זירת המומחיםמשפטי

מה תפקידם של עורכי דין מיסים

לא פעם ניתן לשמוע בתקשורת על עבירות מיסים אשרר גורמות לאנשים להיות מעורבים בהליכים פליליים. על פי החוק בישראל , כל אדם חייב לדווח על ההכנסות שלו לרשות המיסים וכל אי דיווח יכול להיות עבירה פלילית שדורשת התערבות של עורך דין מיסים. כל אזרח החי במדינה כזאת או אחרת חייב בתשלום מיסים בהתאם לחוקי המדינה. כמו כן, ישנם מקרים שבהם לאזרחים יגיע החזר מס ועל כן, מומלץ להיוועץ בשירותי עורך דין מיסוי בכל מקרה שבו עולה הצורך לכך.

עורך דין מיסים- מיהו?

עורך דין מיסים הוא איש מקצוע אשר למד משפטים והתמחה בחוק המיסים. עורך דין מעין זה בקיא בכלל הפסיקות השונות הנוגעות לדיני מיסים והוא יכול לייצג נחקרים, נאשמים או חשודים בכל תיק אשר עוסק בתחום המיסים לרבות תיקים שנוגעים להלבנת הון, תיקים שנוגעים לעבירות מס הכנסה וכן תיקים שנוגעים לעבירות מע"מ, עבירות ניירות ערך, עבירות צווארון לבן ועוד. עורך דין מיסים עוסק בתחום המיסים לרבות מס הכנסה, מס ערך מוסף, מס שבח, מכס, מס רכישה ועוד. ישנם סוגי מס שונים אשר כל אזרח במדינה ומשלם ובמקרים מסוימים הם מגיעים לו כהחזר, לצורך גילוי המקרים המדוברים כדאי להיוועץ בעורך דין לענייני מיסים אשר יכול לסייע לכל לקוח להשיב בחזרה מיסים שהוא שילם או להימנע בעתיד מתשלום מיסים שהוא לא חייב בו.

תפקידיו של עורך דין מיסים

הנה כמה מתפקידיו של עורך דין מיסים:

ייעוץ במהלך חקירה

כדאי מאוד לכל אדם שנעצר בגין עבירת מיסים ליצור קשר באופן מידי עם עורך דין מיסים אשר ילווה אותו במהלך החקירה. לא פעם מופעל לחץ על האדם להודות במשהו שהוא לא באמת עשה ולעיתים הנחקר יאמר דברים שישמשו נגדו במהלך חקירה והוא אפילו לא יהיה מודע לכך ועל כן, אין ספק שחשוב מאוד לא לדבר בחקירה טרם בוחרים בשירות של עורכי דין מיסים מקצועיים אשר יכולים לייעץ ולסייע לכל אדם לגבי מה נכון ומה לא נכון להגיד במהלך החקירה שלו.

ייצוג משפטי

עורך דין מס עוסק בייצוג בכל הליך משפטי מול בית המשפט אשר עוסק בעבירת מיסים כלשהי. ככל שעורך הדין יהיה מקצועי ומנוסה יותר כך הוא יצליח להשיג עבור נאשם הסדר טיעון שיקל על העונש שלו או במקרים שונים גם  יסייע לאדם לצאת ללא עונש כלל.

טיפול בנושאים שונים הנוגעים למיסוי

עורך דין מעין זה מטפל בנושאים שונים הנוגעים לתחומי המס לרבות: תיאומי מס והחזרים לשכירים, פטורים ממס ערך מוסף שמגיעים לאדם, מס שבח ומס רכישה, מס הכנסה ועוד. מכיוון שתחום המיסוי הוא תחום מורכב ומסועף, אין ספק שעורך דין העוסק בתחום דיני מיסים יוכל לסייע לכם להתנהל בצורה נכונה בכל עניין מיסוי העומד על הפרק.

מדוע חשוב לבחור בשירותיו של עורך דין מיסים?

מאחר שכמעט כל אדם נתקל בחייו בתיאומי מס, פטורים ממס ערך מוסף, מס שבח ומס רכישה, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין שמבין בתחום בכדי שלהימנע מתשלום מיסי משמעותי ואף להפחית את התשלום. כמו כן, עורך דין מעין זה מעניק ייצוג במקרים של מיסוי עקיף, מס הכנסה, ליטיגציה בפני בתי המשפט, מיסוי אשר קשור לענף המקרקעין, מיסוי הנוגע לתחום ההייטק, מיסוי בינלאומי, ייצוג בפני רשויות המס בכל נושא ובעיה ועוד. מכיוון שיש לא מעט אנשים נתקלים בתחומים שונים הנוגעים לענייני מס בחייהם ודורשים ייצוג ראוי, אין ספק שעורך דין מיסים הוא איש מקצוע נחוץ וחשוב.

 

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button