Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

למה כל עסק חייב ביטוח עסק?

למה כל עסק חייב ביטוח עסק?
קרדיט תמונה Depositphotos

רכישת ביטוח עסקים היא הכרחית עבור כל עסק, מקטן לגדול, ולא משנה באיזה תחום עיסוק הוא פועל. הקורונה וההשלכות שלה הוכיחו, מעבר לכל ספק, את מה שבעצם היה ברור תמיד: אף פעם לא ניתן לדעת מה העתיד זומם לנו. בחלקים מסוימים של החיים, גורם ההפתעה יכול להיות נחמד ומרענן, אך בכל מה שנוגע לניהול עסק, הדבר האחרון שאתם רוצים הוא להיתקל בהפתעות ולהיתפס לא מוכנים.

לצערנו, יש כמעט אינספור תרחישים לא נעימים שעלולים להתממש ולגרום לעסק שלכם לסבול מהוצאות כבדות מאוד, ואפילו לקרוס לחלוטין. הדרך הכי טובה להתכונן, היא להתאים לעסק שלכם פוליסה שתכלול בדיוק את הכיסויים הדרושים, ולרכוש ביטוח עסקים שיספק לכם הרבה מאוד שקט נפשי.

הכיסויים העיקריים אשר מרכיבים פוליסה של ביטוח עסקים הם ביטוח מבנה, ביטוח תכולה, ביטוח צד ג', ביטוח חבות מעבידים וביטוח אובדן הכנסה. שלושת הכיסויים הראשונים יחסית מוכרים, אז אנחנו נתמקד בשני האחרים, ונסביר בדיוק מה החשיבות שלהם ומפני מה הם עשויים להגן עליכם.

ביטוח חבות מעבידים

אם אתם מעסיקים עובדים, יש לכם אחריות כלפיהם. כדי להגן עליהם ועל עצמכם מפני נזקים שעלולים להיגרם להם בתחומי העסק, מומלץ לרכוש הרחבת ביטוח עסקים שנקראת ביטוח חבות מעבידים. ההרחבה מכסה הוצאות במקרים של תאונה בה היו מעורבים עובד אחד או יותר, במקרים של מחלות שנגרמות לעובדים כתוצאה ישירה משהייה בתחומי העסק, למשל מחשיפה לחומר מזיק כלשהו. בנוסף ההרחבה מכסה הוצאות משפטיות, שנגרמות בשל תביעות של עובדים מאותן הסיבות.

תביעה מצד עובד שנפצע או חלה עלולה להיות בסכום גבוה מאוד. כמובן שתקבלו כבעלי העסק אפשרות לטעון בבית המשפט, כי נקטתם בכל אמצעי הבטיחות הדרושים, אבל אם תפסידו תצטרכו להתמודד עם הפסדים כספיים משמעותיים, כך שביטוח חבות מעבידים עשוי ממש להציל אתכם במקרים כאלה.

איך בכל זאת ניתן לצמצם או למנוע נזקים בבית המשפט? מנסים להעביר חלק מהאחריות על התאונה לתובעים. כלומר, טוענים כי פעלתם בהתאם לכל תקנות הפיקוח והבטיחות, וכי העובדים נושאים באשמה על מה שקרה להם. אם טענותיכם יתקבלו, בית המשפט יקל עליכם בקביעת גובה הפיצויים שתשלמו.

חשוב לציין, כי הביטוח מפצה על סכומים מעבר לאלה שהעובד מקבל מביטוח לאומי, אם הוא אכן מקבל. אם לא שילמתם ביטוח לאומי ולכן העובד שנפגע לא זוכה לפיצוי, חברת הביטוח תשלם לכם סכום הפיצויים בניכוי הסכום שהייתם אמורים להפריש.

ביטוח אובדן הכנסה

אם העסק שלכם מושבת מסיבות כאלה ואחרות, ואין לכם במשל פרק זמן מסוים אפשרות לייצר הכנסות, אתם ניצבים בפני בעיה אדירה. עסקים רבים נאלצו לחוות על בשרם, בשל הסגרים להם גרם משבר הקורונה, תקופות בהן פשוט לא הורשו לפתוח את העסקים, או הוגבלו באשר למספר הלקוחות שהרשו להם להכניס. יש עוד המון תרחישים שיכולים לגרום לאובדן הכנסה, ולכן חשוב מאוד להיות מוכנים ולרכוש ביטוח מתאים.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
פרסום חרדי סוף 2023
פרסום חרדי הוא אינו עניין של מה בכך שכן, פרסום...
לדאוג לנושאים הרגישים ביותר בחיים
כשמתכננים את העתיד חייבים לחשוב על הגרוע מכל ולכן גם...
פתרונות קלים מדי הם ממכרים
מגפת ההתמכרויות שאנחנו מוצאים המציאות שלנו כיום כוללת גם חומרים...
לטפל בנפש שלנו בצורה איכותית
על מנת שתוכלו לצאת לדרך חיים חדשה, וכן גם להיגמל...
מטען מהיר לאופניים חשמליים מה חשוב לדעת לפני קנייה
אופניים חשמליים, בעיני המשתמשים והחובבים האדוקים שלהם, הם לא פחות...
אינטרקום לבית
אינטרקום לבית הוא אחד ממכשירי האבטחה הבסיסיים ביותר, והאמת ניתנת...
עיצוב המצבה שתשקף את האדם שנפטר
לבחור את המצבה של יקירכם זה לא קל. יש אינספור...
עיצוב המצבה שתשקף את האדם שנפטר
לבחור את המצבה שבאמת תשקף את האם היקר לכם שהלך...
חתונה דתית
איך מארגנים חתונה דתית?
חתונה ללא ספק מהווה אירוע מרגש ביותר. כל זוג חולם...
ספריות מתכת מעוצבות לעיצוב מושלם
מתכננים אירוע עסקי? הרמת כוסית, השקת מוצר, פרידה מעובד מסור...