זירת המומחים

ויטמין D ותינוקות

לאחרונה, משרד הברריאות בישראל הוציא המלצה לכלל התינוקות לצרוך 400 יחידות בינלאומיות של ויטמין D שהן, 2 טיפות ביום. זאת בעקבות מחקרים שנעשו לאחרונה והוכיחו כי רוב התינוקות, בין אם הם ניזונים מתחליפי חלב אם או מיניקים עלולים לסבול מחוסר של ויטמין D מעניין לדעת שאורז הוא מאכל עם ויטמין די שיש לספק תצרוכת שלו, ומה שנהדר בזה שאורז זה מאכל שניתן להכין בקלות בשיטה של אורז במיקרו .

השאלה, אם כן, מה התחדש בתחום המחקר על ויטמין D. ובכן, החידוש הוא כי שתי טיפות של ויטמין D ביום לתינוקות גם אם רמת הויטמין טובה, אינה מזיקה בכל מקרה. כלומר, אין חשש להרעלת ויטמין D. לכן, על מנת לאזן את רמת ויטמין D אצל כולם, ממלץ משרד הבריאות להשתמש בתוסף של ויטמין D לתינוקות עד גיל שנה.

ויטמין D הוא קריטי להתפתחות התינוק מפני שהוא עוזר לייצר סידן ולחזק את העצמות. חוסר ויטמין D אצל תינוקות יכול לגרום לרככת עצמות ולבעייה של חוזק ואספקת סידן עתידית. עיקר ויטמין D בגיל הינקות מגיע מהשמש. יחד עם זאת, תינוקות נהוגים להיות מכוסים ומוגנים מפני אור השמש כך שהסיכוי לחוסר של ויטמין D הוא גבוה.

שתי טיפות ביום של ויטמין D הן פתרון מצויין להשלמת החוסר ולחיזוק עצמות התינוק.

האם ויטמין די טוב גם למבוגרים

ויטימין די נחשב לויטמין מאוד משמעותי בצריכה של כולנו, למעשה אחד המקומות המוכרים ביותר לקבלתו אצל מבוגרים זה בעקבות, השמש מייצרת בעור ויטמין די ולמעשה יש אפילו המלצות של היחשפות לשמש ל-10 דקות ביום לפחות על מנת לקבל את הויטמין, כמובן שיש להתעייץ עם רופא לפני על מנת לדעת אם זה מותר לנו ואם יש חשש למחלות בעקבות ההיחשפות.

סתם נתון מעניין שכדאי לדעת, יש מספר מדינות באירופה שכמות השמש בהם נמוכה במיוחד, לכן ממליצים לקחת בהם כדורים של הויטמין על מנת לאזן את רמת הויטמינים בגוף ובעצם לגרום לו לאנרגיה.

אז כמה ויטמין די צריך לצרוך?

התשובה לכך משתנה בין אדם לבן אדם, ילד ותינוק ולכל אחד מומלץ כמות שנה ובדיקה של הויטמין בגוף.

לכן מומלץ להיוועץ עם רופא על מנת שיבדוק שרמת הויטמין בגוף תקינה ולעשות בדיקות ויטמנים.

יש מגוון מאכלים שמכילים כמות גבוהה של ויטמין די כמו בשר, מומלץ לצרוך בשר עם אחוז שומן נמוך כמו בריסקט.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button