Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מהנדסים חדשנות לקשישים

מהנדסים חדשנות לקשישים
קרדיט יחצ

בהאקתון שהתקיים אתמול (א', 19.1) הציגו עשרות סטודנטים ממרכז היזמות של SCE המכללה האקדמית להנדסה אשדוד, פתרונות אפשריים לבעיות של אוכלוסיית הגיל השלישי. הסטודנטים הכינו את הפרויקטים שלהם במהלך השבוע האחרון לאחר מחקר מעמיק בתחום וראיונות עם קשישים. התחרות התקיימה במרכז היזמות החדש של המכללה לאחר טקס חנוכת המרכז.

במהלך השבוע האחרון התבקשו סטודנטים הלומדים במרכז היזמות של SCE  המכללה האקדמית להנדסה אשדוד, ליזום וליצור פרויקטים למען אוכלוסיית הגיל השלישי. אתמול התכנסו הסטודנטים לתחרות בה הציג כל צוות את הפרויקט שיצר. במשך השבוע חקרו הסטודנטים קשישים ובחנו בעיות שונות שעולות וכיצד פתרונות ספציפיים יכולים לעזור.

התחרות התקיימה במרכז היזמות החדש של המכללה והיווה את טקס חנוכת המרכז. בתחילת התחרות שמעו הסטודנטים הרצאה בתחום גרונו-טכנולוגיה, טכנולוגיה בתחום הזיקנה, מפי קרן אטקין, גרונוטכנולוגית מוכרת בעולם ההייטק. לאחר-מכן בתחרות עלו הצוותים והציגו פרויקטים רבים ופתרונות אפשריים לבעיות יומיומיות לציבור הקשישים ביניהם בעיות בדידות, מילוי טפסים וביורוקרטיה, זיכרון, פער בין-דורי וכדומה.

צוות "סבתוש" לדוגמה, פיתחו אפליקציה לקשישים שמטרתה לעזור בניהול מסמכים, שיחות עם אנשי שירות וכדומה. האפליקציה מציעה באמצעות כפתור אחד ושירות קולי לקבוע תורים, לקבל תזכורות על תורים קיימים ועוד.

צוות השיפוט, שהיה מורכב מצוות מקצועי ואקדמי, כלל את ד"ר אסף פרץ, ראש מחלקה בביה"ח אסותא אשדוד, עמרי ילובסקי, חבר סגל במרכז היזמות במכללה, ד"ר נטע קלע, מנהלת מרכז היזמות, טובי כרמון, מנהל תחום החדשנות מרשת בתי החולים הסיעודיים "עמל ומעבר" ועוד. בסיום התחרות הכריזו השופטים על שלושה צוותים זוכים. במקום הראשון הגיע צוות שהציג פתרון לקשישים עם בעיות שמיעה בצורת צמיד חכם הרוטט ומציג אייקון בהתאם להתראה. הצוות הציג שלושה אייקונים אפשריים – אייקון טלפון לשיחה בטלפון הסלולרי, אייקון דלת כחולה לאורח בדלת ואייקון אדום עם רטט שונה במקרה של אזעקת צבע אדום.

ד"ר נטע קלע, ראש המרכז ליזמות וחדשנות, סיפרה: זהו ההאקתון הראשון במרכז היזמות והחדשנות החדש בקמפוס והמטרה שלו היא למצוא פתרונות לאתגרים של הגיל השלישי. הסטודנטים התבקשו לפתח טכנולוגיות על מנת לאפשר זיקנה בריאה במסגרת הביתית. חלק משמעותי בפרויקט היה מבחינתנו לגשר על הפער בין המפתח או המהנדס לבין המשתמש. לכן הוצאנו אותם ל"מבצע סבתא-סבא" שמטרתו לבדוק מה האתגרים המשמעותיים מבחינתם במהלך היום-יום. בזכות הדגש שאנו שמים על התאמת הטכנולוגיה לצרכים האמיתיים, לפי שיטת הלימודים הייחודית שלנו – Industry Project Oriented, אין לי שום ספק שהפרויקטים שהוצגו במסגרת התחרות יוכלו להתקיים גם בעולם האמיתי ולשמש את הצרכנים לפי הדרישות שלהם".

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
החשיבות של אוכל בריא לכלב
אתם מגלים כלב ורוצים לדאוג שהוא תמיד יהיה בריא? חשוב...
חום- יתרונות ופתרונות יעילים בתעשייה
החום הוא אולי מילת המפתח בתעשייה, בעיקר בשנים האחרונות וככל...
הכל על פתרונות לאריזה תעשייתית
פתרונות לאריזה תעשייתית חיוניים לשרשרת האספקה העולמית מכיוון שהם מבטיחים...
כיצד מתנהלים משפטית כאשר עוברים תאונה
תאונות הן אירועים בלתי צפויים שיכולים להתרחש בכל רגע נתון...
למה כדאי לי להשקיע בנדל״ן בחו״ל?
אחד מאפיקי ההשקעה הבטוחים והמניבים ביותר הוא שוק הנדל״ן, אך...
סיבות לשלילת רישיון נהיגה
פסילת רישיון נהיגה יכולה להתבצע במספר מצבים. אחד המצבים הוא...
החיפויים שישנו את עיצוב הבית שלכם
למרות כל הניסיונות שלכם, משהו בכל זאת חסר לכם בעיצוב...
ההבדל בין עיצוב דירה לעיצוב בית פרטי
עיצוב פנים היא האומנות של עיצוב הבית והחלת הסגנון האישי...
"להוריד את הבטן" ללא כפיפות אינסופיות- כך תעשו את זה
ככל שאנו מתבגרים, כך הצטברות השומן, במיוחד באזור הבטן, גדלה...
סימפוניה מרחבית - נקודת המפגש בין אדריכלות לעיצוב פנים
בכל פרויקט בנייה של בית חדש, מקום מסחר או כל...