Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

יש לכם BMI 30 ומעלה? כך יבוצע לכם טיפול בהשמנה

יש לכם BMI 30 ומעלה? כך יבוצע לכם טיפול בהשמנה
credit unsplash.com

אם ערך מסת הגוף שלכם גבוה, עולה גם הסיכון שלכם לחלות במחלות שונות כמו סוכרת, לחץ דם גבוה, כבד שומני, בעיות במפרקים ועוד שלל תופעות רפואיות במופעים מגוונים. כמובן שהשמנת היתר איננה מצב של בחירה אישית ובשל חשבתה כיום כמחלה כרונית, פותחו שיטות טיפול בהשמנה שמוציאות את המטופלים מ\"לופ\" הדיאטות ומסייעות להם אחת ולתמיד להשיג הפחתה במשקל ובריאות תקינה לטווח ארוך.

השמנה: למה ומדוע?

מאות תיאוריות ניסו ומנסות לעמוד על נסיבות ההשמנה או המאפיינים החברתיים, הפסיכולוגיים, הגנטיים וגם הרפואיים שלה. רוב המומחים גורסים כי השמנה מתקבלת בנסיבות תורשתיות ורגשיות, בשילוב עם הרגלי אורח חיים לא מוצלחים הכוללים ישיבה מרובה והיעדר פעילות גופנית וצריכת מזון עם ערך קלורי גבוה. נסיבות אחרות יכולות להיות שיבוש במנגנוני הגוף, כמו למשל הפרעה בבלוטת התריס או יותרת הכליה וכן שימוש בתרופות שונות כמו למשל סטרואידים.

האם אתם סובלים מהשמנת יתר או משקל עודף? בדקו:

קחו את משקל גופכם, חלקו אותו בגובה והשתמשו בשורש ריבועי כדי לחשב את תוצאת ה-BMI שלכם. ניתן להשתמש בכל מחשבון שנמצא ברשת ולקבל תוצאה מדויקת.

אם ה-BMI שלכם נמצא בטווח שבין 30 ומעלה, אתם נמצאים בסיכון בריאותי בעקבות ההשמנה ותהיו זכאים לקבל טיפול בהשמנה בהתאם למצבכם הבריאותי ומטרות הטיפול.

חשוב לציין שישנן תרופות לטיפול בהשמנה (כדורים או זריקות), המיועדות לטיפול גם בקרב בעלי תוצאת BMI של 27 ומעלה, כל עוד יש להם מצב רפואי אחד לפחות המהווה גורם סיכון להשמנה כמו יתר לחץ דם, דום נשימה, סוכרת, כבד שומני ועוד.

כיצד מתרחש טיפול בהשמנה?

בשל ההבנה כי השמנה היא מחלה כרונית לכל דבר ועניין, הגיעה גם הרפואה העולמית למסקנה כי שילוב תרופתי במקביל לביצוע מעקבים רפואיים ותזונתיים ופעילות ספורטיבית צפויים לסייע משמעותית לירידה במשקל הגוף.

טיפול בהשמנה המתרחש כיום דרך זריקות או כדורי הרזיה מוכוון לירידה גדולה במשקל תוך זמן קצר, כאשר המחקרים מצביעים על הפחתה שבין 5%-10% לפחות ממשקל הגוף בפרק זמן של 52 שבועות.

הטיפול התרופתי כמובן איננו מגיע לבדו וכפוף למעקב רפואי קפדני ביותר מצד הרופא המומחה שמלווה את התהליך (לרוב רופא המתמחה בטיפול בהשמנת יתר או אנדוקרינולוג) ובשילוב עם מעקב תזונתי אצל תזונאי/ית קליני/ת, שיפקח לא רק על סוג המזון אלא גם על נטילת תוספי תזונה, התאמת סוגי המזון להשפעה התרופתית ולתחושות המטופל וכמובן התאמה דינמית של התוכנית בהתאם למצב הבריאותי ולעמידה ביעדי התכנית. וכך כאשר נעצרת הירידה או שנראה כי התהליך המלא איננו מועיל כראוי למטופל, הרופא מחליט האם להגדיל את מינון התרופה ולבדוק שנית את יעילותה, או להפסיק את הטיפול לחלוטין.

בשורה התחתונה:

בעידן של פיתויים אינסופיים, לצד התגברות של כמות הניתוחים הבריאטרים והתרופות לירידה במשקל, חשוב למצוא את אופן הטיפול היעיל ביותר לכל מטופל בהתאם למצבו הרפואי, גורמי הסיכון אליהם הוא משתייך וגם המוטיבציה העצמית לסגל אורח חיים בריא ומטיב יותר ולהתמיד בתהליך עד להשגת המטרות. אם אתם מעוניינים להתחיל לטפל בהשמנת היתר באמצעים רפואיים מתקדמים העומדים לרשותכם, ניתן לפנות כבר עכשיו לרופא המתמחה בטיפול בהשמנת יתר. מידע נוסף בנוגע לסוגי התרופות נגד השמנה תמצאו בפורטל התרופות לירידה בטוחה במשקל – Obesity.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
חשיבותם של אימונים לבריאות ולמצב הגופני שלכם
אם אין לכם את הלוקסוס של עבודה גופנית שהיא המצב...
פרסום חרדי סוף 2023
פרסום חרדי הוא אינו עניין של מה בכך שכן, פרסום...
לדאוג לנושאים הרגישים ביותר בחיים
כשמתכננים את העתיד חייבים לחשוב על הגרוע מכל ולכן גם...
פתרונות קלים מדי הם ממכרים
מגפת ההתמכרויות שאנחנו מוצאים המציאות שלנו כיום כוללת גם חומרים...
לטפל בנפש שלנו בצורה איכותית
על מנת שתוכלו לצאת לדרך חיים חדשה, וכן גם להיגמל...
מטען מהיר לאופניים חשמליים מה חשוב לדעת לפני קנייה
אופניים חשמליים, בעיני המשתמשים והחובבים האדוקים שלהם, הם לא פחות...
אינטרקום לבית
אינטרקום לבית הוא אחד ממכשירי האבטחה הבסיסיים ביותר, והאמת ניתנת...
עיצוב המצבה שתשקף את האדם שנפטר
לבחור את המצבה של יקירכם זה לא קל. יש אינספור...
עיצוב המצבה שתשקף את האדם שנפטר
לבחור את המצבה שבאמת תשקף את האם היקר לכם שהלך...
חתונה דתית
איך מארגנים חתונה דתית?
חתונה ללא ספק מהווה אירוע מרגש ביותר. כל זוג חולם...