Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

למה כדאי לעשות ביטוח מחלות קשות?

למה כדאי לעשות ביטוח מחלות קשות?
קרדיט על התמונה istockphoto

אם הציעו לכם לעשות ביטוח מחלות קשות, ואתם מתלבטים אם זה מומלץ או שסתם מדובר בהוצאה יקרה ומיותרת, הגעתם למקום הנכון. מהם השיקולים שכדאי לכם לקחת בחשבון לפני שתחליטו? אתם מוזמנים לקרוא ולגלות.

לפני הכול, קצת סדר – מהו מקבלים במסגרת ביטוח מחלות קשות?

ביטוח מחלות קשות נועד על מנת לספק למבוטח ולבני ביתו רשת ביטחון כלכלי במקרה ויאובחן במחלה קשה או במצב רפואי מורכב וחמור. לפי חוק, כל חברת ביטוח צריכה לבטח במסגרת זו 8 מחלות ומצבים קשים: סרטן, ניתוח מסתמי לב, התקף לב, ניתוח מעקפים, שבץ מוחי, ניתוח אבי העורקים, טרשת נפוצה וקרדיומיופטיה (ליקוי בשריר הלב).

מעבר לכך, כל חברה בחרה כמה עשרות מחלות ומצבים נוספים, שכלולים במסגרת הפוליסה. במידה והמבוטח לקה באחד המצבים המפורטים בפוליסה, הוא זכאי לקבל פיצוי חד פעמי ומשמעותי של כמה עשרות עד מאות אלפי שקלים. סכום זה בהחלט יכול לסייע לו ולמשפחתו באופן ניכר בתקופה זו, בעיקר לאור העובדה שאינו מסוגל להתפרנס עקב מצבו, בין אם באופן זמני ובין אם באופן קבוע. חשוב לציין שניתן להשתמש בכספי הפיצוי לכל מטרה שהיא, כולל: התאמת הבית לצרכים החדשים שנוצרו, בייביסיטר, אביזרי שיקום, מוניות והסעות או כל שימוש אחר שמתחשק לכם.

הסטטיסטיקה לא משקרת

בני האדם אימצו את המחשבה האופטימית ואת האמונה הרווחת המוכרת והשחוקה – "לי זה לא יקרה", ולא בכדי. היה מאוד קשה לחיות אם היינו כל הזמן נמצאים בחרדה שדבר רע עלול לקרות לנו. אבל האמת היא שהסטטיסטיקה מראה נתונים עגומים – מחלה קשה או אירוע רפואי מורכב עלולים לתפוס אותנו ללא כל אזהרה, וללא ביטוח מחלות קשות, אנחנו עלולים להגיע למצב כלכלי קטסטרופלי ממש.

לפי הנתונים שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מדי שנה שיעור התחלואה גבוה מאוד בהשוואה למדינות אחרות בעולם. סיבת המוות הראשונה היא מחלת הסרטן על כל סוגיה, ומיד אחריה ברשימה – מחלות לב. 

עוד נתון חשוב שעולה ממחקרים הוא שהתמודדות עם מחלה קשה או מצב רפואי מורכב דורשת הוצאות בסדר גודל של כרבע מליון שקלים – 250,000 ₪. האם תרצו להמר שמצבים אלה לא יקרו לכם, ולבדוק אם משפחתכם תעמוד בהוצאות?

לא אותו דבר כמו ביטוח של קופ"ח או ביטוח פרטי

למעט העובדה שביטוח מחלות קשות, ביטוח פרטי וביטוח שב"ן של קופ"ח הם ביטוחי בריאות, לא מדובר בביטוחים חופפים. ביטוח שב"ן וביטוח בריאות פרטי אמנם יאפשרו לכם לקבל טיפולים חדשים, להתייעץ עם מומחים, לקצר תורים וכו', אבל לא תקבלו במסגרתם פיצוי כספי שיחליף את המשכורת שהייתם מכניסים ולהתמודד עם הוצאות שהן לאו דווקא רפואיות, אך בהחלט נדרשות לטובת תהליך הטיפול, השיקום וההחלמה שלכם. 

