Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

והזוכה המאושר: ישיבת אמית יגל אשדוד

והזוכה המאושר: ישיבת אמית יגל אשדוד
קרדיט: דוברות רשת אמית

כשרועי השמיניסט האשדודי רצה להפיק הכתרת פורים בישיבה, הוא לא ידע שימצא את עצמו מככב במרכזו של סרט דוקו זוכה פסטיבלים בינלאומיים ותחרות ארצית מטעם משרד החינוך.

השבוע התקיים אירוע הגמר של תחרות היצירה הצעירה הארצית, לסרטים שנוצרו בשנת הלימודים שעברה, לכלל מגמות הקולנוע בחינוך הממלכתי, הממלכתי דתי והערבי.

לקטגוריה התיעודית הוגשו השנה מבחר גדול של סרטים יותר משנים רגילות, מה שגרם לשופטים להוסיף קטגוריית מקום שלישי נוסף וצל"ש, אך את הפרס של המקום הראשון גרף הסרט הדוקומנטרי 'הכתרה', שיצרו תלמידי כיתה י"ב מישיבת אמית יגל אשדוד: אוריאל דהן, אושרי סובן ואליאב פרץ.

הסרט כבר התקבל והוקרן בפסטיבלי קולנוע נוספים לנוער בארץ ובעולם, ונפתח כעת לצפייה חופשית לציבור הרחב.

אוריאל דהן, במאי הסרט, המשרת כיום כיוצר קולנוע בצבא, לסרטי מדור עתי"ד של הרבנות הצבאית: "כל פעם מחדש כיף לראות את התגובות של הקהל שנפגש עם הסרט על המסך הגדול, זה חוויה חזקה לתת לאנשים להציץ על העולם דרך העיניים שלי".

אליאב פרץ, המפיק: "בתחילת הדרך היו אנשים שהסתכלו בזלזול על הבחירה שלנו במגמת קולנוע, אבל בשבילנו זה היה מסע מרתק, שהנה, גם הצלחנו למנף את המגמה בזכייה ארצית של הסרט שלנו, שהוא אחד מהפרויקטים הטובים שהיה לכל אחד מהצוות".

אלעד מוקדס, המורה המעשי שחנך וליווה את הפרויקט בפועל: "התשוקה של התלמידים לספר את הסיפור שלהם דרך הקולנוע, הובילה אותם להשקעה של ימים ארוכים, הרבה מעבר לשעות הלימודים. הייתי עד למשמרות עריכה של 12 שעות, מסוף שחרית ועד שצוות הניקיון דרש לפנות את חדר הקולנוע בערב. אוריאל הוביל את חבורתו להסתערות על האתגר בחדוות יצירה סוחפת. הם צילמו וערכו, צילמו וערכו במשך חודשים של תיעוד. עושר החומרים הזה והניסיון שצברו איפשרו להם ליצור סרט שנפרס על פני תקופה, שגיבוריו כבר התרגלו למצלמה. יש כאן רגעים אמיתיים מישיבות עם הצוות, ומרגעי העלייה והסדק של הגיבור, שהתמסר ונתן להם יד חופשית, מתוך משולש הקשר הפתוח שנבנה ביניהם לבינו, לבין המצלמה. ובסופו של דבר נוצר כאן מסמך דוקו אותנטי שמביא למסך קול של התמודדות חברתית אוניברסלית אמנם, אך בלבוש ייחודי ולא מוכר – מאחורי הקלעים של הכתרה פורימית בישיבה תיכונית".

אהרן מגל, רכז המגמה: "הסרט הזה מורכב מסצנות טבעיות שקורות בזמן אמת מול המצלמה. זאת בחירה מאתגרת גם ליוצרים ותיקים, בטח לתלמידים. סרטי מגמה לרוב מורכבים מראיונות של 'ראשים מדברים', קצת צילומי אווירה ותמונות ארכיון, וכאן היה פיצוח מיוחד של התלמידים יחד עם הליווי וההדרכה שקיבלו מאלעד".

יוסי בר דוד, המפקח הארצי על המגמה מטעם משרד החינוך: "הסרט 'ההכתרה' זכה בפרס הראשון בקטגוריית הסרט התיעודי הטוב ביותר לשנה"ל תשפ"ד. מנימוקי השופטים: בחירת נושא מתוך עולמם האישי של היוצרים, משולב בסיטואציות קולנועיות מרשימות, המדגישות את נקודת המבט של הדמות הראשית והמסע שהיא עוברת לאורך כל הסרט. אמירה קולנועית מיוחדת".

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
הכל על פתרונות לאריזה תעשייתית
פתרונות לאריזה תעשייתית חיוניים לשרשרת האספקה העולמית מכיוון שהם מבטיחים...
כיצד מתנהלים משפטית כאשר עוברים תאונה
תאונות הן אירועים בלתי צפויים שיכולים להתרחש בכל רגע נתון...
למה כדאי לי להשקיע בנדל״ן בחו״ל?
אחד מאפיקי ההשקעה הבטוחים והמניבים ביותר הוא שוק הנדל״ן, אך...
סיבות לשלילת רישיון נהיגה
פסילת רישיון נהיגה יכולה להתבצע במספר מצבים. אחד המצבים הוא...
החיפויים שישנו את עיצוב הבית שלכם
למרות כל הניסיונות שלכם, משהו בכל זאת חסר לכם בעיצוב...
ההבדל בין עיצוב דירה לעיצוב בית פרטי
עיצוב פנים היא האומנות של עיצוב הבית והחלת הסגנון האישי...
"להוריד את הבטן" ללא כפיפות אינסופיות- כך תעשו את זה
ככל שאנו מתבגרים, כך הצטברות השומן, במיוחד באזור הבטן, גדלה...
סימפוניה מרחבית - נקודת המפגש בין אדריכלות לעיצוב פנים
בכל פרויקט בנייה של בית חדש, מקום מסחר או כל...
לעבור משברים משפחתיים בעזרת עורך דין מתאים
אמנם המשפחה היא מעגל האנשים הקרוב אלינו ביתר, אך עם...
להשאיר את הראש מעל המים גם בזמן מלחמה- איך עושים את זה
מלחמה היא מצב לא פשוט מכל הבחינות: פיזית, רגשית וגם...