חדשות אשדודמשפטי

כ-330 אלף ש"ח פיצוי לעובד שהרים ארגז ונפגע בגבו

לפני שאתם מחליטים להרים לבדכם, ארגז כבד, כדאי שתחשבו מסלול מחדש. תושב אשדוד שהועסק בחברה לייצור קפיצים ונפגע בגבו תוך הרמת ארגז מלא קפיצים, יזכה לפיצוי בסך כ-330 אלף ש"ח. כך עולה מתביעה שהגיש לבית משפט השלום ברחובות באמצעות עורכי הדין גיל וניצן הראל נגד מעבידו. 

העובד בשנות ה-50 לחייו, הרים בחודש ינואר שנה שעברה ארגז כבד מלא בקפיצי מתכת ולפתע חש כאב חד בגב התחתון. יצוין כי העובד הרים את הארגז הכבד לבדו ללא עזרה של כלי הרמה או כוח עזר נוסף, דבר שיכול היה למנוע את נזקיו.

לאחר התאונה הוא יצא מיד לביתו עקב כאבים עזים בגב התחתון ולאחר שהבין כי מדובר בנזק קשה  ביצע בדיקות הדמיה שהדגימו  כי העובד סובל מפריצת דיסק משמעותית בגב התחתון.חודש אחר כך התלונן על כאבים בגב התחתון עם הקרנה לרגל ימין, כאב שהלך והחמיר.  

למרות הטיפולים הרבים שקיבל  המשיך להתלונן על כאבים ונימול ברגל ימין.  העובד פנה לבית חולים תוך שהוא מתהלך בצליעה ומתלונן על כך שהוא  מרגיש חולשה בעמידה, סובל מהגבלה  בכיפוף המקרין  לרגל ימין ועל תנועות הירך ואף מתקשה ליישר האצבעות.

מאז התאונה העובד  לא הצליח לחזור למעגל העבודה ודיסק בגבו קרס טוטאלית. אורתופד מומחה מטעם התביעה קבע בחוות דעתו שצורפה לתביעה, כי העובד סובל מנכות לצמיתות בשל הגבלה ניכרת בגב תחתון עם הקרנת כאב לרגל ימין וירידה בתחושה ובשל בעיה מוטורית ברגלו הימנית.

באי כוחו עורכי הדין גיל וניצן הראל טוענים בתביעה כי מעבידו התרשל  בין היתר בכך  שלא הוסיף  כוח עזר לעובדים על מנת להרים משאות כבדים מעין אלו ולא העניק לעובד אמצעי מיגון או הרמה מתאימים שיכלו למנוע את התאונה. במסגרת הסכם פשרה בין חברת הביטוח מגדל שבטחה את המעסיק לבין באי כוחו של העובד, הוסכם כי הוא יקבל פיצוי כולל בסך  330 אלף ש"ח. 

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button