חדשות אשדוד

מנכ"ל ארגון הקבלנים במחוז השפלה מתריע: הקבלנים הלא רשומים הפועלים במחוז השפלה על הכוונת רשם הקבלנים ורשויות האכיפה יפשטו בימים הקרובים על אתרים באשדוד והסביבה

לאחר שנציגי רשם הקבלנים בליווי נציגי הרשות המקומית ואגף הפיקוח על הבנייה במשרד הכלכלה פשטו על כ-25 אתרי בנייה בבאר שבע ובאזור השרון, נודע כי הם בדרך לפשוט על אתרי בנייה באשדוד והסביבה.

מטרת הפשיטה: לחשוף אתרי בנייה בהם פועלים קבלנים לא רשומים ברשם הקבלנים או שמעסיקים קבלני משנה שאינם רשומים ברשם הקבלנים. כך מעדכן שלומי בן עזרי, מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד והשפלה.

שלומי בן עזרי מנכ"ל הארגון: "השבוע קיבלתי דיווחים ממנכ"לי הארגונים שלנו בבאר שבע והשרון על פשיטות של רשם הקבלנים. בבאר שבע פשטו על 20 אתרים ושבוע אחר כך הוצאו צווי סגירה נגד 6 אתרים שהופעלו על ידי קבלנים לא רשומים או שפעלו בהם קבלני  משנה לא רשומים. גם בשרון נמצאו מספר אתרים שבהם פועלים קבלנים לא רשומים והם אמורים לקבל בימים אלה צווי סגירה".

חשוב לציין כי במקרה של תאונה באותם אתרים, היזם, בעל הקרקע שמזמין העבודה וקבלן שיעסיקו קבלנים או קבלני משנה לא רשומים, יישאו באחריות פלילית. "קבלנים לא רשומים או כאלה הפועלים תחת רישיון של קבלנים רשומים, למרות שאינם כאלה,  הם בדרך כלל פחות מקצועיים, פחות אמינים.  זה נכון גם בכל הנוגע לאיכות הבנייה ולשמירה על בטיחות העובדים באתר הבנייה", אומר בן עזרי ומוסיף, כי "קבלנים רשומים משתתפים כל הזמן בהשתלמויות וסדנאות לימודיות בכל תחומי הבנייה והבטיחות. לכן אני ממליץ לכולם להעסיק רק קבלנים שרשומים ברשם הקבלנים המהווה רשות שיכולה גם לנקוט בסקציות נגד קבלנים שבונים בצורה לא איכותית ורשלנית. כך לבעלי הדירות שיעסיקו קבלנים רשומים, יש רשת הגנה בכל הקשור לאיכות הבנייה".

בנוסף, אם מעסיקים קבלנים לא רשומים,  רשויות אכיפה יוציאו צווי סגירה לאתרים שיגרמו מן הסתם לעיכובים בבניה ובמסירת הפרויקטים".

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button