Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

נושא מורכב מתמיד

נושא מורכב מתמיד
קרדיט Freepik.com

בעוד שחלקו הגדול של העולם מעורב בבחינת תופעות המיסוי של מס הכנסה והמיסוי הדיגיטלי, חשוב להדגיש נושא שהוא תמיד קיים והוא בעל חשיבות רבה לקופת המדינה, כלומר העלמת מס או הונאת מס הנובעת על ידי חשבוניות פיקטיביות, לא סדירות או מחקות. הכוונה היא לעסקים אשר מוקמים אך ורק במטרה לדמות פעולות במטרה להפיק זיכויים במס, קבלת החזרים שלא כדין מיתרות פיקטיביות חיוביות וכן הפחתת בסיסי המס לא רק של המע"מ, אלא גם של מס הכנסה.

הסיבות לשימוש בחשבוניות פיקטיביות

חשבוניות פיקטיביות משמשות לא רק לצורכי מס, אלא מסיבות אחרות כמו הצדקת רכישות לא סדירות, פעולות הלבנת נכסים ומקרים נוספים של שחיתות בהצעות ציבוריות, תשלום שוחד וכן תמיכה כלכלית בפשע מאורגן. במקרה זה עורך דין מיסים עוזר לרשויות המס לחקור את הגורמים שמקורם בתופעה ואת גודלה, כדי להילחם בה בצורה יעילה יותר.

הסיבות נעות בין חוסר פורמליות גבוהה, פעולות חוץ בנקאיות, מערכות מפושטות, גלובליזציה של עסקים, מטבעות דיגיטליים, היעדר אסטרטגיית בקרה על ידי רשויות המס, אי הפעלת סנקציות אפקטיביות על ידי רשויות המשפט וכדומה. התמרונים הנפוצים ביותר להפקה ושימוש בסוג זה של חשבוניות פיקטיביות הפכו מורכבים יותר ויותר עם הזמן וההתפתחות הטכנולוגית והדיגיטאלית.

חשבוניות דיגיטליות ואיך הן תורמות להונאת מס

כיום, באינטרנט ניתן לבצע פעולות רבות מול רשויות המס, כמו רישום ברשויות השונות ופתיחת תיק עסק, רישום פעילויות שבוצעו ועוד. אבל אתם יכולים גם להקים מיזם, להוציא חשבוניות אלקטרוניות, להגיש את ההחזרים, לשלם מיסים, לקבל במהירות החזר יתרות לטובתכם, החזרי מכס, אישורים להתקשרות עם מס הכנסה ועוד. ההתקדמות הללו שיצרו מינהלי המס באמצעות תקשוב הביאו גם לצורות חדשות ומורכבות הרבה יותר של הונאה, באמצעות שימוש בחשבוניות פיקטיביות מלבד החשבוניות המסורתיות.

לדוגמה, רק על ידי שרת זמין, ניתן ליצור חברה אך ורק למטרות הנפקת חשבוניות פיקטיביות. ישנם מקרים מורכבים ביותר, שכן מדובר בעסקים אמיתיים, אשר בכל זאת מדמים פעולות הרבה מעל יכולת הייצור שלהם להשיג הטבות מס. השימוש הכללי בחשבונית האלקטרונית הוא הישג גדול עם יתרונות מרובים עבור בעלי העסקים, אשר יחד עם אמצעי בקרה מונעים נוספים עשויים לתרום בנחישות למאבק בהונאה.

הגישות המתקדמות החדשות לשיתוף פעולה בין רשויות המס והעסקים, באות ליצור מערכת יחסים חדשה בין רשות המיסים למשלמי המיסים, ובכך להעניק להם נוחות, קלות וביטחון, ובכך לקדם את הרצון הטוב של העסקים לפעול על פי חוק ולהימנע מעבירות מס.

יש להמשיך וליצור מודעות בקרב האזרחים להשלכות של הונאת מס מסוג חשבוניות פיקטיביות. אך יש לקחת בחשבון שכיום רשויות המשפט מפעילות סנקציות כבדות על הפרות אלו בהתאם לחוק העונשין של המדינה. במקרה זה עורך דין עמית זיו הוא הכתובת הנכונה עבורכם. על תסמכו על המזל הטוב, ותגיעו עם ייצוג משפטי מהטובים בארץ. עורך דין עמית זיו ילווה אתכם מול הרשות השופטת ומול רשויות המס באופן מקצועי ובגובה העיניים, כך שאתם תמיד תרגישו חלק מהתהליך.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
פרסום חרדי סוף 2023
פרסום חרדי הוא אינו עניין של מה בכך שכן, פרסום...
לדאוג לנושאים הרגישים ביותר בחיים
כשמתכננים את העתיד חייבים לחשוב על הגרוע מכל ולכן גם...
פתרונות קלים מדי הם ממכרים
מגפת ההתמכרויות שאנחנו מוצאים המציאות שלנו כיום כוללת גם חומרים...
לטפל בנפש שלנו בצורה איכותית
על מנת שתוכלו לצאת לדרך חיים חדשה, וכן גם להיגמל...
מטען מהיר לאופניים חשמליים מה חשוב לדעת לפני קנייה
אופניים חשמליים, בעיני המשתמשים והחובבים האדוקים שלהם, הם לא פחות...
אינטרקום לבית
אינטרקום לבית הוא אחד ממכשירי האבטחה הבסיסיים ביותר, והאמת ניתנת...
עיצוב המצבה שתשקף את האדם שנפטר
לבחור את המצבה של יקירכם זה לא קל. יש אינספור...
עיצוב המצבה שתשקף את האדם שנפטר
לבחור את המצבה שבאמת תשקף את האם היקר לכם שהלך...
חתונה דתית
איך מארגנים חתונה דתית?
חתונה ללא ספק מהווה אירוע מרגש ביותר. כל זוג חולם...
ספריות מתכת מעוצבות לעיצוב מושלם
מתכננים אירוע עסקי? הרמת כוסית, השקת מוצר, פרידה מעובד מסור...