Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מעבר לבית אבות: ממה מתחילים

מעבר לבית אבות: ממה מתחילים
קרדיט: pexels.com

ככל שאדם מתבגר, כך מעברים הופכים עבורו קשים יותר, במיוחד כשהא צובר זיכרונות במקום מסוים. בגיל מבוגר ביתו של אדם מהווה חלק בלתי נפרד מהזהות שלו. עם זאת, לא תמיד המגורים באותו בית עד הרגע האחרון הם מתאימים. כאשר בן או בת הזוג נפטרים וקשיש נותר לבדו, כדאי לחשוב על מעבר למסגרת עוטפת ותומכת אשר יש לבחור את סוג המסגרת בהתאם למצבו הפיזי, המנטלי והרגשי של הקשיש ולפי יכולת התפקוד שלו. אם מדובר למשל על בתי אבות בשרון, אפשר למצוא סוגים שונים של בתי אבות או אפילו מסגרות של דיור מוגן שמתאימות לאנשים עצמאיים שרק רוצים מסגרת חברתית או את האפשרות לקבלת שירותים מסוימים במידת בצורך. פעמים רבות ילדים להורים קשישים נתקלים בהתנגדות מצידם למעבר למוסד, בין אם בשל סטיגמות שליליות ובין אם בשל קשר למקום המגורים הנוכחי. חשוב לעשות את הדברים בעדינות עד לקבלת הסכמה והבנה מצד הקשיש.

איך לבחור את המקום המתאים

לאחר שקיבלתם הסכמה או לפחות הבנה מצד ההורה שמעבר למוסד כלשהו הוא צעד כדאי שרק יהיה לטובתו, חשוב שייקח חלק בבחירת המקום. גם כאשר מדובר  על בית אבות סיעודי בגלל מגבלות תפקודיות של הקשיש, הדבר עדיין לא אומר שהוא אינו חושב בצלילות או לפחות יכול להביע את רצונותיו. חשוב לקחת גם את דבריו בחשבון אך שהם לא יהיו שיקול יחיד. כאשר אדם נמצא במצב סיעודי יש לקחת בחשבון גורמים שונים אשר יחד מרכיבים את הטוב ביותר עבורו. כדאי לבחור  מקום שיהיה קרוב אליכם כך שתוכלו לבקר אותו, מקום בו יהיה קל יחסית לצאת החוצה לנשום אוויר, מקום שיש בו נגישות גבוהה גם לכיסאות גלגלים וכמובן שחברי הצוות בו עושים עליכם וגם על ההורה העומד להיכנס לאותו בית אבות רושם טוב המשלב בין מקצועיות ליחס אישי.

לעבור את התהליך בעזרת חברה המתמחה בנושא

התאמת בית האבות הטוב ביותר עבור אדם מסוים אינה עניין פשוט, במיוחד ככל שמצבו הוא מורכב יותר. כל עוד מדובר על אדם עצמאי אשר מעוניין בעצמו לעבור לדיור מוגן הדברים יהיו פשוטים יותר וגם מגוון האופציות יהיה רחב יותר. ככל שמצבו של אדם מורכב כך צרכיו יהיו רבים יותר ומגוון האפשרויות יצטמצם. חברה המתמחה בתחום ומלווה אתכם לאורך כל הדרך ללא ספק תוריד מהכתפיים שלכם עומס רב. חברה כזאת תערוך השוואות בין מקומות ותציע את האופציות המתאימות על סמך היכרות איתכם ועם ההורה וגם תלווה אתכם בתהליך הכניסה וההתאקלמות.

גולדן אייג' היא חברה המתמחה בתחום ומלווה קשישים ואת ילדיהם בבחירת המקום הטוב ביותר להמשך החיים, מקום שייתן מסגרת בטוחה, חיים נוחים וגם שמחה לכולם. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
לחסוך שנים של טיפולים בעזרת דיקור סיני
הרפוה הסינית בכלל והדיקור הסיני בפרט הפכו לשיטת טיפול מקובלת...
כל מה שרציתם לדעת על מזגן vrf
אם יש משהו שמטריד את כולנו בישראל, זה החום. כדור...
התקנת חלון חדש בממ"ד
כפי שכולנו יודעים, הממ"ד הוא אחד מהחדרים הכי חשובים שיש...
הבטחת ניקיון לאחר שיפוצים
לאחר סיום השיפוץ, ההתרגשות מחליפה מהר מאוד את מקומה למשימה...
מתכננים פינוי בינוי- איך תשמרו על האינטרסים שלכם
יותר מכל פרויקט בניה גדול ככל שיהיה, פרויקט פינוי בינוי...
איך מעצבים סלון ב 2024
תמונות, גבס וחיפויים שונים מרכיבים בנים האחרונות את עולם העיצוב...
טיפול נכון בחובות משחרר אתכם מדאגות
חברות רבות קמות ומתפרקות מדי שנה ורשם החברות מנהל הליכי...
החשיבות של פניה לקבלת סיוע מקצועי בהתמודדות עם ההתמכרות
לאנשים יש הזדמנות לעשות מהפך חיובי ומשנה חיים כאשר הם...
דלת כניסה מרשימות לבניין המשרדים שלכם
החברה שלכם ממוקמת בבניין שעומד לעבור שיפוץ בקרוב? אם כך,...
ניקוי קרח יבש בסביבה תעשייתית
לפעמים, ייתכן שיהיה עליכם לנקות ציוד, מכונות או משטחים במפעל...