Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מחרוזת שירי אבבא , קול פורטר גרשווין, מייקל בובלה והנדל, על במה אחת! אקדמא חגגו 55 במופע חגיגי

מחרוזת שירי אבבא , קול פורטר גרשווין, מייקל בובלה והנדל, על במה אחת! אקדמא חגגו 55 במופע חגיגי
קרדיט לירון מולדובן

קונסרבטוריון אקדמא חגג 55 שנה באירוע חגיגי

מחרוזת שירי אבבא , קול פורטר, גרשווין, מייקל בובלה, הנדל, שירו שיר אמן, פרדי הבארד וגורדון גודווין הם רק חלק מהרפרטואר המגוון ויוצא הדופן שנגנו ושרו הרכבי אקדמא במופע "55 לאקדמא"

קונסרבטוריון אקדמא ציין 55 שנות פעילות באירוע חגגי שהתקיים ביום חמישי שעבר באולם מונארט.  תלמידי הקונסרבטוריון הופיעו בפני אולם מלא מפה לפה באורחים ובני משפחה נרגשים.

"אחרי השנה המאתגרת והלא פשוטה שעברה על צוות הקונסרבטוריון ותלמידיו, האירוע שמתקיים הערב הוא לא מובן מאליו ומרגש במיוחד והינו אקורד של ניצחון" אמרה יאנינה קודליק, מנהלת קונסרבטוריון אקדמא.

קונסרבטוריון אקדמא חגג  55 שנות פעילות באירוע חגיגי שקיים ביום חמישי (8 ביולי) באולם מונארט, במהלכו הופיעו על הבמה הרכבים ייצוגיים של אקדמא,  תזמורות, מקהלות, סולנים נבחרים ברפרטואר עשיר ומגוון.

"אחרי השנה המאתגרת והלא פשוטה שעברה על צוות הקונסרבטוריון ותלמידיו, האירוע שמתקיים הערב הוא לא מובן מאליו ומרגש במיוחד והינו אקורד של ניצחון" אמרה יאנינה קודליק, מנהלת קונסרבטוריון אקדמא  בפתחו של הערב.

במהלך הערב עלו זה אחרי זה הרכביו של הקונסרבטוריון ונגנו רפרטואר מגוון , תזמורת ייצוגית כלי נשיפה בניצוחו של זוריק אקשטיין, נגנו פסקליה מאת הנדל,   The man I loveשל גרשווין.

המקהלה הצעירה והמקהלה הייצוגית של הקונסרבטוריון "זמירי ים" בניצוחה והדרכתה של נטליה פודים-קודל​- שרו "שירו שיר אמן", ומחרוזת שירי אבבא, תזמורת כלי קשת ייצוגית בניצוחו של אנטולי גולוב, נגנה צ'רדש מאת המלחין האיטלקי ויטוריו מונטי והרכב ג'אז אקדמיקס בניהולו והדרכתו של אלכס רזניקוביץ' מהמחלקה הרב תחומית. נגנו את יצירתו של פרדי הבארד, Red Clay וקול פורטר Love For sale.

בראס אקדמא (שהופיעו מספר פעמים בחו"ל ואפילו הופיעו בכיכר האדומה), בניצוחו של זוריק אקשטיין, נגנו "טראמפט וולנטרי" מאת קלארק ומארץ' מאת אלכסנדר, וביג באנד אקדמא (הרכב יצוגי שהופיע אף הוא בפסטיבלים ארציים ובינלאומיים ולפני מספר שנים הופיעו בפסטיבל בבלארוס) בניצוחו והדרכתו של לאוניד זובקו (במופע בניצוחו של מיכאל דוליצקי), נגנו גורדון גודווין ומייקל בובלה EVERYTHING.

תזמורת צעירה ותזמורת עתודה כלי נשיפה בניצוחו של רומן שגלוב, נגנו שימי ידך, וקנקן מאת אופנבך,

קודליק ספרה שרובם של חברי התזמורת הגיעו דרך הפרויקטים של כלי נשיפה, קשת והקשה שהקונסרבטוריון מקיימים ב-25 בתי ספר בעיר אשדוד. השנה הייתה כמובן הפסקה בגלל הקורונה ציינה קודליק, אך אמרה שכולה תקווה שמחודש ספטמבר יחזירו את הפרויקטים שפועלים בקבוצות קטנות בבתי הספר.

היא אף ספרה כיצד הקונסרבטוריון מתאושש וחוזר לאירועים השגרתיים, כשבסוף יוני קבלו הזמנה ממשרד החינוך להופיע בכנס ארצי להרכבים ייצוגיים ברעננה, באירוע חניכת האולם החדש ברעננה. כל נציגי הקונסרבטוריון, הרכבים יצוגיים, בראס אקדמא,  אקדמיקס, ביג בנד אקדמא ואחרים הופיעו בהצלחה רבה דבר שאינו מובן מאליו לאור העובדה שרוב השנה למדו בזום.  בנוסף קיים הקונסרבטוריון בסוף יוני את מרתון פסנתר, שבוע במהלכו כל תלמידי מחלקת פסנתר, בין 160-170 פסנתרנים לקחו בו חלק עם המורים וההורים.

יו"ר הדירקטוריון, דוד בן מנחם, אמר במהלך האירוע: "במהלך 55 שנות הפעילות מיצב עצמו הקונסרבטוריון כמרכז מקצועי לחינוך מוסיקאלי יחיד במינו הן מבחינת היקפי הפעילות והם מבחינת עשייה ומצוינות. לכל אלו נלווים תחושת השליחות, הדבקות במטרה והאמונה בעשייה החינוכית של צוות המורים וההנהלה בראשותה של יאנינה קודליק".

