Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

למה חשוב להגיש את צו הירושה

למה חשוב להגיש את צו הירושה
קרדיט - Canva

לצערנו כל אחד ואחת איתנו חווים את הסיטואציה בה אדם אהוב הולך לעולמו ואנו נותרים כאן כאובים והמומים וגם צריכים לטפל בבירוקרטיה בנוסף להכל בין לבין. זהו בדיוק הרגע לפנות את עורך דין העוק בצוואות וצו ירושה על מנת לבצע בדיקת צו ירושה כראוי ועל פי חוק, ולהגיש את צו הירושה לצורך קבלת הנכסים והכספים ליורשים. איך עושים את זה ולמה עורך דין חייב להיות בתמונה? התשובות כאן.

למה חשוב להגיש בקשה לצו ירושה

צו ירושה מוגש במצב בו אדם נפטר ולא השאיר אחריו צוואה. צו הירושה למעשה קובע על פי חוק שנכסיו של המנוח וכספיו יחולקו על פי חוק ליורשים שהינם בן או בת הזוג והילדים. את צו הירושה עורך דין מגיש אל הרשם לענייני ירושה או אל בית המשפט. המבקשים את הצו יצטרכו גם לצרף מסמכים לבקשה, כמו גם תעודת פטירה ועוד כל מסמך שעורך הדין יבקש מהם. בדיקת צו ירושה היא תהליך שמומלץ לבצע אותו באמצעות עורך דין המתמחה בתחום וזאת על מנת למנוע עגמת נפש במקרה של סירוב, התנגדות או כל הליך משפטי שעלול להיות סבוך. הגשת צו הירושה תסייע ליורשים להתנהל מבחינה בירוקרטית מול הבנקים, הביטוח הלאומי וכל גורם בירוקרטי אחר הקשור לכספי הנפטר או הביטוחים השונים שלו.

מה עושים במקרה של חילוקי דעות על הירושה?

כשאנחנו מדברים על בדיקת צו ירושה חשוב לוודא שהתהליך יעבור חלק. אם קיימת הסכמה בין כל היורשים לגבי החלוקה אז התהליך אכן יעבור חלק בלי עיכובים. אם אין הסכמה כאן הנושא כבר הופך להיות מורכב יותר וחשוב שיהיה מעורב עורך דין בדיני ירושה. עורך הדין, תפקידו, לייצג בבית המשפט במידה והדברים מגיעים לכך ואף להגיש בשמכם מסמכים לרשויות.

אל תתפשרו על מקצועיות ואיכות ברמה גבוהה

לאחר פטירה של אדם אהוב ויקר לנו כל הנושא הופך להיות מאד רגיש. עלולים לעלות חילוקי דעות בין מספר היורשים. אם כך הדבר חשוב לנהל את הסיטואציה על הצד הטוב ביותר ולתת לעורכי דין המתמחים בכך להוריד את להבות הרגש. משרד עורכי דין אוהד שוהם מתמחה בירושות, צווי ירושה, עריכת צוואות ועזבונות. למשרד צוות מקצועי ומיומן שיוכל לסייע לכם לנהל הליכים מורכבים מול בית המשפט במידה והדברים מגיעים לכך, או לגשר ביניכם לבין יורשים אחרים במידה והנושא הופך מורכב מדי. תהליך ירושה צריך להיות רגוע, שקט, וללא בעיות במשא ומתן מכיל, סבלני, ולצד מקצועיות ברמה גבוהה. התקשרו כבר עכשיו, אנחנו כאן בשבילכם.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
לחסוך שנים של טיפולים בעזרת דיקור סיני
הרפוה הסינית בכלל והדיקור הסיני בפרט הפכו לשיטת טיפול מקובלת...
כל מה שרציתם לדעת על מזגן vrf
אם יש משהו שמטריד את כולנו בישראל, זה החום. כדור...
התקנת חלון חדש בממ"ד
כפי שכולנו יודעים, הממ"ד הוא אחד מהחדרים הכי חשובים שיש...
הבטחת ניקיון לאחר שיפוצים
לאחר סיום השיפוץ, ההתרגשות מחליפה מהר מאוד את מקומה למשימה...
מתכננים פינוי בינוי- איך תשמרו על האינטרסים שלכם
יותר מכל פרויקט בניה גדול ככל שיהיה, פרויקט פינוי בינוי...
איך מעצבים סלון ב 2024
תמונות, גבס וחיפויים שונים מרכיבים בנים האחרונות את עולם העיצוב...
טיפול נכון בחובות משחרר אתכם מדאגות
חברות רבות קמות ומתפרקות מדי שנה ורשם החברות מנהל הליכי...
החשיבות של פניה לקבלת סיוע מקצועי בהתמודדות עם ההתמכרות
לאנשים יש הזדמנות לעשות מהפך חיובי ומשנה חיים כאשר הם...
דלת כניסה מרשימות לבניין המשרדים שלכם
החברה שלכם ממוקמת בבניין שעומד לעבור שיפוץ בקרוב? אם כך,...
ניקוי קרח יבש בסביבה תעשייתית
לפעמים, ייתכן שיהיה עליכם לנקות ציוד, מכונות או משטחים במפעל...