זירת המומחים

מה חשוב לדעת  לפני שמזמינים מנוף להובלה?

אשדוד צומחת לגובה ובעוד ועוד שכונות אפשר לראות יותר ויותר רבי קומות. הבניינים הגבוהים מייצרים גם אתגרים שונים, ובפרט כשנדרשת הובלת דירה. הפתרון הוא כמובן מנוף, ועל-מנת להבטיח מעבר דירה קל ולא יקר מדי, כדאי קודם כל לקרוא מעט מידע אודות מנופים להובלה.

הפרמטרים שמשפיעים על עלות הובלה עם מנוף

הפרמטר הראשון שלפיו נקבעת העלות של ההובלה הוא הקומה שבה נמצאת הדירה שעבורה נדרש המנוף – בין אם בבניין שבו אתם חיים כעת ובין אם בבניין שאליו תעברו.

עבור דירות עד הקומה ה-6, אפשר להסתפק במנוף קטן יחסית ולכן גם זול יותר. מנוף הרמה לקומות גבוהות יותר, ובפרט מקומה 11 ומעלה, כבר חייב להיות מסיבי וחזק, ולכן עלות שכירת שירות זה מתייקרת במידה מסוימת. עוד חשוב לקחת בחשבון שגם התפעול של מנוף זה מורכב יותר, ולכן חשוב לבחור באיש מקצוע מנוסה מאוד.

הפרמטר השני שלפיו נקבע גובה התשלום למנוף – תשלום שנגבה בנפרד מהתשלום עבור ההובלה עצמה – הוא זמן העבודה. באופן טבעי משך השימוש במנוף הוא בהתאם להיקף התכולה המועברת מהדירה. כמו כן העברה מדירה בקומה גבוהה מאוד, כאמור קומה 10 ומעלה, או העברה לדירה כזו, גם כן תימשך זמן רב יותר עקב מורכבות תפעול המנוף והצורך בהקפדה יתרה על הבטיחות.

מומלץ לנסות לצמצם את היקף התכולה שתיקחו אתכם, ולוודא שרק פריטים שבאמת מספקים לכם תועלת נארזים ומובלים.

מיומנות גבוהה במיוחד

לצד התוספת למחיר בגלל הזמנת המנוף, ייתכן שההובלה עצמה תהיה דווקא זולה יותר. הסיבה לכך היא קיצור פרק הזמן הנדרשת להעמסת המשאית ו/או לפריקתה בזכות השימוש במנוף – שחוסך את הצורך לסחוב את כל הפריטים הגדולים והכבדים דרך הבניין עצמו.

כמו כן חשוב להזמין חברת הובלות ותיקה כמו למשל הובלות מיכאל ובוריס שכבר צברה ניסיון רב בעבודה עם מנוף – על-מנת שההתנהלות תהיה יעילה במיוחד.

איך יודעים אם יש צורך במנוף?

ככל שהקומה גבוהה יותר, כך סביר יותר שיהיה צורך במנוף כדי להשלים את העברת הדירה. גם כשהדירה בקומה נמוכה יחסית אבל ישנם קשיי נגישות שמונעים העברה נוחה של כל התכולה אל המשאית ייתכן צורך במנוף. יש גם מצבים שבהם גם הובלה של פריט בודד – כבד במיוחד כגון פסנתר כנף, ג'קוזי, שולחן סנוקר מקצועי וכו' – תתבצע באמצעות מנוף.

ההחלטה מתקבלת לאחר שנציג חברת ההובלות מקשיב לפרטי ההובלה הדרושה ומקבל מכם תמונת מצב מלאה. בדרך כלל גם יגיע נציג לביקור במקום כדי לוודא שאכן יש צורך במנוף. הביקור ינוצל גם לטובת תכנון ההובלה ובפרט מציאת המקום האופטימלי שבו המנוף יוכל לעמוד ולצידו המשאית. בדרך זו ביום המעבר עצמו לא מתבזבז זמן יקר ואפשר להשלים את ההובלה בזריזות.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button