חדשות אשדודכתבה ראשית

נפתח מוקד סיוע ייחודי: שוטרים מתנדבים למען ילדים ובעלי חיים

יו"ר "מיזם 100", שלומי צ'צ'קס ממשרד רו"ח ומשפטן אלון פורז, מוביל יחד עם סגן ראש העיר ומחזיק תיק הביטחון, מקסים בביצקי, את הרחבת המיזם המצליח כדי לעזור גם לילדים הסובלים מהתעללות, חרם או נתונים להתנכלות כלשהי (בנוסף לקו הסיוע לפניות הציבור בנושא בע"ח)

"מיזם 100", פרויקט ארצי ייחודי שמופעל על ידי שוטרים מתנדבים, גייס צוות נוסף כדי לעזור גם לכל ילד וילדה בישראל הנתונים להתעללות או סובלים מהתנכלות כלשהי – זאת בנוסף לסיוע השוטף לפניות הציבור בנושא בעלי חיים (התעללות, חטיפות/אבדות וכיו"ב).

השוטרים המתנדבים מהסיור, שלומי צ'צ'קס וציון עובד, הקימו את המיזם בשנת 2016 ובסיוע אנשי משטרה נוספים מרחבי הארץ עוזרים בהתנדבות לפניות שלכם – מתוך תחושת שליחות לתת ולעזור מהזמן, מהידע ומהניסיון הרב שצברו במשך שנים במשטרה.
הסיוע במסגרת המיזם הוא בכובע אזרחי עצמאי – ומתווסף לפעילותם השוטפת בשטח במסגרת יחידות הסיור של המשטרה. למוקד הסיוע למען ילדים גייסו מורה לחינוך מיוחד, אורלי כהן, שביחד עם השוטרים המתנדבים מסייעים לפניות הורים ותלמידים.

מהיום כל תלמידי ישראל מכל הכיתות (א'-יב') שסובלים מהתעללות או התנכלות יכולים לקבל מצוות "מיזם 100" עזרה שכוללת:
(1). מתן פתרונות, טיפים וייעוץ – מה ניתן לעשות בכל סיטואציה!
(2). סיוע בניסוח מכתבים ופניות לרשויות – כולל ביצוע חיבור לאנשי מקצוע ולגורמים הרלוונטיים.
(3). במידת הצורך, הצוות פועל ככל יכולתו כדי שפניית התלמיד/הוריו לרשויות השונות תזכה לאוזן קשבת והתייחסות רצינית!

הורים ותלמידים יכולים לפנות לצוות המיזם באמצעות: הודעה פרטית בעמוד המיזם בפייסבוק: "מיזם 100 – שוטרים מתנדבים למען ילדים ובעלי חיים" או במייל: [email protected]

בנוסף למוקד הסיוע שנפתח למען ילדים, פועל במסגרת המיזם כבר במשך 6 שנים מוקד סיוע לפניות הציבור מכל הארץ בנושא בע"ח. העזרה כוללת:
1. מתן פתרונות לכל פנייה, טיפים וייעוץ מקצועי – מה הדבר הנכון לעשות בכל סיטואציה!
2. סיוע לבעלים באירועי חטיפות/אבדות בע"ח –
* הפצה אינטנסיבית לעזרת הציבור ולעזרת אנשי משטרה בעמוד המיזם שכולל עשרות אלפי עוקבים (וביניהם גם שוטרים רבים מכל הארץ). כמו כן, הפצה גם בשטח לניידות לפקוח עין.
** ובחלק מהמקרים הצוות מסייע גם בחיפושים בשטח או שרותם תושבים מקומיים להתנדב.

3. עזרה מול הרשויות – חיבור ישיר בין הפנייה לגורם האכיפה הרלוונטי ברשויות השונות, ובמידת הצורך – גם עזרה כדי שהפנייה תזכה להתייחסות רצינית!

4. באירועי פשיעה, ניתן להסתייע בצוות לצורך פענוח אירועים קשים וניסיון לאתר חשודים (כולל חיבור למפקדי הרובעים בבקשה שיבדקו מצלמות, איתור עדים, בדיקתם מול הרכזים בתחנה ועוד פעולות).
5. פעילות מול מפקדי השטח גם להגברת אכיפה משטרתית באזורים בעייתיים לצורך יצירת מניעה והרתעה. כמו כן, מדי ל"ג בעומר רותמים במיזם פעילות משטרתית, גלויה וסמויה, ברמה ארצית למניעת התעללות!

בנוסף, המיזם מעניק סיוע גם לפניות שוטרים מכל התחנות (ניסיון לאתר בעלים לבעל חיים שמצאו, ניסיון לרתום גורמי חוץ שיסייעו לשוטרי השטח בלקיחת אחריות על בעל החיים, עזרה בפענוח ואיתור חשודים בהסתמך על היסטוריית הפניות המתועדות של הציבור למיזם מיום הקמתו – חיבור קו משותף למקרה דומה מהעבר באותו תא שטח).

כמו כן, במיזם ישנה גם פינה מיוחדת להוקרת שוטרים שהצילו או שהעניקו לאזרח שירות מעבר למצופה. שוטרים אלה זוכים לבמה נרחבת בעמוד ולתעודת הוקרה לפיקוד – לא רק כדי לחזק את מי שמגיע, אלא גם כדי ליצור אפקט דוגמא אישית בפני שאר השוטרים, וזהו צעד נוסף לחיזוק אמון הציבור בשוטרים.

המיזם נועד לעזור לכם, אך לא להחליף את עבודת הרשויות. ובכל אירוע חירום – עליכם להזעיק מיד ניידת משטרה בזמן אמת למקום! ולאחר מכן, תוכלו לפנות לצוות המיזם אם יש צורך בעזרה נוספת מול הגורמים הרלוונטיים ברשויות.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button