Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

יש לכם BMI 30 ומעלה? כך יבוצע לכם טיפול בהשמנה

יש לכם BMI 30 ומעלה? כך יבוצע לכם טיפול בהשמנה
credit unsplash.com

אם ערך מסת הגוף שלכם גבוה, עולה גם הסיכון שלכם לחלות במחלות שונות כמו סוכרת, לחץ דם גבוה, כבד שומני, בעיות במפרקים ועוד שלל תופעות רפואיות במופעים מגוונים. כמובן שהשמנת היתר איננה מצב של בחירה אישית ובשל חשבתה כיום כמחלה כרונית, פותחו שיטות טיפול בהשמנה שמוציאות את המטופלים מ\"לופ\" הדיאטות ומסייעות להם אחת ולתמיד להשיג הפחתה במשקל ובריאות תקינה לטווח ארוך.

השמנה: למה ומדוע?

מאות תיאוריות ניסו ומנסות לעמוד על נסיבות ההשמנה או המאפיינים החברתיים, הפסיכולוגיים, הגנטיים וגם הרפואיים שלה. רוב המומחים גורסים כי השמנה מתקבלת בנסיבות תורשתיות ורגשיות, בשילוב עם הרגלי אורח חיים לא מוצלחים הכוללים ישיבה מרובה והיעדר פעילות גופנית וצריכת מזון עם ערך קלורי גבוה. נסיבות אחרות יכולות להיות שיבוש במנגנוני הגוף, כמו למשל הפרעה בבלוטת התריס או יותרת הכליה וכן שימוש בתרופות שונות כמו למשל סטרואידים.

האם אתם סובלים מהשמנת יתר או משקל עודף? בדקו:

קחו את משקל גופכם, חלקו אותו בגובה והשתמשו בשורש ריבועי כדי לחשב את תוצאת ה-BMI שלכם. ניתן להשתמש בכל מחשבון שנמצא ברשת ולקבל תוצאה מדויקת.

אם ה-BMI שלכם נמצא בטווח שבין 30 ומעלה, אתם נמצאים בסיכון בריאותי בעקבות ההשמנה ותהיו זכאים לקבל טיפול בהשמנה בהתאם למצבכם הבריאותי ומטרות הטיפול.

חשוב לציין שישנן תרופות לטיפול בהשמנה (כדורים או זריקות), המיועדות לטיפול גם בקרב בעלי תוצאת BMI של 27 ומעלה, כל עוד יש להם מצב רפואי אחד לפחות המהווה גורם סיכון להשמנה כמו יתר לחץ דם, דום נשימה, סוכרת, כבד שומני ועוד.

כיצד מתרחש טיפול בהשמנה?

בשל ההבנה כי השמנה היא מחלה כרונית לכל דבר ועניין, הגיעה גם הרפואה העולמית למסקנה כי שילוב תרופתי במקביל לביצוע מעקבים רפואיים ותזונתיים ופעילות ספורטיבית צפויים לסייע משמעותית לירידה במשקל הגוף.

טיפול בהשמנה המתרחש כיום דרך זריקות או כדורי הרזיה מוכוון לירידה גדולה במשקל תוך זמן קצר, כאשר המחקרים מצביעים על הפחתה שבין 5%-10% לפחות ממשקל הגוף בפרק זמן של 52 שבועות.

הטיפול התרופתי כמובן איננו מגיע לבדו וכפוף למעקב רפואי קפדני ביותר מצד הרופא המומחה שמלווה את התהליך (לרוב רופא המתמחה בטיפול בהשמנת יתר או אנדוקרינולוג) ובשילוב עם מעקב תזונתי אצל תזונאי/ית קליני/ת, שיפקח לא רק על סוג המזון אלא גם על נטילת תוספי תזונה, התאמת סוגי המזון להשפעה התרופתית ולתחושות המטופל וכמובן התאמה דינמית של התוכנית בהתאם למצב הבריאותי ולעמידה ביעדי התכנית. וכך כאשר נעצרת הירידה או שנראה כי התהליך המלא איננו מועיל כראוי למטופל, הרופא מחליט האם להגדיל את מינון התרופה ולבדוק שנית את יעילותה, או להפסיק את הטיפול לחלוטין.

בשורה התחתונה:

בעידן של פיתויים אינסופיים, לצד התגברות של כמות הניתוחים הבריאטרים והתרופות לירידה במשקל, חשוב למצוא את אופן הטיפול היעיל ביותר לכל מטופל בהתאם למצבו הרפואי, גורמי הסיכון אליהם הוא משתייך וגם המוטיבציה העצמית לסגל אורח חיים בריא ומטיב יותר ולהתמיד בתהליך עד להשגת המטרות. אם אתם מעוניינים להתחיל לטפל בהשמנת היתר באמצעים רפואיים מתקדמים העומדים לרשותכם, ניתן לפנות כבר עכשיו לרופא המתמחה בטיפול בהשמנת יתר. מידע נוסף בנוגע לסוגי התרופות נגד השמנה תמצאו בפורטל התרופות לירידה בטוחה במשקל – Obesity.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
עריכת הסכם ממון לפני הנישואים: קשה באימונים, קל בקרב
גירושין הוא תהליך שיכול להיות ארוך ומייגע עד ההגעה להחלטות...
הכול על רכישת גלילים מקרטון בעידן המודרני
אתם מתכוננים לקראת מעבר דירה? או שאולי אתם מעבירים את...
מה כולל שירות IT במיקור חוץ
חברות מובילות בארץ ובעולם בוחרות לקבל שירותי it חיוניים במיקור...
עבודתה של הדולה
אם אי פעם תהיתן מה כוללת עבודתה של הדולה, אשת...
כך תקבלו את היעוץ המתאים ביותר לגבי ההלוואה המשמעותית בחייכם
משכנתא היא ההלוואה המשמעותית ביותר שתיקחו בחייכם. כיוון שזו הלוואה...
כל היתרונות בעריכת הסכם ממון
היום יש יותר ויותר זוגות המודעים לכך שלמרות שהקשר שלהם...
מהי הפלה יזומה
הפלה יזומה היא הפסקת הריון הנעשית באופן מלאכותי מסיבה רפואית...
מחיר יצירת מרחב מוגן בישראל
בישראל הצורך במרחבים מוגנים בבתים פרטיים הוא נדבך חיוני בהבטחת...
עולם קסום של קדושה, עם תשמישי קדושה
בתוך עולם עשיר במסורות ותרבות, תופס לו העולם של תשמישי קדושה מקום...
הכול על הובלות קטנות באזור הצפון
עוברים לדירה חדשה באזור הצפון? מדובר בסך הכול על הובלה...