Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

להתחיל מחדש לאחר סגירת חברה

להתחיל מחדש לאחר סגירת חברה
קרדיט - Canva

כשיש לכם חברה שעבדה ותליתם בה תקוות גדולות, זה לא תמיד נוח לסגור פרק אחד כדי להתחיל פרק שני. לא חייבים לעבור את זה לבד, במיוחד כאשר יש כל כך הרבה הליכים שנדרשים על מנת לסיים את הפרק הזה בחייכם. ככל שיש לחברה יותר התחייבויות, חובות, נכסים, הליכים נגדה או עניינים לא סגורים עם רשויות המס וגופי אכיפה שונים, כך גם יש יותר מה לעשות בכל הקשור לסגירת החברה מבחינת רישומים שונים. ההליכים שנדרשים לשם כך מורכבים וכוללים בדיקה כוללת של מצב החברה, ההתקשרויות שלה, ההתחייבויות שלה כלפי אחרים לאורך זמן והחובות הכספיים שלה. בין היתר, בדיקת מצב החברה והליך הסגירה שלה תלוי גם בטיפול בהליכים משפטיים נגדה או בשמה, אם הם מתנהלים, וסגירת חובות לרשויות המס ולמדינה. כך שברור כי עלות סגירת חברה בע"מ נגזרת גם מההליכים שנדרשים מעבר לדיווח לרשם החברות שהחברה מתפרקת. יש לטפל גם בהשלכות של הסגירה ואת זה עושים רק עורכים דין מתמחים בתחום זה כמו משרד לוי גלבוע.

מה עושים כשיש חובות?

חובות יכולים להיות לא רק לנושים ולספקים. חובות יכולים להיות גם לרשויות המס ולגופים אחרים ולא רק בכספים. רשם החברות, למשל, דורש תשלום אגרה מדי שנה וגם הגשת דוחות. אולם כאשר מזניחים חובה זאת נוצר חוב לרשם החברות. יכול להיות שהחברה שלכם לא הייתה פעילה ולכן אפשר להגיש בקשה לסגירת חובות כאלה רטרואקטיבית, אולם זה אפשרי באמת רק במקרים כאלה שבהם החברה לא הייתה פעילה ואפשר להוכיח זאת. במקרים אחרים תצטרכו להשלים כל מה שנדרש על מנת להמשיך בפירוק חברה. אם אתם צוברים חוב כשאתם פעילים כחברה, על אחת כמה וכמה שחייבים לשלם חובות ולהסדיר אותם על מנת לא להיחקר ושלא יפתחו נגדכם בהליכים אכיפה מנהליים. חוב אגרה לרשם החברות עלול להוביל לסנקציות על בעלי המניות והדירקטורים. סנקציות יכולות להתחיל בהגבלות מנהליות, וסנקציות כלכליות וכספיות.

הקמה או פירוק רק על ידי אנשי מקצוע

חברות מקימים רק כאשר עושים את כל מה שנדרש על פי חוק וגם על פי הסדר הטוב כדי להבטיח שהחברה תעבוד כסדרה וללא צבירת חובות או ליקויים בהפעלתה. כאשר מחליטים לפרקה גם את זה חייבים לבצע בצורה מסודרת ומבלי לצבור חובות או בעיות לא פתורות. כשאתם פונים לעורכי הדין של משרד לוי גלבוע אתם מקבלים את השירות המסור והמלא של כל מה שנדרש על מנת להקים או לפרק חברה, מבלי להשאיר אחר כך קצוות לא מטופלים וללא השלכות שמונעות מעבר לפרק הבא בחייכם העסקיים.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
החשיבות של אוכל בריא לכלב
אתם מגלים כלב ורוצים לדאוג שהוא תמיד יהיה בריא? חשוב...
חום- יתרונות ופתרונות יעילים בתעשייה
החום הוא אולי מילת המפתח בתעשייה, בעיקר בשנים האחרונות וככל...
הכל על פתרונות לאריזה תעשייתית
פתרונות לאריזה תעשייתית חיוניים לשרשרת האספקה העולמית מכיוון שהם מבטיחים...
כיצד מתנהלים משפטית כאשר עוברים תאונה
תאונות הן אירועים בלתי צפויים שיכולים להתרחש בכל רגע נתון...
למה כדאי לי להשקיע בנדל״ן בחו״ל?
אחד מאפיקי ההשקעה הבטוחים והמניבים ביותר הוא שוק הנדל״ן, אך...
סיבות לשלילת רישיון נהיגה
פסילת רישיון נהיגה יכולה להתבצע במספר מצבים. אחד המצבים הוא...
החיפויים שישנו את עיצוב הבית שלכם
למרות כל הניסיונות שלכם, משהו בכל זאת חסר לכם בעיצוב...
ההבדל בין עיצוב דירה לעיצוב בית פרטי
עיצוב פנים היא האומנות של עיצוב הבית והחלת הסגנון האישי...
"להוריד את הבטן" ללא כפיפות אינסופיות- כך תעשו את זה
ככל שאנו מתבגרים, כך הצטברות השומן, במיוחד באזור הבטן, גדלה...
סימפוניה מרחבית - נקודת המפגש בין אדריכלות לעיצוב פנים
בכל פרויקט בנייה של בית חדש, מקום מסחר או כל...