זירת המומחים

מהן עבודות מתח גבוה?

כאשר מדברים בתחום החשמל על עבודות מתח גבוה מתכוונים למערכות שחולשות על אזורים גדולים מאד ועל צורך באספקת חשמל סדירה למרחבים גאוגרפיים עצומים. אין מדובר בדרך כלל בעבודות החשמל של הצרכנים הפרטיים או הביתיים אלא הלקוחות המוסדיים או ממש עבודות שקשורות בממשק עם חברת החשמל. למערכות אלה יש חשיבות גבוהה במיוחד במשק הישראלי, שכן עליהן מוטלת האחריות לאספקת חשמל סדירה למוסדות או לנתחים גדולים באוכלוסיה ובכלל זה למקומות כאלה ואחרים שלא יכולים להרשות לעצמם שאספקת החשמל תיפגם או לא תהיה סדירה. מדובר במערכות ענק ובחשמל שרק מי שמוסמך ומומחה לטיפול בו יכול לעשות את זה ולא כל חשמלאי מוסמך להתעסק גם במערכות של מתח גבוה. צריך לשם כך להיות ותיקים מאד בתחום וכמובן להיות בעלי רישיונות והסמכה דרושה.

 

מי יכול להציע פתרונות או פרויקטים של חשמל במתח גבוה

כאמור, לא כל חשמלאי יכול, יודע או מוסמך להציע עבודות מתח גבוה. על מנת לבצע עבודות כאלה צריך לא רק את הרישיונות והאישורים מטעם המדינה אלא גם ציוד ייחודי שמתאים לעבודה ואין בו סיכונים. מכיוון שחשמל במתח גבוה הוא מה שבדרך כלל מעביר את אספקת החשמל הסדירה והקבועה לחלקים גדולים במדינה הרי שיש כאן גם עניין של עבודה בגובה וכל מה שכרוך בה בצורה מורשית, מאושרת, חוקית וכמובן תוך שמירה על בטחונם של העובדים. לשם כך נדרשת פנייה אל חברה שהעובדים שלה הם חשמלאים מוסמכים, שיש להם את הדרכים להציע פתרונות לציוד של מתח גבוה והם יכולים גם להגיע בשעות לא מקובלות על מנת לבצע תיקון כזה או אחר, טיפול או עבודות תחזוקה. שנאי ענק שפועלים ללא הפסקה הם מה שבזכותו יש חשמל סדיר ואם אחד מהם יהיה תקול או מושבת יהיה לכך השלכות חמורות. מכאן שחשוב לדעת אל מי לפנות ולמי מותר להציע פתרונות של מתח גבוה.

 

מה החשיבות של מתח גבוה בחשמל?

מה שבעיקר צריך להבין על עבודות מתח גבוה הוא שמדובר בעבודה שאם עושים אותה ללא ההסמכה והידע הדרושים – מדובר בעניין של סכנת חיים אמיתית. מי שלא יודע איך לעבוד עם מתח גבוה ולא מכיר את הרכיבים השונים של מערכות אלה – מסתכן בהתחשמלות שעלולה לגרום למוות. זו המשמעות וחשוב מאד להבין את זה. מסיבות אלה כאשר יש צורך בכל בדיקה של מקרה אשר קשור במתח גבוה חובה להזמין את אנשי המקצוע שמותר להם לטפל בעניין והם היחידים שמוסמכים להציע פתרונות. גם חשמלים מוסמכים לא יכולים לסייע כאן אם אין להם את הידע והניסיון הנדרשים לעבודה ספציפית עם מערכות מתח גבוה ולכן זו פיסת המידע החשובה ביותר בתחום זה.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button