כל הפרסים שחולקן השנה -103,000  ₪

מעבר לפרסים, הזוכים המאושרים יוזמנו להופיע עם תזמורות מובילות בארץ.

מאמרים רלוונטיים

Back to top button