Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה הסיכונים בניתוחי ברכיים?

מה הסיכונים בניתוחי ברכיים?
קרדיט Freepik.com

הרופאים ממליצים לעתים לעבור ניתוח ברכיים בעוד שטיפולים אחרים שנקבעו, כמו למשל – פיזיותרפיה ותרופות, לא הצליחו לפתור כאבי ברכיים. סוג הניתוח תלוי במידה רבה במצבו הספציפי שלכם. מנתחים על פי רוב מבצעים ניתוח ברך לטיפול בכאבים אשר נובעים מדלקת פרקים או מבעיה מכנית, כמו לדוגמה – רצועה או סחוס קרועים. המון בני אדם, אשר זקוקים לניתוח ברכיים מודאגים מהסיכונים הכרוכים בכך. למרבה המזל, התקדמות הטכנולוגיה והנהלים הרפואיים מפחיתים מאוד את הסיכונים הכרוכים בניתוחי ברכיים. בעצם, הימנעות מניתוח ברכיים מעלה את הסיכון לכאבים כרוניים, לאובדן שעות בעבודה, או לחלופין לטיפולים שאינם עובדים ואיכות חיים ירודה. השקענו המון מאמצים בכתיבת מאמר זה. לפיכך, נשמח באם תכבדו את מאמצינו העילאיים בכתיבת המאמר, ותקראו אותו מראשיתו ועד לסיומו, וכך תגלו הכול אודות – מה הסיכונים בניתוחי ברכיים?

מה הסיכונים האפשריים בניתוחי ברכיים?

זיהומים

בבחינת השאלה מה הסיכונים בניתוחי ברכיים? נבהיר בזאת כי יש חשש להיווצרות של זיהומים – זיהומים מתרחש לעתים רחוקות לאחר ניתוח ברך. בעצם, זיהומים מתרחשים רק באחוז אחד ועד שניים וחצי אחוזים מכלל ניתוחי החלפת הברך. הסיכון לזיהום גבוה יותר עבור בני אדם עם מצבים רפואיים אחרים. בהמשך להמון מחקרים שנעשו בנושא, נמצא כי הסיכון לזיהום לאחר החלפת מפרק ברך גבוהה פי 1.6 עבור מטופלים עם דלקת מפרקים שגרונית מאשר באלה עם דלקת מפרקים ניוונית, לצורך העניין. ובכל זאת, טכניקות כירורגיות מודרניות ותנאי חדר ניתוח סטריליים מפחיתים באופן ניכר את הסיכון לזיהום מניתוח ברך.

פקקת ורידים עמוקים

בדיון על השאלה – מה הסיכונים בניתוחי ברכיים? נגיד כי יש סיכון לסבול מפקקת ורידית עמוקים – פקקת ורידים עמוקים עלולה להתרחש.  הדבר בא לידי ביטוי בכך שקריש דם המתפתח בווריד עמוק בתוך הגוף, לרוב ברגליים, שעשוי להשתחרר ואז לעבור לריאות, על מנת לגרום לבעיות נשימה חמורות. בהתאם למנעד רב של מחקרים שנערכו בהיבט זה, נמצא כי גיל מבוגר, בריאות לקויה והיסטוריה אישית של מצבים רפואיים אחרים מעלים את הסיכון לבעיות לב וקרישי דם בחולים שעוברים ניתוח החלפת ברך.

מה הסיכונים בהימנעות מניתוחי ברכיים?

ואלו הם הסיכונים בהימנעות מניתוחי ברכיים –

  • תופעות לוואי מתרופות – קורטיקוסטרואידים מפחיתים את תסמיני דלקת המפרקים אבל שימוש בסטרואידים אלו עלול לגרום לתופעות לוואי, לרבות – לחץ מוגבר בתוך העיניים, הידוע כגלאוקומה, אגירת נוזלים הגורמת לנפיחות ברגליים התחתונות, לחץ דם גבוה, עלייה במשקל הגורמת להצטברות שומן בבטן, בפנים וצוואר, יחד עם הפרעות במצב הרוח, הזיכרון וההתנהגות. שימוש ארוך טווח בקורטיקוסטרואידים עלול לגרום לערפול העדשה בעין אחת או בשתיהן, רמות סוכר גבוהות בדם שעלולות לעורר או להחמיר סוכרת, עצמות דלילות הקשורות לאוסטאוארתריטיס ועור דק שמתרפא באיטיות ונוטה לחבלות.
  • תלות בתרופות נגד כאבים – שימוש בתרופות לשליטה בכאבי ברכיים כרוניים עלול להיות מסוכן. שימוש ממושך וקבוע בתרופות כאב אופיואידיות, כדוגמת – אוקסיקודון, להקלה על כאבי ברכיים כרוניים מגביר את הסיכון לתלות פיזית ולהתמכרות לתרופות אלו.
  • אורח חיים בישיבה לא בריא – כאבי ברכיים מונעים מאנשים להתאמן. זה יכול להוביל לעלייה במשקל ולהשמנה, הקשורים לכמה בעיות בריאותיות.

למידע נוסף על הליכי ניתוח הברכיים השונים ועל הסכנות הצפויות היכנסו לאתר https://knee-bot.co.il/ 

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
מה תפקידו של מנעולן רכב מקצועי?
מנעולן רכב הזמין 24 שעות ביממה אמור להיות בדרך כלל...
עורך דין לירושות וצוואות- הכתובת בכל נושא הקשור לתחום
אף אחד לא אוהב לעסוק בנושאים הקשורים לירושות, צוואות וגם...
הדמיית שיער - על קצה המזלג
אם אתם נמצאים בחיפוש אחר פתרונות לשיער דליל או התקרחות...
חשיבות המשחק והדמיון להתפתחות הילדים
משחק ודמיון הם מרכיבים בלתי נפרדים מהילדות התורמים באופן משמעותי...
למה כשנקלעים לחובות עורך דין הוא חבל הצלה?
כשאדם או עסק נקלעים לחובות שאין ביכולתם לפרוע, התוצאה היא...
איחוד הלוואות - הדרך שלכם להתחיל מחדש!
אם אתם נאבקים עם תשלומי חוב מרובים ומתקשים לעמוד בהתחייבויות...
היבט חשוב בתכנון נסיעות עבור תיירים רבים
השכרת רכב בחו"ל והשוואת מחירים היא היבט חשוב בתכנון נסיעות...
עריכת הסכם ממון לפני הנישואים: קשה באימונים, קל בקרב
גירושין הוא תהליך שיכול להיות ארוך ומייגע עד ההגעה להחלטות...
הכול על רכישת גלילים מקרטון בעידן המודרני
אתם מתכוננים לקראת מעבר דירה? או שאולי אתם מעבירים את...
מה כולל שירות IT במיקור חוץ
חברות מובילות בארץ ובעולם בוחרות לקבל שירותי it חיוניים במיקור...