Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לעבור משברים משפחתיים בעזרת עורך דין מתאים

לעבור משברים משפחתיים בעזרת עורך דין מתאים
קרדיט - Canva

אמנם המשפחה היא מעגל האנשים הקרוב אלינו ביתר, אך עם זאת, אומרים גם שמשפחה היא לא פיקניק. משפחות רבות מוצאות את עצמן במחלוקת שהן מתקשות להתמודד איתה, להגיע בה לעמק השווה בין הצדדים ולפתרון שיאפשר להמשיך הלאה. עו"ד משפחה הוא הכתובת לפנות אליה כאשר מתעוררת מחלוקת בעלת אופי משפטי שאתם מתקשים לפתור לבד. עורך דין שהוא גם מגשר יוביל הליך גישור בו תחפשו את הדרכים להגיע להסכמות. לרוב הסכמות דורשות מכם פתיחות והרבה מוטיבציה לשים את העניין מאחוריכם. עורך הדין ינתב את התהליך תוך מציאת פתרונות יצירתיים וכמובן תוך הסתמכות על בקיאות בחוקים הקשורים לנושא, בין אם מדובר על גירושין, ענייני ירושה ועוד.

חלוקת עיזבון לאחר מות הורה: ממה מתחילים?

ירושות וצוואות הן נושא טעון. העיסוק בעניין לא נוח לאף אחד, החל מאדם אשר מגיע לעורך דין כדי לערוך צוואה ועד ליורשים אשר צריכים להסדיר את העניין לאחר מותו ולעסוק בחלוקת הירושה. חלוקת העיזבון היא עניין מורכב הכרוך בלא מעט בירוקרטיה. זאת גם כאשר המנוח הותיר צוואה וגם כאשר לא הותיר והחלוקה צריכה להתבצע בהתאם לחוק הירושה. העיקרון המנחה בחוק הירושה הוא דרגת קרבה משפחתית. בצוואה לעומת זאת חלוקת העיזבון תיעשה  לפי הכתוב בצוואה. כדאי לפנות אל עורך דין ירושה מומלץ גם כאשר יש צוואה וגם כשאין. עורך הדין יסייע כבר בהגשת בקשה מרשם הירושות להוצאת צו קיום צוואה או ירושה ויסייע בכל הנדרש בתהליך כולל בחלוקת העיזבון בפועל.

בעיות שיכולות לצוץ במהלך הטיפול בירושה

כאמור, ירושות וצוואות הן נושא טעון שסביבו פורצות לא מעט מחלוקות משפחתיות. מעורבים בעניין הרבה מאוד רגשות הנובעים גם מהקשר של המנוח, לרוב הורה, עם כל אחד מהיורשים, שהם בעיקר ילדיו, ויכולים להיכנס עניינים של תחרות בין הילדים (ששוכחים לרגע שכבר אינם ילדים..) וענייני אגו. גם כאשר ישנה צוואה ישנם מצבים בהם אחד היורשים או יותר אינו משלים עם הכתוב בה ועם אופן החלוקה ובוחר להגיש התנגדות לקיום הצוואה. העניין יכול להיפתר בעזרת עורך דין סכסוכי ירושה המוביל הליך גישור בין הצדדים, באמצעות מו"מ כשכל צד מיוצג ע"י עורך דין מטעמו או ממש כתביעה דרך בית המשפט. כמובן שככל שניתן לפתור את הדברים מחוץ לבית המשפט הדבר עדיף לכולם.

עו"ד קובי ישראל הוא עו"ד ענייני משפחה המוביל הליכי גישור במגוון נושאים ומחלוקות וגם מייצג את לקוחותיו בבית המשפט. כל לקוח מקבל את השירות המקצועי ביותר. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
כיצד מתנהלים משפטית כאשר עוברים תאונה
תאונות הן אירועים בלתי צפויים שיכולים להתרחש בכל רגע נתון...
למה כדאי לי להשקיע בנדל״ן בחו״ל?
אחד מאפיקי ההשקעה הבטוחים והמניבים ביותר הוא שוק הנדל״ן, אך...
סיבות לשלילת רישיון נהיגה
פסילת רישיון נהיגה יכולה להתבצע במספר מצבים. אחד המצבים הוא...
החיפויים שישנו את עיצוב הבית שלכם
למרות כל הניסיונות שלכם, משהו בכל זאת חסר לכם בעיצוב...
ההבדל בין עיצוב דירה לעיצוב בית פרטי
עיצוב פנים היא האומנות של עיצוב הבית והחלת הסגנון האישי...
"להוריד את הבטן" ללא כפיפות אינסופיות- כך תעשו את זה
ככל שאנו מתבגרים, כך הצטברות השומן, במיוחד באזור הבטן, גדלה...
סימפוניה מרחבית - נקודת המפגש בין אדריכלות לעיצוב פנים
בכל פרויקט בנייה של בית חדש, מקום מסחר או כל...
לעבור משברים משפחתיים בעזרת עורך דין מתאים
אמנם המשפחה היא מעגל האנשים הקרוב אלינו ביתר, אך עם...
להשאיר את הראש מעל המים גם בזמן מלחמה- איך עושים את זה
מלחמה היא מצב לא פשוט מכל הבחינות: פיזית, רגשית וגם...
איך ממחזרים משכנתא
הליך מיחזור של משכנתא מתבסס על החלפת הלוואת המשכנתא הנוכחית...