Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לחיות בחו"ל כישראלי מבלי לשלם מסים, זה אפשרי?

לחיות בחו"ל כישראלי מבלי לשלם מסים, זה אפשרי?
קרדיט - Canva

החלום של אנשים רבים לעבוד ולהתפרנס אבל להפחית את נטל המיסים למינימום ואם אפשר לאפס יכול להתגשם לכל מי שמחליט על ניתוק תושבות. אנשים עושים רילוקיישן או מהגרים מכאן לכל החיים ומחליטים לחיות בחו"ל, ולכן טבעי שלא ירצו לשלם מיסים גם כאן וגם במדינה שבה הם חיים. הנושא של תשלומי מס, אמנות מס וכפל מס מטריד רבים שרוצים לעשות את הצעד החשוב הזה אבל מתקשים לעמוד בנטל תשלומי המס. החשש מלהפסיד זכויות סוציאליות גם הוא מדריך אנשים שמוותרים על הניתוק ולכן משלמים מיסים כבדים שנים עד שעושים סדר בענייני המס שלהם והם זכאים למעמד של מנותקי תושבות, כלומר שמרכז חייהם מתנהל מחוץ לישראל למרות שהם נשארים אזרחים ישראלים. משרד שגיא ושות' מטפל בנושאי מס לאנשים שרוצים לקבל מידע על ניתוק תושבות, שכירים ועצמאים כאחד, כדי לנהל את ענייני המס שלהם נכון וללא עבירות על החוק.

חזרה לארץ כמשקיע

התנודות במעמד של אנשים רבים שנודדים לחו"ל וחוזרים לארץ בעקבות הקריירה ושינויים אישיים מחייבות את ההליכים הרשמיים שנחוצים להם כדי להסדיר את מעמדם הרשויות המס. מי שחוזר לארץ יכול ליהנות מהטבות שונות של תושב חוזר ולכן גם את זה צריך לדעת, על כל ההקלות שמעודדות ישראלים לחזור לכאן. בין היתר, יש ביניהם משקיעים רבים שרוצים לנצל הטבות מס והקלות שניתנות לכל מי שמשקיע בטכנולוגיה ובתעשייה עתירת ידע שכרוכה בקניין רוחני שיהיה בישראל כדי להניב הכנסות. מפעלים כאלה שמוקמים באזורי עדיפות לאומית שונים יכולים לקבל מעמד של מפעל טכנולוגי מועדף מיוחד, וליהנות מכל ההטבות של המס כמו החזרים ומס מופחת.

איך לנתק תושבות?

אנשים שהחליטו לנתק תושבות צריכים לקחת בחשבון שלא מדובר רק בהגשת טופס 1348 מס הכנסה. כדי לאשר את מעמדכם החדש, אתם צריכים לענות על שאלון שחוקר אתכם לפרטי פרטים כדי להבין אם אתם באמת חסרי זיקה לארץ ואינכם מנהלים בה את עיקר חייכם. במסגרתו, תישאלו שאלות על המדינה שבה אתם חיים, תיאלצו להציג חוזה עבודה והעסקה, לספר על המשפחה שלכם כאן ושם ועוד פרטים כמו הכנסות ונתונים נוספים. בין אם אין לכם כאן דבר ובין אם יש לכם נכסים והכנסות ואתם עדיין בקשר מסוים עם ישראל חשוב לקבל ייעוץ מקצועי בנוגע לרשויות המס כדי להתנהל נכון ולא לצבור חובות. משרד שגיא ושות' מלווים אתכם בכל התהליך עד קבלת המעמד.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
חום- יתרונות ופתרונות יעילים בתעשייה
החום הוא אולי מילת המפתח בתעשייה, בעיקר בשנים האחרונות וככל...
הכל על פתרונות לאריזה תעשייתית
פתרונות לאריזה תעשייתית חיוניים לשרשרת האספקה העולמית מכיוון שהם מבטיחים...
כיצד מתנהלים משפטית כאשר עוברים תאונה
תאונות הן אירועים בלתי צפויים שיכולים להתרחש בכל רגע נתון...
למה כדאי לי להשקיע בנדל״ן בחו״ל?
אחד מאפיקי ההשקעה הבטוחים והמניבים ביותר הוא שוק הנדל״ן, אך...
סיבות לשלילת רישיון נהיגה
פסילת רישיון נהיגה יכולה להתבצע במספר מצבים. אחד המצבים הוא...
החיפויים שישנו את עיצוב הבית שלכם
למרות כל הניסיונות שלכם, משהו בכל זאת חסר לכם בעיצוב...
ההבדל בין עיצוב דירה לעיצוב בית פרטי
עיצוב פנים היא האומנות של עיצוב הבית והחלת הסגנון האישי...
"להוריד את הבטן" ללא כפיפות אינסופיות- כך תעשו את זה
ככל שאנו מתבגרים, כך הצטברות השומן, במיוחד באזור הבטן, גדלה...
סימפוניה מרחבית - נקודת המפגש בין אדריכלות לעיצוב פנים
בכל פרויקט בנייה של בית חדש, מקום מסחר או כל...
לעבור משברים משפחתיים בעזרת עורך דין מתאים
אמנם המשפחה היא מעגל האנשים הקרוב אלינו ביתר, אך עם...