זירת המומחיםמשפטי

ייצוג בעבירות צבאיות – כל מה שצריך לדעת

ניתן לומר באופן חד משמעי כי המערכת המשפטית בצבא נוטה להעניק משקל רב למקרים אשר נחשבים למקרים יחסית קלים באזרחות. יתרה מכך, המערכת הצבאית כוללת עבירות אשר ייחודיות רק לה. הענישה כתוצאה של עבירות צבאיות עשויה לבוא לידי ביטוי בטווח הקצר בעזרת קנסות, מאסרים בפועל וכיוצא בכך, בעת בה ישנם עונשים אשר ההשלכות שלהם עשויות להשפיע גם לפרק זמן ממושך יותר, עונשים כמו מניעת עבודות במקומות מסוימים, רישום פלילי וכן הלאה – בהתאם לחומרת העבירה, בעת בה בין סוגי העבירות השונים תוכלו למצוא עבירות סמים, עריקות, אלימות וכן הלאה. על כן, ההמלצה המרכזית תהיה לעבור את התהליך המשפטי לצד עורך דין פלילי המתמחה בדין הצבאי ומכיר היטב את המערכת הצבאית, באופן כזה אשר יכול להקל עליכם בצורה משמעותית בכל הנוגע לסוג הענישה ומידת החומרה שלה לאור הנסיבות המוצגות בפניו.

ההליך המשפטי הצבאי

לצבא ההגנה לישראל קיימת מערכת משפטית צבאית אשר כפופה לו. למרות העובדה כי מדוברת במערכת אשר מתבססת על המערכת האזרחית, ניכר כי אותה מערכת מותאמת באופן מוקפד ומדויק למאפיינים והחוקים השונים בצבא. כמו כן, לא מעט אנשים מוצאים את עצמם נאבקים בהתמודדות מול הצדדים השונים במערכת המשפט הצבאית ולכן, מוטב כי תפנו לשירותיו של עו"ד צבאי המחזיק בניסיון הרלוונטי ביותר עבורכם. למעשה, אפשר לומר כי ההליך המשפטי הצבאי זהה למדי להליך הפלילי במערכת האזרחית שכן, תחילה מקבלת המערכת תלונה כי חייל ביצע עבירה כזו או אחרת. לאחר מכן עוברת התלונה ליחידת מצ"ח למטרות חקירה וכך עד לגיבוש דין החייל בתום ההליך המשפטי.

מתי חייל נדרש בסיוע משפטי?

ישנם לא מעט מקרים בהם חייל יהיה דרוש בסיוע משפטי וביניהם בהגשת תביעות משרד הביטחון, עמידה לדין בגין עבירות סמים, חקירות מצ"ח וכיוצא בכך. זאת בעוד כי לצד ההליך הפלילי ישנם מספר הליכים שונים שאינם מתקיימים בחופף במערכת האזרחית, כגון סיוע של גורמי חזרה לשירותי תקין, ועדות התאמה לקצין בריאות הנפש וכן הלאה. מצב נפוץ נוסף בו קיים צורך בשירותיו של עורך דין צבאי הוא בעת בה חייל נפצע במהלך שירותו ומעוניין לקבל הכרה כנכה. במידה ואתם מעוניינים בליווי אדיב ומקצועי בהליך המשפטי איתו אתם מתמודדים במערכת הצבאית, תוכלו לפנות עוד היום אל ריקי ישי – משרד עורכי דין.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button