Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ייצוג בעבירות צבאיות – כל מה שצריך לדעת

ייצוג בעבירות צבאיות – כל מה שצריך לדעת
קרדיט: Freepik

ניתן לומר באופן חד משמעי כי המערכת המשפטית בצבא נוטה להעניק משקל רב למקרים אשר נחשבים למקרים יחסית קלים באזרחות. יתרה מכך, המערכת הצבאית כוללת עבירות אשר ייחודיות רק לה. הענישה כתוצאה של עבירות צבאיות עשויה לבוא לידי ביטוי בטווח הקצר בעזרת קנסות, מאסרים בפועל וכיוצא בכך, בעת בה ישנם עונשים אשר ההשלכות שלהם עשויות להשפיע גם לפרק זמן ממושך יותר, עונשים כמו מניעת עבודות במקומות מסוימים, רישום פלילי וכן הלאה – בהתאם לחומרת העבירה, בעת בה בין סוגי העבירות השונים תוכלו למצוא עבירות סמים, עריקות, אלימות וכן הלאה. על כן, ההמלצה המרכזית תהיה לעבור את התהליך המשפטי לצד עורך דין פלילי המתמחה בדין הצבאי ומכיר היטב את המערכת הצבאית, באופן כזה אשר יכול להקל עליכם בצורה משמעותית בכל הנוגע לסוג הענישה ומידת החומרה שלה לאור הנסיבות המוצגות בפניו.

ההליך המשפטי הצבאי

לצבא ההגנה לישראל קיימת מערכת משפטית צבאית אשר כפופה לו. למרות העובדה כי מדוברת במערכת אשר מתבססת על המערכת האזרחית, ניכר כי אותה מערכת מותאמת באופן מוקפד ומדויק למאפיינים והחוקים השונים בצבא. כמו כן, לא מעט אנשים מוצאים את עצמם נאבקים בהתמודדות מול הצדדים השונים במערכת המשפט הצבאית ולכן, מוטב כי תפנו לשירותיו של עו"ד צבאי המחזיק בניסיון הרלוונטי ביותר עבורכם. למעשה, אפשר לומר כי ההליך המשפטי הצבאי זהה למדי להליך הפלילי במערכת האזרחית שכן, תחילה מקבלת המערכת תלונה כי חייל ביצע עבירה כזו או אחרת. לאחר מכן עוברת התלונה ליחידת מצ"ח למטרות חקירה וכך עד לגיבוש דין החייל בתום ההליך המשפטי.

מתי חייל נדרש בסיוע משפטי?

ישנם לא מעט מקרים בהם חייל יהיה דרוש בסיוע משפטי וביניהם בהגשת תביעות משרד הביטחון, עמידה לדין בגין עבירות סמים, חקירות מצ"ח וכיוצא בכך. זאת בעוד כי לצד ההליך הפלילי ישנם מספר הליכים שונים שאינם מתקיימים בחופף במערכת האזרחית, כגון סיוע של גורמי חזרה לשירותי תקין, ועדות התאמה לקצין בריאות הנפש וכן הלאה. מצב נפוץ נוסף בו קיים צורך בשירותיו של עורך דין צבאי הוא בעת בה חייל נפצע במהלך שירותו ומעוניין לקבל הכרה כנכה. במידה ואתם מעוניינים בליווי אדיב ומקצועי בהליך המשפטי איתו אתם מתמודדים במערכת הצבאית, תוכלו לפנות עוד היום אל ריקי ישי – משרד עורכי דין.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
החיפויים שישנו את עיצוב הבית שלכם
למרות כל הניסיונות שלכם, משהו בכל זאת חסר לכם בעיצוב...
ההבדל בין עיצוב דירה לעיצוב בית פרטי
עיצוב פנים היא האומנות של עיצוב הבית והחלת הסגנון האישי...
"להוריד את הבטן" ללא כפיפות אינסופיות- כך תעשו את זה
ככל שאנו מתבגרים, כך הצטברות השומן, במיוחד באזור הבטן, גדלה...
סימפוניה מרחבית - נקודת המפגש בין אדריכלות לעיצוב פנים
בכל פרויקט בנייה של בית חדש, מקום מסחר או כל...
לעבור משברים משפחתיים בעזרת עורך דין מתאים
אמנם המשפחה היא מעגל האנשים הקרוב אלינו ביתר, אך עם...
להשאיר את הראש מעל המים גם בזמן מלחמה- איך עושים את זה
מלחמה היא מצב לא פשוט מכל הבחינות: פיזית, רגשית וגם...
איך ממחזרים משכנתא
הליך מיחזור של משכנתא מתבסס על החלפת הלוואת המשכנתא הנוכחית...
סימנים לכך שצריך להזמין טכנאי מעליות
אם אתם גרים בבניין משותף או עובדים בכזה, ויש בנכס...
אל תוותרו על מה שמגיע לכם מהביטוח
חברות הביטוח אינן יכולות למשוך תביעות צודקות עד אין סוף...
האם מטבח כפרי יתאים לכם?
החיפוש אחר מטבח שיתאים לבית זו לא תמיד משימה קלה...