Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ממד הזמן בתהליכי גמילה

ממד הזמן בתהליכי גמילה
קרדיט - Canva

שאלת השאלות כאשר ניגשים לטיפול בתחום ההתמכרויות, תהיה כמעט תמיד- כמה זמן. נקודת הזמן היא כנראה הכואבת ביותר בכל הסיפור הבלתי פשוט של עולם ההתמכרויות הנפשיות בקרב אוכלוסיות שונות, גם מפני שממד הזמן הוא המדיד ביותר להערכת כל תהליך, ובעיקר מפני שתחושת הפספוס של כל יום שעובר על המכור בחיים לא חיים שכאלו היא עמוקה ושורפת עבורו ועברו כל הסובבים אותו. השאלות המשמעותיות ביותר קשורות בזמן- כמה זמן ייקח הטיפול, תוך כמה זמן הוא יחזור לעצמו, ובעיקר- לכמה זמן זה יחזיק מעמד… חשוב לדעת שתהליכי גמילה אינם מוחלטים מבחינת לוח הזמנים שלהם כלל ועיקר, גמילה מקוקאין לא דומה לגמילה מהימורים, גמילה מאלכוהול אינה צורכת את אותו הטיפול כמו גמילה מרשתות חברתיות, ובעיקר- אף נפש אינה דומה לרעותה וכל אדם זקוק לגישה אישית, הוליסטית ועצמאית במיוחד עבורו. כך שקביעת זמני תפוגה, תאריכי יעד וטווח עבודה, לעולם לא תהיה מדויקת וכמובן שלא מקצועית. אולם, למרות זאת, צוות המומחים של עמותת מכורים לחיים מסמנים מספר נקודות הקשורות בממד הזמן שצריכות להישקל בתהליך בחירת מכון הגמילה, מתוך ניסיונם העצום בתחום.

תהליך ארוך מדי

אף גורם מקצועי לא יגביל טיפול בזמן באופן מוחלט, אומרים לנו המומחים, אולם טיפול שאורך זמן גבוה בהרבה מן הממוצע ללא כל שינוי משמעותי במצבו של המטופל הוא סימן מעורר שאלה. כמה זמן זה? קצת קשה להגדיר באופן מדויק. הפתרון הוא פשוט לעקוב ולעקוב, במידה ומתעוררת שאלה- לגשת להתייעצות, במידת הצורך עם רופא או פסיכיאטר שאינו מתוך מכון הגמילה שבחרתם. חשוב לסמוך על הצוות הטיפולי שבמכון, אותו בררתם מתוך מגוון מכוני הגמילה בארץ, אולם עיניים עיוורות הם מתכון בטוח לטעויות, לעיתים כאלו שעולות ביוקר. פניתם לסיוע מרכז גמילה מאלכוהול? זכותכם להיות מעורבים בתהליך לכל אורכו, לקבל מידע רציף, הערכות ואבחונים שונים, וגם דיוקי זמן.

טיפול ממוקד זמן

חשוב לדעת כי אם פניתם אכן למכון מקצועי ובעל ניסיון משמעותי בתחום, הם יערכו מספר שיחות מעמיקות שיסייעו להם לנתח את מצבו של המטופל באופן אישי, ולאחר מכן לרוב תקבלו מהצוות הטיפולי כבר בראשית הטיפול קווים כלליים של זמנים, שיסייעו לכם להעריך את המצב המשתנה לאורך הזמן. במידה והמכון אינו מגדיר זמנים באופן כללי עבור המטופל, יש מקום לבקש זאת, אי הגבלת זמן הטיפול באופן מוחלט היא נורה אדומה. חשוב לשים לב כי הטיפול אכן ממוקד ואפקטיבי גם במדידת הזמנים. באם לא נראה שינוי- לשקול אותו בעצמכם.

זקוקים לייעוץ? אנחנו כאן בשבילכם באתר, בטלפון או בכל דרך שתבחרו.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
מה תפקידו של מנעולן רכב מקצועי?
מנעולן רכב הזמין 24 שעות ביממה אמור להיות בדרך כלל...
עורך דין לירושות וצוואות- הכתובת בכל נושא הקשור לתחום
אף אחד לא אוהב לעסוק בנושאים הקשורים לירושות, צוואות וגם...
הדמיית שיער - על קצה המזלג
אם אתם נמצאים בחיפוש אחר פתרונות לשיער דליל או התקרחות...
חשיבות המשחק והדמיון להתפתחות הילדים
משחק ודמיון הם מרכיבים בלתי נפרדים מהילדות התורמים באופן משמעותי...
למה כשנקלעים לחובות עורך דין הוא חבל הצלה?
כשאדם או עסק נקלעים לחובות שאין ביכולתם לפרוע, התוצאה היא...
איחוד הלוואות - הדרך שלכם להתחיל מחדש!
אם אתם נאבקים עם תשלומי חוב מרובים ומתקשים לעמוד בהתחייבויות...
היבט חשוב בתכנון נסיעות עבור תיירים רבים
השכרת רכב בחו"ל והשוואת מחירים היא היבט חשוב בתכנון נסיעות...
עריכת הסכם ממון לפני הנישואים: קשה באימונים, קל בקרב
גירושין הוא תהליך שיכול להיות ארוך ומייגע עד ההגעה להחלטות...
הכול על רכישת גלילים מקרטון בעידן המודרני
אתם מתכוננים לקראת מעבר דירה? או שאולי אתם מעבירים את...
מה כולל שירות IT במיקור חוץ
חברות מובילות בארץ ובעולם בוחרות לקבל שירותי it חיוניים במיקור...