חדשות אשדודכתבה ראשיתקהילה

ניצולי השואה באשדוד לא לבד

היום, ביום הזיכרון לשואה ולגבורה תשפ"א, יצאו תלמידי ישיבת אמית אשדוד לחלק זרי פרחים לניצולי השואה המתגוררים בעיר.

השנה, יום הזיכרון לשואה ולגבורה הוא בסימן "עד היהודי האחרון". בישיבת אמית החליטו במיזם מרגש לבקר את ניצולי השואה ולא להשאיר אותם לבד ביום זה.

התלמידים, שצוידו בזרי פרחים, ברכות וכתובות יצאו לאחר הטקס המרכזי והמרשים שהתקיים בישיבה, בנוכחות ניצול מחנה ההשמדה אושוויץ בירקנאו ומתאומי מנגלה, צבי ויזל, יקיר הישיבה.

ניצולי השואה וגם התלמידים התרגשו מאוד. אורי וייס, תלמיד כיתה י"א שהשתתף בפעילות, אמר "היה מאוד מרגש לתת לניצולי השואה את הפרח, שהוא אומנם משהו 'שולי' אבל מאוד סמלי. לראות את החיוך על הפנים שלהם דווקא ביום כזה, אחרי כל מה שהם עברו זה היה שווה את הכל".

"שמחים שתלמידי הישיבה זכו לפגוש ולהוקיר את ניצולי השואה ולהרעיף עליהם מילות אהבה והערכה" אומר זיו חסן, רכז החינוך החברתי בישיבה. "התלמידים חזרו מהפעילות מאוד מרוגשים וסיפרו כי הפעילות נגעה להם בלבבות".

הרב שלום מלול, ראש הישיבה: "ניצולי השואה היקרים והאהובים נמצאים בליבנו כל השנה כולה, ובמיוחד ביום המטלטל הזה אנו מרגישים קרובים אליהם יותר מתמיד. בשביל להביע את אהבתנו והערכתנו ולמסור להם את החיבוק שלנו בשם כל עם ישראל, חילקנו להם זרי פרחים וראינו את החיוך שלהם, הפעם מקרוב".

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button