Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לחיות בחו"ל כישראלי מבלי לשלם מסים, זה אפשרי?

לחיות בחו"ל כישראלי מבלי לשלם מסים, זה אפשרי?
קרדיט - Canva

החלום של אנשים רבים לעבוד ולהתפרנס אבל להפחית את נטל המיסים למינימום ואם אפשר לאפס יכול להתגשם לכל מי שמחליט על ניתוק תושבות. אנשים עושים רילוקיישן או מהגרים מכאן לכל החיים ומחליטים לחיות בחו"ל, ולכן טבעי שלא ירצו לשלם מיסים גם כאן וגם במדינה שבה הם חיים. הנושא של תשלומי מס, אמנות מס וכפל מס מטריד רבים שרוצים לעשות את הצעד החשוב הזה אבל מתקשים לעמוד בנטל תשלומי המס. החשש מלהפסיד זכויות סוציאליות גם הוא מדריך אנשים שמוותרים על הניתוק ולכן משלמים מיסים כבדים שנים עד שעושים סדר בענייני המס שלהם והם זכאים למעמד של מנותקי תושבות, כלומר שמרכז חייהם מתנהל מחוץ לישראל למרות שהם נשארים אזרחים ישראלים. משרד שגיא ושות' מטפל בנושאי מס לאנשים שרוצים לקבל מידע על ניתוק תושבות, שכירים ועצמאים כאחד, כדי לנהל את ענייני המס שלהם נכון וללא עבירות על החוק.

חזרה לארץ כמשקיע

התנודות במעמד של אנשים רבים שנודדים לחו"ל וחוזרים לארץ בעקבות הקריירה ושינויים אישיים מחייבות את ההליכים הרשמיים שנחוצים להם כדי להסדיר את מעמדם הרשויות המס. מי שחוזר לארץ יכול ליהנות מהטבות שונות של תושב חוזר ולכן גם את זה צריך לדעת, על כל ההקלות שמעודדות ישראלים לחזור לכאן. בין היתר, יש ביניהם משקיעים רבים שרוצים לנצל הטבות מס והקלות שניתנות לכל מי שמשקיע בטכנולוגיה ובתעשייה עתירת ידע שכרוכה בקניין רוחני שיהיה בישראל כדי להניב הכנסות. מפעלים כאלה שמוקמים באזורי עדיפות לאומית שונים יכולים לקבל מעמד של מפעל טכנולוגי מועדף מיוחד, וליהנות מכל ההטבות של המס כמו החזרים ומס מופחת.

איך לנתק תושבות?

אנשים שהחליטו לנתק תושבות צריכים לקחת בחשבון שלא מדובר רק בהגשת טופס 1348 מס הכנסה. כדי לאשר את מעמדכם החדש, אתם צריכים לענות על שאלון שחוקר אתכם לפרטי פרטים כדי להבין אם אתם באמת חסרי זיקה לארץ ואינכם מנהלים בה את עיקר חייכם. במסגרתו, תישאלו שאלות על המדינה שבה אתם חיים, תיאלצו להציג חוזה עבודה והעסקה, לספר על המשפחה שלכם כאן ושם ועוד פרטים כמו הכנסות ונתונים נוספים. בין אם אין לכם כאן דבר ובין אם יש לכם נכסים והכנסות ואתם עדיין בקשר מסוים עם ישראל חשוב לקבל ייעוץ מקצועי בנוגע לרשויות המס כדי להתנהל נכון ולא לצבור חובות. משרד שגיא ושות' מלווים אתכם בכל התהליך עד קבלת המעמד.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
פילאטיס מכשירים- כשכוח ושיווי משקל נפגשים
שיטת הפילאטיס היא ידועה כבר שנים. השיטה מוכרת בתור כזו...
בחירה עיצובית המשלבת אסתטיקה יפה
חיפוי עץ דקורטיבי הוא בחירה עיצובית המשלבת אסתטיקה עם פונקציונליות,...
מה חשוב לדעת על החזקת סמים שלא לצריכה עצמית?
סמים הם נושא מתעתע. מצד אחד הנורמות החברתיות השתנו באופן...
להפוך מסיבת רווקות לערב בלתי נשכח- כך תעשי את זה
מסיבת רווקות היא אירוע בלתי נשכח שהפך כבר לחלק בלתי...
שאלות נפוצות על מערכות כיבוי אש לעסקים
בטיחות אש היא לא תחום בו תרצו להקל ראש. התפרצות...
איך כדאי לבצע עבודות של איטום בבניינים גבוהים?
לגלות שיש לכם בעיות של איטום בבית זה לא נעים....
תכנון תיאום וביצוע אירועים
הפקת אירועים לחברות הייטק כוללת תכנון, תיאום וביצוע אירועים המותאמים...
וטרינר טוב מכיר את חיית המחמד שלכם
כשחיית המחמד שלכם מרגישה נוח בחדר ההמתנה כי היא כבר...
הליך משפטי הכולל התאמה של מעמד אדם במדינה מסוימת
הסדרת מעמד הוא הליך משפטי הכולל התאמה או לגליזציה של...
כל מה שחשוב שתדעו על דיסלקציה אצל ילדים
ישנם ילדים אשר קשה להם יותר בקריאה ובכתיבה וזאת על...