Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מהן עבודות מתח גבוה?

מהן עבודות מתח גבוה?
קרדיט: canva

כאשר מדברים בתחום החשמל על עבודות מתח גבוה מתכוונים למערכות שחולשות על אזורים גדולים מאד ועל צורך באספקת חשמל סדירה למרחבים גאוגרפיים עצומים. אין מדובר בדרך כלל בעבודות החשמל של הצרכנים הפרטיים או הביתיים אלא הלקוחות המוסדיים או ממש עבודות שקשורות בממשק עם חברת החשמל. למערכות אלה יש חשיבות גבוהה במיוחד במשק הישראלי, שכן עליהן מוטלת האחריות לאספקת חשמל סדירה למוסדות או לנתחים גדולים באוכלוסיה ובכלל זה למקומות כאלה ואחרים שלא יכולים להרשות לעצמם שאספקת החשמל תיפגם או לא תהיה סדירה. מדובר במערכות ענק ובחשמל שרק מי שמוסמך ומומחה לטיפול בו יכול לעשות את זה ולא כל חשמלאי מוסמך להתעסק גם במערכות של מתח גבוה. צריך לשם כך להיות ותיקים מאד בתחום וכמובן להיות בעלי רישיונות והסמכה דרושה.

 

מי יכול להציע פתרונות או פרויקטים של חשמל במתח גבוה

כאמור, לא כל חשמלאי יכול, יודע או מוסמך להציע עבודות מתח גבוה. על מנת לבצע עבודות כאלה צריך לא רק את הרישיונות והאישורים מטעם המדינה אלא גם ציוד ייחודי שמתאים לעבודה ואין בו סיכונים. מכיוון שחשמל במתח גבוה הוא מה שבדרך כלל מעביר את אספקת החשמל הסדירה והקבועה לחלקים גדולים במדינה הרי שיש כאן גם עניין של עבודה בגובה וכל מה שכרוך בה בצורה מורשית, מאושרת, חוקית וכמובן תוך שמירה על בטחונם של העובדים. לשם כך נדרשת פנייה אל חברה שהעובדים שלה הם חשמלאים מוסמכים, שיש להם את הדרכים להציע פתרונות לציוד של מתח גבוה והם יכולים גם להגיע בשעות לא מקובלות על מנת לבצע תיקון כזה או אחר, טיפול או עבודות תחזוקה. שנאי ענק שפועלים ללא הפסקה הם מה שבזכותו יש חשמל סדיר ואם אחד מהם יהיה תקול או מושבת יהיה לכך השלכות חמורות. מכאן שחשוב לדעת אל מי לפנות ולמי מותר להציע פתרונות של מתח גבוה.

 

מה החשיבות של מתח גבוה בחשמל?

מה שבעיקר צריך להבין על עבודות מתח גבוה הוא שמדובר בעבודה שאם עושים אותה ללא ההסמכה והידע הדרושים – מדובר בעניין של סכנת חיים אמיתית. מי שלא יודע איך לעבוד עם מתח גבוה ולא מכיר את הרכיבים השונים של מערכות אלה – מסתכן בהתחשמלות שעלולה לגרום למוות. זו המשמעות וחשוב מאד להבין את זה. מסיבות אלה כאשר יש צורך בכל בדיקה של מקרה אשר קשור במתח גבוה חובה להזמין את אנשי המקצוע שמותר להם לטפל בעניין והם היחידים שמוסמכים להציע פתרונות. גם חשמלים מוסמכים לא יכולים לסייע כאן אם אין להם את הידע והניסיון הנדרשים לעבודה ספציפית עם מערכות מתח גבוה ולכן זו פיסת המידע החשובה ביותר בתחום זה.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
כיצד מתנהלים משפטית כאשר עוברים תאונה
תאונות הן אירועים בלתי צפויים שיכולים להתרחש בכל רגע נתון...
למה כדאי לי להשקיע בנדל״ן בחו״ל?
אחד מאפיקי ההשקעה הבטוחים והמניבים ביותר הוא שוק הנדל״ן, אך...
סיבות לשלילת רישיון נהיגה
פסילת רישיון נהיגה יכולה להתבצע במספר מצבים. אחד המצבים הוא...
החיפויים שישנו את עיצוב הבית שלכם
למרות כל הניסיונות שלכם, משהו בכל זאת חסר לכם בעיצוב...
ההבדל בין עיצוב דירה לעיצוב בית פרטי
עיצוב פנים היא האומנות של עיצוב הבית והחלת הסגנון האישי...
"להוריד את הבטן" ללא כפיפות אינסופיות- כך תעשו את זה
ככל שאנו מתבגרים, כך הצטברות השומן, במיוחד באזור הבטן, גדלה...
סימפוניה מרחבית - נקודת המפגש בין אדריכלות לעיצוב פנים
בכל פרויקט בנייה של בית חדש, מקום מסחר או כל...
לעבור משברים משפחתיים בעזרת עורך דין מתאים
אמנם המשפחה היא מעגל האנשים הקרוב אלינו ביתר, אך עם...
להשאיר את הראש מעל המים גם בזמן מלחמה- איך עושים את זה
מלחמה היא מצב לא פשוט מכל הבחינות: פיזית, רגשית וגם...
איך ממחזרים משכנתא
הליך מיחזור של משכנתא מתבסס על החלפת הלוואת המשכנתא הנוכחית...