Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה למדנו על איומי הסייבר משנת 2022

מה למדנו על איומי הסייבר משנת 2022
קרדיט לתמונות FREEPIK

ככל שהעולם ממשיך להיות תלוי יותר בטכנולוגיות דיגיטליות, איומי הסייבר ממשיכים להתפתח ולגדול. בשנת 2022, למדנו כמה שיעורים חשובים על סוגי איומי הסייבר שעמם מתמודדים ארגונים וכיצד להגן מפניהם. במאמר זה, נחקור שישה מאיומי הסייבר המרכזיים של 2022 ומה ארגונים יכולים לעשות כדי להתגונן מפניהם.

התקפות כופר נמצאות במגמת עלייה

אחד מאיומי הסייבר המשמעותיים ביותר של 2022 היה התקפות כופר. התקפות אלו גדלו בתדירות ובמורכבות, כאשר האקרים מכוונים לארגונים גדולים יותר ודורשים כופר גדול יותר. כדי להגן מפני התקפות כופר, ארגונים צריכים לוודא שיש להם אמצעי אבטחת סייבר חזקים, כולל גיבויים קבועים של נתונים ועדכוני תוכנת אבטחה.

התקפות פישינג נותרו איום גדול

התקפות פישינג ממשיכות להיות איום סייבר משמעותי בשנת 2022. התקפות אלו יכולות להיות מזיקות ביותר, מכיוון שהן מסתמכות לרוב על טכניקות של הנדסה חברתית כדי להערים על משתמשים לחשוף מידע רגיש או להוריד תוכנות זדוניות. כדי להגן מפני התקפות פישינג, ארגונים צריכים לאמן את העובדים שלהם לזהות ולהימנע מהודעות דוא"ל חשודות, להשתמש באימות דו-גורמי ולהשתמש בתוכנת אנטי-פישינג. רוצים לדעת איך תימנעו מהתקפות פישינג? סייבר ואבטחת מידע יספקו לכם את כל הכלים הדרושים להגנה איכותית.

מכשירי IoT פגיעים להתקפות סייבר

ככל שהאינטרנט של היום ממשיך להתרחב, כך גם איומי הסייבר הקשורים אליו. מכשירי IoT, כגון מכשירי בית חכמים וציוד רפואי, עלולים להיות פגיעים להתקפות סייבר אם הם אינם מאובטחים כראוי. כדי להגן מפני איומי סייבר של IoT, ארגונים צריכים לוודא שהמכשירים שלהם מתעדכנים באופן קבוע בתיקוני האבטחה העדכניים ביותר, להשתמש בסיסמאות חזקות ולנטר את תעבורת הרשת לאיתור פעילות חשודה.

אבטחת ענן היא דאגה גוברת

עם יותר ארגונים שמסתמכים על שירותים מבוססי ענן, אבטחת ענן הפכה לדאגה גוברת בשנת 2022. פושעי סייבר מתמקדים יותר ויותר בתשתית ונתונים בענן, שלרוב כוללים נתונים חשובים בעלי ערך רב לעסקים וארגונים בעיקר. כדי להגן מפני איומי סייבר בענן, ארגונים צריכים להשתמש בשיטות אימות חזקות, להשתמש בהצפנה ולנטר באופן קבוע סביבות ענן לאיתור פעילות חריגה.

איומי פנים הם סיכון אמיתי

איומים פנימיים, כגון עובדים שמתפשרים בכוונה או בטעות על נתוני החברה, נותרו סיכון ממשי בשנת 2022. כדי להגן מפני איומים פנימיים, ארגונים צריכים ליישם בקרות גישה ומערכות ניטור קפדניות, וכן לערוך הדרכות עובדים קבועות כדי לעזור לעובדים להבין את החשיבות של אבטחת מידע.

בינה מלאכותית ולמידת מכונה יכולות לעזור להילחם באיומי סייבר

לבסוף, בשנת 2022 למדנו ש-AI ולמידת מכונה יכולים להיות כלים רבי עוצמה למאבק באיומי סייבר. ניתן להשתמש בטכנולוגיות אלו כדי לזהות ולהגיב לאיומים בזמן אמת, כמו גם לזהות ולחזות איומים פוטנציאליים לפני שהם מתרחשים. כדי לנצל את הטכנולוגיות הללו, ארגונים צריכים להשקיע בכלי בינה מלאכותית ולמידת מכונה, ולהכשיר את הצוות שלהם להשתמש בהם ביעילות.

לסיכום, איומי הסייבר של 2022 משמשים תזכורת לכך שארגונים חייבים להיערך בהתאם ולהגן על עצמם כראוי עם אבטחת סייבר איכותית ברמה גבוהה.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
החיפויים שישנו את עיצוב הבית שלכם
למרות כל הניסיונות שלכם, משהו בכל זאת חסר לכם בעיצוב...
ההבדל בין עיצוב דירה לעיצוב בית פרטי
עיצוב פנים היא האומנות של עיצוב הבית והחלת הסגנון האישי...
"להוריד את הבטן" ללא כפיפות אינסופיות- כך תעשו את זה
ככל שאנו מתבגרים, כך הצטברות השומן, במיוחד באזור הבטן, גדלה...
סימפוניה מרחבית - נקודת המפגש בין אדריכלות לעיצוב פנים
בכל פרויקט בנייה של בית חדש, מקום מסחר או כל...
לעבור משברים משפחתיים בעזרת עורך דין מתאים
אמנם המשפחה היא מעגל האנשים הקרוב אלינו ביתר, אך עם...
להשאיר את הראש מעל המים גם בזמן מלחמה- איך עושים את זה
מלחמה היא מצב לא פשוט מכל הבחינות: פיזית, רגשית וגם...
איך ממחזרים משכנתא
הליך מיחזור של משכנתא מתבסס על החלפת הלוואת המשכנתא הנוכחית...
סימנים לכך שצריך להזמין טכנאי מעליות
אם אתם גרים בבניין משותף או עובדים בכזה, ויש בנכס...
אל תוותרו על מה שמגיע לכם מהביטוח
חברות הביטוח אינן יכולות למשוך תביעות צודקות עד אין סוף...
האם מטבח כפרי יתאים לכם?
החיפוש אחר מטבח שיתאים לבית זו לא תמיד משימה קלה...