זירת המומחים

כל מה שרציתן לדעת על נעלי מוקסין לנשים

מהי נעל המוקסין?

המוקסין זוהי נעל שעשויה מעור צבי או מעור נוח אחר. מובן שהיום, עם התפתחות המודעות לטבעונות ישנם דגמים רבים שעשויים מחומרים דמויי עור – שכלל לא הגיעו מן החי – אך בבסיסה זוהי נעל נוחה העשוייה עור. סולייתן רכה וגמישה, וחלקה העליון מקושט פעמים רבות במעין רקמה מיוחד, פרנזים או אפילו חרוזים.

הקסם של נעלי מוקסין לנשים מושרש קודם כל בעובדה שאלו נעליים נוחות – ונוסף על כך תמיד יש בהן איזה טוויסט עיצובי יפהפה, מה שגורם להם להיות מגוונים באסתטיות ולכן להתאים למגוון רחב של נשים.

קצת היסטוריה

כמו לא מעט תופעות אופנתיות במערב, אם נחפור קצת אחורה נגלה שלמעשה הן מבוססות על תופעה עתיקה יותר בתרבות כהה יותר. נעלי המוקסין החלו את מסען בעולם בכלל כנעלי ציידים – ששימשו את ילידי השבטים האינדיאנים במסעותיהם – והמילה מוקסין היא מילה שמקורה בתרבות האינדיאנית העתיקה.

האדם הלבן הגיע, אהב מאד את המוקסין, וכהרגלו לקח דגימה קטנה מן האופנה האינדיאנית (ולא את כל האאוטפיט כדי שלא נתבלבל לחשוב שקיבל עליו את התרבות האינדיאנית) והחליט לייבא אותה לאירופה. כבר בשנת 1962 המוקסין הגיע  אלינו לארץ וכבש את עולם האופנה בישראל בסערה.

כיום נעלי המוקסין הן מבין הנעליים האפנתיות והנמכרות ביותר בארץ. גם כעבור 60 שנים מהגעתן ארצה, הן מפריטי האופנה היחידים שלא מפסיקים להיות רלוונטיים ולעניין פאשניסטות בכל דור ודור.

סוגי מוקסינים והשימוש בהם בעולם

מוקסינים לרכיבה או לנהיגה – זוהי גרסה מודרנית לנעלי המוקסין האינדיאניות – רק שסולייתן עשויה גומי ולא מעור. הדבר מאפשר להן להיות גמישות ביותר, ומעניקות נוחות מירבית לנועלים אותן. בנוסף גורמות לכך שהנעל תשרוד שנים ארוכות כך שמי שנועל אותן יוכל להנות מהן לתקופה ארוכה מאד.

מגפי מוקסינים לעבודה – מגפיים אלו מורכבים מסוליית גומי קשיחה יחסית. סגנון הנעליים הללו משקף את זה של האינדיאנים בצורה מסויימת. בדרך כלל נוצרת הנעל הזו על ידי ריתוך או תפירה של חלקי עור או בד שונים זה מזה, כך שנוצר מעין סכך שסוגר על הבהונות, מה שנותן יציבות לרגליים בזמן העבודה.

לסיכום, נעלי המוקסין הן מיוחדות מכיוון שהן שמשלבות עיצוב מקורי שאין דומה לו, אך לא מתפשרות על נוחות ועל יציבה טובה לרגל. לא סתם הן עברו גלגולים כה רבים ואומצו במדינות כה רבות עד היום. אז אם אין לך מוקסין בארון, אולי הגיע הזמן.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button