Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה ההבדל בין רישום משטרתי לרישום פלילי

מה ההבדל בין רישום משטרתי לרישום פלילי
קרדיט - Pixabay

גם אם היינו חשודים בביצוע עבירה לפני שנים וגם אם התיק נסגר, עדיין התיעוד על אותו תיק יהיה ברשומות המשטרה אלא אם כן התיק נסגר מחוסר אשמה. תיעוד זה נקרא רישום משטרתי. כאשר תיקים הם פתוחים וכאשר עילת הסגירה היא חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור התיעוד קיים. ניתן עדיין לפנות למשטרה בבקשה למחוק את הרישום המשטרתי ואם המקרה היה לפני שנים יתכן שהמשטרה תחליט למחוק את המידע. עם זאת, הדרך הטובה לכך היא שינוי עילת סגירת התיק לחוסר אשמה. רישום פלילי לעומת זאת הוא קשה יותר למחיקה וחשוב לעשות זאת בעזרת עורך דין מחיקת רישום פלילי בעל ניסיון רב. תחת הרישום הפלילי יש הרשעות ותיקים שהוגש בהם כתב אישום. מחיקת רישום פלילי נעשית אוטומטית בעבירות קלות יותר לאחר תקופת התיישנות אך כדי לקצר את התקופה יש לבקש חנינה מנשיא המדינה.

הטרדה מאיימת- מה משמעות הדבר?

הטרדה מאיימת נחשבת עפ"י החוק לכל פעולה או התנהגות שמבצע אדם כנגד אדם אחר ופוגעת בפרטיות, בשלווה או בתחושת הביטחון שלו. כאשר אדם נוהג בצורה כזו זכותו של הצד המאוים להגיש בקשה להוצאת צו למניעת הטרדה מאיימת. עם הטרדה מאיימת נמנות גם פעולות כמו בילוש ומארב לאותו אדם, פגיעה ברכוש שלו, איום בע"פ או בכתב ואף פגיעה בחופש הפעולה שלו או בשמו הטוב. צו זה שונה מצו הגנה מכוח החוק שבמסגרתו מוצאים כל אחד מאותם צווים. בעוד שצו הגנה מוצא מכוח החוק למניעת אלימות במשפחה וקשור בעיקר לנסיבות אלה, השני מוצא מכוח החוק למניעת הטרדה מאיימת ויכול להיות קשור לנסיבות שונות, לאו דווקא לתחום המשפחה. לעיתים יש אנשים אשר בקלות רבה מדי מבקשים להוציא את הצו כנגד אדם אחר ללא סיבה מוצדקת. עורך דין פלילי ייצג את האדם שהצו מוצא כנגדו במטרה לבטל אותו או לפחות להקל באיסורים.

נהיגה תחת השפעת חומרים מסוכנים- מעבירות התעבורה החמורות ביותר

נהיגה תחת השפעת חומרים מסוכנים, בין אם זו נהיגה בשכרות או נהיגה תחת השפעת סמים נחשבת לאחת מעבירות התעבורה החמורות ביותר. למעשה ההתייחסות לעבירה זו היא כאל עבירה פלילית לכל דבר ולא כאל עבירת תעבורה פשוטה. הסיכון הרב שישנו למשתמשי הדרך כאשר אדם נוהג תחת השפעת אלכוהול או סמים מביא להתייחסות המחמירה לכך. לכן, אם נתפסתם נוהגים תחת השפעת סמים או אלכוהול פנו לעורך דין פלילי המתמחה גם בעבירות אלה. הוא יעשה כל שניתן כדי להציג טיעונים המטילים ספק בנכונות הבדיקה ויביאו להקלה בסעיף האישום וכך גם בעונש.

עו"ד רונן בנדל הוא עורך דין פלילי בעל ניסיון רב. הוא ליווה וייצג חשודים ונאשמים בהצלחה גם במשפטים מורכבים. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
לחסוך שנים של טיפולים בעזרת דיקור סיני
הרפוה הסינית בכלל והדיקור הסיני בפרט הפכו לשיטת טיפול מקובלת...
כל מה שרציתם לדעת על מזגן vrf
אם יש משהו שמטריד את כולנו בישראל, זה החום. כדור...
התקנת חלון חדש בממ"ד
כפי שכולנו יודעים, הממ"ד הוא אחד מהחדרים הכי חשובים שיש...
הבטחת ניקיון לאחר שיפוצים
לאחר סיום השיפוץ, ההתרגשות מחליפה מהר מאוד את מקומה למשימה...
מתכננים פינוי בינוי- איך תשמרו על האינטרסים שלכם
יותר מכל פרויקט בניה גדול ככל שיהיה, פרויקט פינוי בינוי...
איך מעצבים סלון ב 2024
תמונות, גבס וחיפויים שונים מרכיבים בנים האחרונות את עולם העיצוב...
טיפול נכון בחובות משחרר אתכם מדאגות
חברות רבות קמות ומתפרקות מדי שנה ורשם החברות מנהל הליכי...
החשיבות של פניה לקבלת סיוע מקצועי בהתמודדות עם ההתמכרות
לאנשים יש הזדמנות לעשות מהפך חיובי ומשנה חיים כאשר הם...
דלת כניסה מרשימות לבניין המשרדים שלכם
החברה שלכם ממוקמת בבניין שעומד לעבור שיפוץ בקרוב? אם כך,...
ניקוי קרח יבש בסביבה תעשייתית
לפעמים, ייתכן שיהיה עליכם לנקות ציוד, מכונות או משטחים במפעל...