ביטוח משתלם במיוחד לילדים

"ביטוח מחלות קשות חשוב מאוד גם לילדים", מסביר שמוליק קטלר, סוכן ביטוח והבעלים של סוכנות פתרונות עדיפים, "בהחלט כדאי מאוד לצרף כבר מגיל צעיר לביטוח, כיוון שהדבר כרוך בהצהרת בריאות, תקופת אכשרה ותקופת המתנה, ולכן כשהמצב הבריאותי תקין, תוכלו לצרף אותם בקלי קלות, ואם חלילה הם יזדקקו לו, הם לא יתקלו בקשיים. כמו כן חשוב לדעת שמדובר בביטוח זול מאוד עבור הילדים, ומחירו נשאר קבוע עד לגיל 18 ובחברות ביטוח מסוימות אפילו עד גיל 21".

כיצד ניתן להוזיל את דמי הפרמיה?

"הרבה אנשים מתלבטים אם לעשות את הביטוח כי מחירו מתייקר מדי שנה עבור מבוגרים", אומר קטלר, "ראשית, מומלץ לשבת עם סוכן ביטוח שעובד עם חברות הביטוח המובילות ושיערוך עבורכם השוואת מחירים ותנאים מול כל החברות. כמו כן, ככל שסכום הפיצוי שתקבעו לעצמכם יהיה נמוך יותר, כך תוכלו להוזיל את דמי הפרמיה".

"מעבר לזה, אם יש לכם היסטוריה משפחתית של סרטן במשפחה, אם עבדתם במקום עם חומרים מסרטנים, או אם התגוררתם במקום שידוע לשמצה בגלל תחלואת הסרטן שלו, אפשר לעשות ביטוח מחלות קשות לסרטן בלבד. הביטוח הזה מצומצם יותר ומכסה רק מקרי סרטן, ולכן הוא זול יותר".

גם לצעירים ולבריאים ללא היסטוריה משפחתית זה כדאי

"לגנטיקה יש השפעה ניכרת על היווצרות מחלות קשות, אך יש גם גורמים סביבתיים שעלולים לגרום להתפרצות, גם אם מקפידים על ספורט ותזונה נכונה. מחלות קשות לצערנו תוקפות ללא כל אזהרה גם אנשים צעירים ובריאים ולכן מומלץ בהחלט שלכל אחד יהיה ביטוח שיגן עליו", מסכם קטלר.

לתיאום ייעוץ מקצועי צרו קשר באתר פתרונות עדיפים >>>

 

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
מה תפקידו של מנעולן רכב מקצועי?
מנעולן רכב הזמין 24 שעות ביממה אמור להיות בדרך כלל...
עורך דין לירושות וצוואות- הכתובת בכל נושא הקשור לתחום
אף אחד לא אוהב לעסוק בנושאים הקשורים לירושות, צוואות וגם...
הדמיית שיער - על קצה המזלג
אם אתם נמצאים בחיפוש אחר פתרונות לשיער דליל או התקרחות...
חשיבות המשחק והדמיון להתפתחות הילדים
משחק ודמיון הם מרכיבים בלתי נפרדים מהילדות התורמים באופן משמעותי...
למה כשנקלעים לחובות עורך דין הוא חבל הצלה?
כשאדם או עסק נקלעים לחובות שאין ביכולתם לפרוע, התוצאה היא...
איחוד הלוואות - הדרך שלכם להתחיל מחדש!
אם אתם נאבקים עם תשלומי חוב מרובים ומתקשים לעמוד בהתחייבויות...
היבט חשוב בתכנון נסיעות עבור תיירים רבים
השכרת רכב בחו"ל והשוואת מחירים היא היבט חשוב בתכנון נסיעות...
עריכת הסכם ממון לפני הנישואים: קשה באימונים, קל בקרב
גירושין הוא תהליך שיכול להיות ארוך ומייגע עד ההגעה להחלטות...
הכול על רכישת גלילים מקרטון בעידן המודרני
אתם מתכוננים לקראת מעבר דירה? או שאולי אתם מעבירים את...
מה כולל שירות IT במיקור חוץ
חברות מובילות בארץ ובעולם בוחרות לקבל שירותי it חיוניים במיקור...