כתבה ראשיתקהילה

מעון רמת חיפה – סביבת תעסוקה תומכת

קהילה בעלת צרכים מיוחדים מתבססת על טיפול מתקדם והענקת אורח חיים נורמטיבי ככל האפשר. בתוך כך חשוב לדאוג ללקוחות ולמטופלים לסביבת תעסוקה תומכת אשר תעניק להם תחושה של שגרה מלאה ככל אדם אחר. מעון רמת חיפה, דוגל בגישה חיונית וחשובה זו, ומעניק לכל אחד ואחת את האפשרות לתעסוקה בתחומים שונים, אשר מעניקים נפח מרענן ורציני לשגרת היום היום של כל אחד מהמטופלים. פתרונות תעסוקה לאוכלוסיות מיוחדות הם לא דבר של מה בכך ויש להשקיע מחשבה רבה. מעון רמות חיפה מעניק את הפתרונות הללו לאוכלוסיות מיוחדות ביניהן, בעלי התמכרויות, מוגבלות שכלית והתפתחותית, אוטיזם, דרי רחוב, משתקמים ועוד, זאת מתוך ההבנה כי שילוב בתעסוקה תורם רבות לשילובם בקהילה ולאיכות חייהם.

 

מעון רמת חיפה בונים למטופלים תכנית תעסוקה אישית

מתוך הבנת הצרכים והכרות עם העולם המורכב של כל לקוח ולקוח, צוות מעון רמת חיפה בונה לכל אחד ואחת תכנית אישית תוך התאמת מסגרת התעסוקה המתאימה לו זאת על פי הצרכים הפיסיים, רמת התפקוד, הצרכים הרגשיים והחברתיים, זאת על מנת לתת את התחושה הכי נכונה לקבלת תוצאות אפקטיביות. צוות המקום משקיע רבות בתוכנית התעסוקה מתוך ההבנה כי שיפור המיומנות התעסוקתית וכן קידום האישיות של כל לקוח, יובילו לשילוב אידיאלי בשוק העבודה. בין המקומות בהם משתלבים הלקוחות, ניתן למצוא את החווה החקלאית השיקומית תלמים תעסוקה אשר נמצאת בקיבוץ מגידו והוקמה למטרה זו. הבחירה להקים את החווה הגיעה מתוך התפיסה כי הענפים, בניה אקולוגית וחקלאות הינם בעלי פוטנציאל ליצירת מגוון של עיסוקים אשר קיימת בהם האפשרות להתאמה מיטבית לכל אחד מהמועסקים.

מעון רמת חיפה - מטפלים ודיירים משתלבים בשוק התעסוקה
מעון רמת חיפה – כל אחד והתפקיד המושלם עבורו

מעון רמת חיפה: כל אחד מהמטופלים בוחר את התפקיד

לכל אחד מהמועסקים בחווה, יש את האפשרות לבחור באיזה תפקיד בחווה הם מעוניינים לעסוק. יש בכך הרבה מן חופש הביטוי והיכולת להתאים את הצרכים והיכולות לתפקיד הנכון. בכך בעצם מתפתחת תחושת המסוגלות, והיכולת להגיע למימוש איש וחברתי דבר הנותן מענה מדויק ונכון לצרכים הרגשיים. הלקוחות לומדים באופן מקצועי את סוגי העבודות, ובכך מפתחים מיומנויות תעסוקתיות שיסייעו להם להשתלב בשוק העבודה בחוץ. המטרה הכי חשובה של צוות מעון רמת חיפה, הוא לסייע לכל לקוח להשתלב בצורה הטובה ביותר עבורו בשוק העבודה.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button