" 55 שנים עברו רבותי בהם גילינו את הכוחות הטמונים בנו ובסביבתנו ובמיוחד בשנת הלימודים האחרונה שהייתה שנה מאתגרת ומיוחדת במינה", הוסיף בן מנחם, "וכעת עלינו להתמקד בשנים הבאות, עלינו להבטיח את המשך המקצועיות ,רמת ההוראה הגבוהה ורמת המקצועיות אליה התלמיד נדרש".

בן מנחם  הביעה את תודתו לראש העיר מר יחיאל לסרי על התמיכה הרבה לאורך השנים ומפמ"ר המוסיקה ממשרד החינוך מר בצלאל קופרבסר.

הקונסרבטוריון העירוני "אקדמא" אשדוד, נוסד בשנת 1966, בפיקוח משרד החינוך. בשנת  2000 עבר למשכנו במרכז מונארט לאמנויות. כמוסד חינוכי שם לעצמו כמטרה להעניק חינוך מוסיקלי הולם וראוי לכל תלמיד תוך הקנית המיומנות המקצועית בנגינה, בשילוב עם לימוד, הכרה והבנת שפת המוסיקה הבאים לידי ביטוי בנגינה במסגרות סולו, הרכבים ותזמורות ובעשייה מוסיקלית חוויתית ומהנה.

צוות אקדמא מונה כ- 55 מורים אקדמאיים מנוסים במקצועות פסנתר, כלי קשת, כלי פריטה, כלי נשיפה, כלי הקשה, פיתוח קול, בסגנונות שונים, בתחומים קלאסים, ג'אז, רוק, פופ ומוסיקה קלה ומוסיקת עולם

ההרכבים הביצועיים באקדמא כולל תזמורות כלי נשיפה, תזמורות כלי קשת, מקהלות, מגוון הרכבים:

כל הגופים הנ"ל מופיעים בטקסים ובאירועים בארץ ובחו"ל וכן, בפסטיבלים מוסיקליים יוקרתיים בינלאומיים.

בנוסף מקיים הקונסרבטוריון פרויקט מוסיקלי חינוכי ב- 25 בתי ספר ממלכתיים וממלכתיים דתיים באשדוד ללימוד כלי נשיפה וכלי קשת ומזה 12 שנה את תחרות "פסנתר לתמיד"- התחרות הארצית לפסנתרנים צעירים במטרה לחשוף, לקדם ולעודד כישרונות צעירים ומבטיחים בתחום הנגינה בפסנתר.

הקונסרבטוריון אף פועל למען הקהילה – מורים ותלמידים עם הרכבים ותזמורות מהווים שגריר נאמן למוסיקה ומופיעים בקונצרטים רבים ובאירועים שונים במרכזים קהילתיים ובכל מוסדות התרבות בעיר.

קרדיט לירון מולדובן
קרדיט לירון מולדובן
כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
Viva La Piano עונת מנויים 2023-2024 - קונסרבטוריון אקדמא פותח את העונה ה-27 של סדרת הקונצרטים הוותיקה, בניהולה האמנותי של יאנינה קודליק
הסדרה, מציבה את הפסנתר במרכז וחושפת את הקהל לרפרטואר הפסנתר...
אלו לא חלוקי נחל: נחשף ניסיון להבריח 6 טון של טבק לנרגילה
בודקי מכס אשדוד ברשות המסים סיכלו ניסיון מתוחכם במיוחד להבריח...
לקראת ראש השנה - מתנדבי מד"א ארזו אלפי חבילות מזון למשפחות ברוכות ילדים במסגרת מבצע של ישיבת שובה ישראל באשדוד של הרב יאשיהו פינטו
עשרות מתנדבי מד״א ממרחב לכיש משתתפים במיזם שמוביל הרב יואל...
עובדי המכס עקבו אחרי משאית מנמל אשדוד ועד מזרח ירושלים וגילו 500 קרטונים של סיגריות במקום אבקת כביסה ונייר טואלט
רשות המסים, באמצעות בית מכס אשדוד, סיכלה ניסיון הברחה של...
חוגגים את המגוון: אקי"ם אשדוד ועובדי חברת אדמה אגן שרו, רקדו וחגגו יחד באירוע סיום שנה
למרכז קהילתי גולדי באשדוד (מתנ"ס ד') הגיעו השבוע כ-60 צעירים...
השתלמות קיץ לנהגי האמבולנס במרחב לכיש של מד״א
כ-120 חובשי רפואת חירום נהגי אמבולנס במד״א הגיעו אמש (א׳)...
ילדי העובדים למען הקהילה בחופש הגדול
החופש הגדול בעיצומו ובמקום לבלות בחוף הים או מול המסכים,...
מה האפשרויות שלי לקבל הלוואה למטרות שונות כדוגמת משכנתא
מה האפשרויות שלי לקבל משכנתא לשם קניית דירה מהבנק ישנם הרבה...
לראשונה בישראל תתקיים השנה תחרות מלכת היופי לאימהות
רעיון ביוזמת ובהפקת מיכל יופדוב, זוכת תחרות "מיס יוניברס" לנערות,...
hard-hat-ge50a9ffdd_1920
לעבוד באופן בטוח ומוגן
אחד הדברים היותר חשובים בכל סוג של עבודה זה למעשה...