זירת המומחים

טיפים ליזם נדל״ן מתחיל

מאוד מפתה להתעלם מפרטים מסוימים, למרות שהם משפיעים מאוד על ההבדל בין משקיע עם תשואה גבוהה למשקיע רגיל. אם המטרה שלכם היא להפוך ליזמי נדל״ן עם תשואה גבוהה, יש לנו כמה טיפים שיכולים להועיל לכם.

במבט ראשון, הטיפים המוצעים במאמר זה, נראים אולי פשוטים מדי, אבל אלה היסודות שאתם צריכים לדעת, כדי להתחיל במסע ברגל ימין. ולא, הכוונה אינה לטיפים הנוגעים לדיווח מס רכישה, שאותו כל יזם מתחיל מכיר היטב.

  1. הגדירו את האסטרטגיה שלכם

האסטרטגיה שלכם היא הבסיס לפרויקט היזמות שלכם. אסטרטגיה ברורה ומוצקה תשמור שלא תסטו מהדרך ושתגיעו ליעדים בדרך הישר, מבלי להתפזר לכול הכיוונים.

כדי לבצע בהצלחה את פרויקט ההשקעה שלכם, עליכם לשאול את עצמכם את השאלות הנכונות ולהכין את עצמכם מראש.

כמשקיעים, אם אתם מתכננים לבקש מימון כלשהו, אתם מתחייבים לטווח ארוך. לכן, חשוב שתשקלו את כל הסיכונים ותבחרו באסטרטגיה המתאימה בול למצבכם. כדי לבנות אסטרטגיה מתאימה, עליכם להצטייד בידע הקשור להשקעה שלכם, ואולי אפילו לעבור הכשרה מקצועית בנושא.

  1. הגדירו את התקציב שלכם

כיזמי נדל״ן, חשוב שתגדירו את התקציב שלכם מראש, ותעמדו בו. אם התקציב שלכם נמוך, תוכלו להתחיל ברכישת נכס קטן בפריפריה. ככול שהתקציב ילך ויגדל, האפשרויות ילכו ויתרחבו. וכאן, הבחירה הסופית קשורה גם לאסטרטגיה שלכם.

לדוגמה, אם אתם רוצים להגדיל את הנכסים כדי להתפרנס מנדל״ן, אזי רכישת נכס להשכרה היא ההשקעה הטובה ביותר, זכרו לקחת בחשבון לא רק את ההשקעה בשיפוץ אלא גם את הצורך בדיווח מס רכישה לרשויות, כפי שהחוק דורש מבעלים של שתי דירות ויותר.

  1. בנו צוות

אתם כבר יודעים שלא תוכלו לבצע את רכישת הנכסים לגמרי לבדכם. יהיה עליכם לעבוד עם מספר אנשים כדי למצוא את הפנינה הנדירה שתביא לכם רווחים. כשאנחנו אומרים ׳צוות׳, הכוונה היא לאנשי מקצוע כמו: מתווך, שמאי, עורך דין וגוף מממן שיסייע לכם לממן את הנכס. אנשי מקצוע נוספים:

  • רואה חשבון – שיעזור לכם לחשב את הרווחיות ולעקוב אחר תשלומי המס שלכם.
  • בעלי מלאכה – קבלן בניין, אינסטלטור וחשמלאי – שיעזרו לכם בעבודות השיפוץ השונות.
  • ניהול ההשכרה יכול להתבצע ישירות על ידכם, אבל כדי להיות בטוחים שהניהול יתבצע באופן מושלם, אולי כדאי לבחור בחברת ניהול שתעשה זאת עבורכם.
  1. קנו במטרה להרוויח כסף בזמן הרכישה

כאשר אתם משקיעים בנדל״ן, השאירו את הרגשות בצד. אל תשכחו שהעסקה מתבצעת בזמן הרכישה ולא בעת המכירה החוזרת. קניית נכס שלא מערבת את הרגשות תעזור לכם לקבל החלטה שקולה, שלא תוביל חלילה לרכישת נכס במחיר גבוה ממחירו בשוק.

  1. היו סבלניים כשאתם מחפשים את הנכס המתאים

מציאת נכס שתואם את המטרות שלכם עשויה לקחת זמן, לכן חשוב להתאזר בסבלנות ולא למהר ולרכוש את הנכס הראשון בו אתם מבקרים. קחו בחשבון שהרחבת מספר הנכסים שלכם תיקח זמן, אז אל תפעלו בפזיזות.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button