Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מהאדמה ישר לצרכן

מהאדמה ישר לצרכן
קרדיט אלן צפלסקי

חוות גידול חקלאיות ורטיקליות יחודיות בתוך מכולות הוצבו בצמוד לחלק מסניפי רמי לוי בהן מגודלות ונמכרות חסות ועשבי תיבול מייד אחרי שנקטפו

בשלב הראשון הוצבו חוות גידול מיוחדות בצמוד לסניפי רמי לוי במודיעין ואשדוד, בתוכן גדלים ירקות כמו: חסות ועשבי תיבול שימכרו לקונים במקום ישירות אחרי שנקטפו. בשלב הבא ישולבו הירקות גם למכירה בתוך הסניפים עצמם שיגדלו ויקטפו היישר מהחווה העירונית הנמצאת בפתח הסניף.

משפחות רבות מקפידות על צריכת מזון בריא , בר קיימא, כחלק מהצורך המשפחתי לאורח חיים בריא בעיקר בזמנים של מגיפה בינלאומית. הצרכן  הישראלי מחפש את התוצרת הטרייה ביותר שאפשר לקנות מתוך הבנה כי טריות ואיכות המזון משפיעה באופן ישיר על בריאותו ובריאות משפחתו. לאחרונה, הוקמו בצמוד  לסניפי רמי לוי  "חוות גידול חקלאיות ורטיקליות", בפרויקט ראשון ויחיד מסוגו בארץ, בשיתוף חברת ורטיקל פילד הישראלית, שפיתחה טכנולוגיה תוצרת כחול לבן המאפשרת גידול של ירקות על מצע אדמה באופן ורטיקלי, מבוקר ואוטומטי.

החוות הורטיקליות הוקמו מחוץ לכמה מסניפי רמי לוי, במודיעין ובאשדוד, ובשבועות הקרובים יוצבו חוות נוספות בסניפים נוספים ברחבי הארץ. במקום מגדלים בסביבה סטרילית סוגים שונים של ירקות  שנמכרות מייד לאחר שנקטפו מהאדמה. הירקות טריים וטעימים והם כוללים חסות, בזיליקום, נענע, פטרוזיליה, קייל, כרוב עלים, עירית ועוד. המוצרים שנמכרים במקום נקיים לחלוטין מכל חומרי הדברה שכן הם גדלים בתנאי גידול סטרילים ומבוקרים, מציעים אספקה שוטפת, ללא תלות בעונות השנה ומזג אויר ובמחירים זולים.

קרדיט אלן צפלסקי

בחברה מציינים כי חיי המדף של ירקות בגידול ורטיקלי ארוכים יותר ובנוסף, הלקוח יכול לרכוש את הירק עם המצע בו הוא גדל, בעת הוצאתו מהאדמה ובכך ליהנות מכל היתרונות התזונתיים שמעניקה האדמה לירק. ומה שלא פחות חשוב, שכל זה במחירים שוים לכל נפש.

"בשיטה שפיתחנו השדה הוא בעצם מכולה בגודל סטנדרטי, שעל הקירות שלה גדלים באופן אופקי הירקות והכל על בסיס מצע אדמה בטכנולוגית גידול מתקדמת." מוסר גיא אליצור מנכ"ל ורטיקל פילד, "כלומר, התוצרת גדלה, נקטפת ונצרכת בסופר ליד הצרכן ולעיניו. הטכנולוגיה מאפשרת גידול, ניתור ובקרה אוטומטית בכדי לייצר מזון איכותי ובריא. הגידול נעשה לגובה על מנת לנצל שטח עירוני מצומצם, אך האפקט המתקבל הוא ממש כמו בשדות חקלאיים, הודות לטכנולוגייה הייחודית שפיתחנו לגידול ירקות על בסיס מצע אדמה ולגובה. מדובר בחוות גידול מבוקרות מבחינת אקלים ותאורה, להבדיל מתנאי גידול רגילים. מה שמאפשר אופטימיזציה לגידול על מנת למקסם את היבול והאיכות."

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
החיפויים שישנו את עיצוב הבית שלכם
למרות כל הניסיונות שלכם, משהו בכל זאת חסר לכם בעיצוב...
ההבדל בין עיצוב דירה לעיצוב בית פרטי
עיצוב פנים היא האומנות של עיצוב הבית והחלת הסגנון האישי...
"להוריד את הבטן" ללא כפיפות אינסופיות- כך תעשו את זה
ככל שאנו מתבגרים, כך הצטברות השומן, במיוחד באזור הבטן, גדלה...
סימפוניה מרחבית - נקודת המפגש בין אדריכלות לעיצוב פנים
בכל פרויקט בנייה של בית חדש, מקום מסחר או כל...
לעבור משברים משפחתיים בעזרת עורך דין מתאים
אמנם המשפחה היא מעגל האנשים הקרוב אלינו ביתר, אך עם...
להשאיר את הראש מעל המים גם בזמן מלחמה- איך עושים את זה
מלחמה היא מצב לא פשוט מכל הבחינות: פיזית, רגשית וגם...
איך ממחזרים משכנתא
הליך מיחזור של משכנתא מתבסס על החלפת הלוואת המשכנתא הנוכחית...
אל תוותרו על מה שמגיע לכם מהביטוח
חברות הביטוח אינן יכולות למשוך תביעות צודקות עד אין סוף...
התלמידות זוכרות את השוטר הגיבור משדרות שנפל בקרב
לקראת יום הזכרון, התקיים במדרשת אמית שחרי באשדוד ערב שרות...
האם מטבח כפרי יתאים לכם?
החיפוש אחר מטבח שיתאים לבית זו לא תמיד משימה קלה...