Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מדריך מיוחד: איך מוכרים חמץ בשנת 2021?

מדריך מיוחד: איך מוכרים חמץ בשנת 2021?
קרדיט: https://depositphotos.com/

מעוניינים למכור את החמץ שברשותכם? ובכן, אם זה משהו שגם אתם עושים מזה שנים רבות, אתם וודאי יודעים עד כמה מדובר בתהליך שעשוי להיות סבוך ומסורבל. ראשית, ישנו הקושי למצוא מוכרים, ואם אתם לא מכירים אתם קרוב שאינו יהודי שיוכל לרכוש מכם את החמץ זאת בעיה לא קטנה. שנית, גם אם מוצאים קונה, לאחר המכירה עצמה יש צורך להוציא את כלל החמץ מהבית, מה שבהחלט גוזל הרבה יקר. בעבר, ירידי מכירת החמץ ניסו לתת פתרון לעניין, אבל זה לא משהו שהוכיח את עצמו יותר מדי, וכך נראה שעד עכשיו לא נמצא פתרון של ממש לעניין. למרבה ההקלה של ישראלים רבים, בשנים האחרונות נמצא פתרון יעיל במיוחד שפשוט פותר את כל הבעיה וזוהי למעשה שיטת מכירת החמץ אונליין. כך זה עובד ואלו הן הסיבות מדוע זו הדרך המשתלמת והנוחה ביותר.

מה צריך בשביל למכור חמץ אונליין?

אז נבהיר קודם כל כי אנו מדברים כאן על מכירת חמץ לבתי אב פרטיים ולא למסעדות, שם הפרוצדורה היא מעט שונה. על כן, כל מה שצריך בשביל שתהיה לנו את האפשרות למכור חמץ אונליין, זה כתובת בית פרטי שכמובן יש לכולנו וכתובת מייל, גם דבר שיש היום ל-99 אחוזים מהאוכלוסייה. ניתן למצוא מידע נוסף על מכירת חמץ באתר כיפה, אך חשוב לזכור תמיד שאלו הם שני התנאים הבסיסיים ביותר שאתם צריכים לעמוד בהם.

מילוי טופס מקוון

אם אתם אכן עומדים בשני הקריטריונים הפשוטים והבסיסיים הללו, תוכלו להמשיך לשלב הבא שגם הוא איננו מסובך יתר על המידה. בנקודה הזו יהיה עליכם למלא טופס מקוון עם הפרטים שלכם ולערוך גם רשימה מדויקת של כל החמץ שברשותכם שתרצו למכור ולא לזרוק.

ייפוי כוח

מהו בעצם היתרון הגדול של למכור חמץ אונליין ברשת? זוהי למעשה האפשרות להתכונן לחג, להוריד את כל התהליך מעצמנו ולתת לגורם צד שלישי מוסמך לעשות זאת עבורנו בדיוק לשם כך, בשלב הבא נתחום על ייפוי כוח המאשר לאתר דרכו ביצענו את מכירת החמץ לעשות זאת ומכאן אין לנו יותר מדי התעסקויות נוספות. כעברו זמן מה נקבל אישור חתום למייל המעיד על כך שמכרנו את כלל החמץ שברשותנו.

מה עושים עם החמץ שנשאר?

כידוע, בפסח אסור לנו לאכול, לגעת ואפילו לראות חמץ שברשותנו. אבל מה קורה עם חמץ שלא שייך לנו, כמו החמץ אותו מכרנו לגוי? במקרים הללו, אין בכלל צורך להוציא את החמץ מהבית שלנו כי לא נחשב שלנו ואנחנו כביכול שומרים עליו עבור מישהו אחר. הדבר הזה מהווה עבור רבים חיסכון משמעותי בזמן יקר וכן בעלויות השינוע ומדובר בנקודה הזו במהפכה של ממה בעולם הדת ובפרט בתחום של מכירת חמץ והכשרת הבית לקראת פסח. מה שכן, חשוב לשים לב שהחמץ נמצא במקום ברור ומסומן כך שבטעות דרי הבית לא ישתמשו בו. לאחר החג ניתן לקנות את החמץ בחזרה וכך לא מדובר בחמץ ש"עבר עליו הפסח" וניתן לצרוך אותו מאז בכל שלב.

מקור המצווה

שמירת הכשרות בפסח מקורה בסיפור יציאת מצרים, אז לא הספיקו בני ישראל להתפיח את הלחם ויצאו לדרך עם לחם דל שהיום מוכר כמצות. ספק אם משה רבינו או בני ישראל דאז היו יכולים לנחש שאלפי שנים מהמאורעות, בני ישראל של היום היו מוכרים את החמץ אונליין לזכר אותם ימים, אבל נראה כי מדובר בלי ספק באפשרות הנוחה ביותר לעשות זאת היום. חג שמח!

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
חשיבותם של אימונים לבריאות ולמצב הגופני שלכם
אם אין לכם את הלוקסוס של עבודה גופנית שהיא המצב...
פרסום חרדי סוף 2023
פרסום חרדי הוא אינו עניין של מה בכך שכן, פרסום...
לדאוג לנושאים הרגישים ביותר בחיים
כשמתכננים את העתיד חייבים לחשוב על הגרוע מכל ולכן גם...
פתרונות קלים מדי הם ממכרים
מגפת ההתמכרויות שאנחנו מוצאים המציאות שלנו כיום כוללת גם חומרים...
לטפל בנפש שלנו בצורה איכותית
על מנת שתוכלו לצאת לדרך חיים חדשה, וכן גם להיגמל...
מטען מהיר לאופניים חשמליים מה חשוב לדעת לפני קנייה
אופניים חשמליים, בעיני המשתמשים והחובבים האדוקים שלהם, הם לא פחות...
אינטרקום לבית
אינטרקום לבית הוא אחד ממכשירי האבטחה הבסיסיים ביותר, והאמת ניתנת...
עיצוב המצבה שתשקף את האדם שנפטר
לבחור את המצבה של יקירכם זה לא קל. יש אינספור...
עיצוב המצבה שתשקף את האדם שנפטר
לבחור את המצבה שבאמת תשקף את האם היקר לכם שהלך...
חתונה דתית
איך מארגנים חתונה דתית?
חתונה ללא ספק מהווה אירוע מרגש ביותר. כל זוג חולם...