זירת המומחים

טיפול בעובש בקיר

עובש בקיר מהווה למעשה את אחת התופעות הלא נעימות. מעבר לעובדה שעובש פוגע באסתטיקה של הבית ובמראה שלו, הוא גם יכול לפגוע בבריאותם של דיירי הבית. מעבר לכך, עובש מהווה בעיה לא פשוטה לפתרון והטיפול בו יכול להיות קשה וממושך. לא די לטפל בעובש עצמו, אלא יש צורך לאתר את הסיבות להופעת העובש ולטפל גם בהן, על מנת שלא ייווצר שוב עובש. אם אתם תוהים כיצד מתמודדים עם עובש, במאמר הבא תקבלו את כל המידע אודות טיפול בעובש בקירות.

ממה נוצר עובש בקירות?

אם הקיר שלכם מתחיל להצמיח נקודות שחורות שרק הולכות וגדלות עד שהן הופכות לכתם שחור גדול ומכוער על הקיר, הרי שמדובר בעובש. לפני שחושבים על טיפול עובש בקירות, יש צורך לברר מהן הסיבות אשר גורמות לעובש. העובש יכול להיווצר בשל כמה סיבות: ראשית, הוא יכול להיווצר בשל רטיבות בקירות או התקרה אשר נובעת מאיטום לקוי של הקירות או התקרה. שנית, העובש יכול להיווצר בשל עיבוי, מצב שבו האדים הופכים לטיפות על זגוגיות החלונות וברגע שהמים מצטברים על החלונות הם מחלחלים לקיר וכך נוצר העובש. עובש בקירות יכול להיווצר גם בשל נזילה סמויה אשר גורמת לרטיבות בפנים הקיר והאיתותים לבעיה המדוברת הוא העובש שנוצר באותו המקום. עובש גם יכול להיווצר בשל לחות, מדובר על מצב שלרוב מתרחש בחדר האמבטיה כאשר השילוב של המים החמים יוצר לחות באוויר אשר מצטברת על הקיר, חודרת את שכבת הצבע ומייצרת עובש בקיר.

בכדי להימנע מעובש בקירות חשוב מאוד לדאוג לאיטום איכותי של הקירות, הרצפות וגג המבנה, יש לבחור חומרי איטום איכותיים לצורך איטום. מעבר לכך, בכל מקרה של חשד לנזילה בקיר יש לאתר את מקור הנזילה וכן, יש להקפיד לאוורר עד כמה שניתן את חדר האמבטיה על מנת שלא תיווצר לחות שתגרום לעובש.

טיפול בעובש בקירות- איך עושים את זה?

טיפול בעובש בקירות יכול להתבצע בכמה אופציות, כאשר חשוב מאוד ליישם כל אחת משיטות הטיפול רק לאחר שמגלים מהן הסיבות לעובש ואחרי תקופת הגשמים:

אם הסיבה לעובש בקיר היא בגין סדק או נזילה חיצונית, חשוב מאוד לאטום את הקיר ולאחר מכן לעבור לטיפול בעובש בקיר. יש להוריד את הטיח עם העובש, לטפל בעובש עצמו ולצבוע את הקיר בצבעים מתאימים.

אם העובש בקיר הוא בקירות של האמבטיה ככל הנראה הסיבה לכך היא לחות או עובש אשר נוצר בעקבות עיבוי. דרך הטיפול בעובש בקירות הוא קודם כל לנסות ולאוורר את החלל על מנת למנוע לחות. יש לאוורר את החלל לאחר כל מקלחת חמה ואך לפתוח חלונות. בכדי למנוע עיבוי על חלונות חשוב לאוורר את הבית גם בימי החורף הקרים. כדי לטפל בעובש הקיר עליכם לצבוע בעצמכם את חדר האמבטיה או את הקיר מתחת לחלון כאשר חשוב מאוד לבחור בצבעים דוחי עובש. יש אנשי מקצוע שטוענים שניתן להסיר עובש גם באמצעות אקונומיקה.

טיפול בעובש בקיר באמצעות צביעה צריך להתחיל בהורדת חלקי הטיח עם העובש באמצעות שפכטל. לאחר שמורידים את השאריות יש לקחת מטלית ודלי עם מים ואקונומיקה ולשפשף את הקיר עליו גדל העובש. לאחר מכן יש לשטוף שוב את הקיר במטלית ספוגה מים בלבד וזאת בכדי לנקות את שאריות האקונומיקה מהקיר בכדי שהצבע ידבק לקיר בצורה טובה ביותר.

טיפול בעובש בקירות חייב להתבצע בצורה הטובה ביותר שכן, מעבר לעובדה שהעובש פוגע כאמור במראה ובעיצוב של הבית, הוא גם יכול לפגוע בבריאותם של דיירי הבית. על כן, אם אינכם יודעים או מצליחים להסיר את העובש באופן עצמאי, כדאי לבחור באנשי מקצוע שיעשו את העבודה.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button