זירת המומחים

מאפייניהם של סורגים שקופים

סורגים שקופים הם אחד הטרנדים הפופולריים ביותר בתקופה האחרונה. הם אמנם קיימים לא מעט זמן, אבל בשנים האחרונות תופסים תאוצה יותר ויותר ורבים בוחרים להתקין סורגים שקופים בביתם. מהם הסורגים השקופים ומה היתרונות שלהם? על כך נרחיב במאמר הבא.

מאפייניהם של סורגים שקופים
קרדיט pixabay

מהם סורגים שקופים?

סורגים שקופים הינם סורגים העשויים מחומר שנקרא פוליקרבונט. חומר זה הוא פולימר תרמופלסטי שפותח על ידי חברה גרמנית. הסורגים השקופים עמידים מאוד מפני שבירה ומפני טמפרטורות גבוהות.

לסורגים שקופים מערכת קיבוע ייחודית. הם עומדים בפני עומסים גבוהים ובפני תנאי מזג האוויר השונים ומספקים הגנה ואבטחה ברמה גבוהה מאוד. הסורגים השקופים נבדקו ועמדו גם בפני פריצות אלימות.

מהם היתרונות?

לסורגים שקופים ישנם יתרונות רבים.

  •       עמידות – הסורגים השקופים עמידים לשנים רבות. אינם מחלידים, עומדים בפני עומסים גבוהים ואינם נשברים בקלות. כמו כן, הם עמידים בפני כל תנאי מזג האוויר.
  •     שקיפות – שקיפותם הטבעית של סורגים שקופים מאפשרת ליהנות מהנוף הנשקף מהחלון ללא חסימות.
  •       עיצוב – הסורגים השקופיים עשויים מפולי קרבונט. פוליקרבונט הוא חומר יחסית גמיש שניתן לכיפוף קר. על ידי כך ניתן לעצב אותו במגוון צורות שתבחרו.
  •       תחזוקה – הסורגים השקופים אינם מצריכים תחזוקה מיוחדת.
  •       עמידות בפני חום – הסורגים השקופים עמידים בפני טמפרטורות גבוהה במיוחד וידועים בכושר עיכוב הבעירה שלהם.

מהם החסרונות?

לסורגים שקופים ישנו חסרון מרכזי אחד – חסימה של חלק גדול מהאוויר שנכנס דרך חלונות הבית. אוורור הבית באופן טבעי חשוב לאנשים רבים. הסורגים השקופים חוסמים כמעט ממחציתו של פתח החלון ועל ידי כך מונעים את רוב כניסת אוויר לבית.

מדוע עדיף סורגים שקופים על פני רגילים?

הסורגים הרגילים עשויים ברזל. לעומת הסורגים השקופים, סורגים עשויי ברזל חשופים יותר לפגיעות ואינם עמידים לאורך זמן מול לחות וגשמים כיוון שעוברים תהליך קורוזיה (חלודה).

בנוסף, הסורגים השקופים, כשמם כן הם – שקופים. כך ניתן להנות מהנוף ללא חסימה ובנוסף ליהנות מהגנה מקסימלית. כמו כן, סורגים רגילים נותנים תחושה של "כלא" לאנשים רבים. הסורגים השקופים מאפשרים לכם הגנה ללא תחושת כליאה.

כיצד מרכיבים אותם?

את הסורגים השקופים מעגנים לקיר על ידי ברגי פלדה. ברגי הפלדה מגיעים לעומק של כ-23 ס"מ לתוך הקיר. חשוב מאוד שהתקנת סורגים שקופים תעשה על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים.

כיצד מתחזקים אותם?

כפי שציינו קודם, אחד היתרונות של הסורגים השקופים הוא שאינם מצריכים תחזוקה מיוחדת והם פשוטים מאוד לניקיון. למעשה, על מנת לנקות אותם כל מה שתצטרכו זה סמרטוט עם מעט מים.

סורגים שקופים- גם לבית וגם לעסק?

התשובה היא כן ניתן להשתמש בסורגים שקופים גם בבית שלכם וגם בבית העסק.

חשוב לציין, כי הסורג המתאים ביותר לבתי עסק וזה שמקובל ברובם הוא סורג נגלל. סורג נגלל הוא מעין תריס חשמלי ונחשב לאמצעי נעילה יעיל במיוחד. בדרך כלל הוא מהווה שכבת הגנה נוספת על דלתות זכוכית. מלבד להגנה ואמצעי נעילה הוא מספק צל ומאפשר לשלוט ברמת האור שנכנס פנימה.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button