Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

סטארט-אפ ניישן של משרד הכלכלה באשדוד, גם בקורונה

סטארט-אפ ניישן של משרד הכלכלה באשדוד, גם בקורונה
קרדיט pixabay

תחת מגבלות הקורונה, 11 מיזמים חדשים הושקו השבוע במסגרת אירוע ה- DEMO DAY  לאקסלרטור  TheHive9 באשדוד, מטעם משרד הכלכלה.

איתור עובדים בבינה מלאכותית * תחליף אקולוגי לאלכוג'ייל * מערכת אתרי אינטרנט לעסקים קטנים ועוד מיזמים שעתידים לספק מענה למציאות המשתנה.

אשדוד על מפת הסטארט אפ ניישן- השבוע סיימו היזמים של אקסלרטור TheHive9 אשדוד את המחזור התשיעי של התכנית באירוע דמו-דיי מקוון, במסגרתו היזמים הציגו את המיזמים למשקיעים פוטנציאליים. מעל 150 משתתפים, משקיעי, נציגי תעשייה וחברי קהילת ההייטק השתתפו באירוע הסיום המרגש, שעקב הקורונה התקיים בצורה מקוונת. עוד באירוע נכחו יניב קקון, המשנה לראש העיר אשדוד, חואן טייפלד, מנכ"ל "גבהים" וישראל הרשקוביץ מנהל סניף מעוף אשדוד.

במהלך התכנית שארכה 6 חודשים, קיבלו 11 יזמים כלים וסיוע בפיתוח המיזם, כולל מרחב עבודה משותף, חיבור למנטורים עסקיים, ליווי אישי ומקצועי מיועצי מעוף של משרד הכלכלה, מפגש עם משקיעים, סדנאות ועוד. הבוגרים מצטרפים לשורה ארוכה של יזמים בוגרי שמונה עונות מוצלחות של התכנית, מתוכם כ-140 יזמים בוגרי התכנית גייסו מעל 25 מיליון דולר ומעסיקים כ-150 עובדים.

בין הפיתוחים הטכנולוגיים של המשתתפים באקסלרטור, ישנם מיזמים שעתידים לספק מענה למציאות הקורונה כמו, מערכות אתרי אינטרנט המיועדות לעסקים קטנים ובינוניים, תחליף אקולוגי מדהים לאלקו-ג'ל, ואיתור עובדים באמצעי בינה מלאכותית. ומיזמים יצירתיים כמו, אבטחת מידע, מוצרים לאוהדי קבוצות ספורט, מיפוי תשתיות בזמן אמת, מוצר הגנה מפני קרינת סלולר, אוטומציה בפיתוח תוכנה, מערכת בינה מלאכותית התומכת בבניית מצגות ותקשורת משופרת לצילומי מלט"ים.

אקסלרטור TheHive9 אשדוד הוא יוזמה של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, באמצעות מערך השטח מעוף ובשיתוף עיריית אשדוד. האקסלרטור הוקם במסגרת תכנית MaofTech של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, שמטרתה לקדם יזמות טכנולוגית בפריפריה החברתית והגאוגרפית בישראל, והוא אחד מלמעלה מ-20 אקסלרטורים הממוקמים ברחבי הארץ. האקסלרטור הופעל ע"י עמותת 'גבהים', הפועלת לקידום יוזמות חדשות וטכנולוגיה בשיתוף עם מרכז הצעירים 'כיוונים' באשדוד, והוא חלק ממתחם יזמות במרכז כיוונים המהווה מקום מפגש לצעירים המקבלים מענה מקצועי לצרכיהם כחלק מקהילת יזמות מקומית פעילה. אגף הצעירים, מרכז כיוונים והאגף לפיתוח תעשייה בעיריית אשדוד ימשיכו ללוות את היזמים שיסיימו את התכנית ולעודד את השתלבותם בתעשייה המקומית. וכך גם כלל השותפים ימשיכו לתמוך בבוגרי התכנית ולקדם אותם בשלבי פיתוח המוצר, בפיילוטים  ובגיוס כספים ומענקים.

ישראל הרשקוביץ מנהל מעוף אשדוד: " להיות יזם היום, זה לא מובן מאליו. אנו במעוף נתקלים בלא מעט עסקים שכיום צריכים לשנות כיוון עקב משבר הקורונה, ואני אומר להם- תסתכלו על עולם הסטארט-אפ: עושים שינויים של 180 מעלות כהרף עין בלי למצמץ כדי להתאים את עצמם לקהל, לשוק ולמציאות המשתנה. אני מאחל לבוגרים שייקחו את הכלים שקיבלו באקסלרטור, יעופו עם המיזמים קדימה ויצטרפו לשורה מכובדת של בוגרי התוכנית שגייסו משקיעים ומפעילים מיזמים מצליחים. אני שמח על שיתוף הפעולה המוצלח עם כל השותפים וכמובן עם העירייה שחרטה על דיגלה לקדם את תחום היזמות בכלל"

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
הכל על פתרונות לאריזה תעשייתית
פתרונות לאריזה תעשייתית חיוניים לשרשרת האספקה העולמית מכיוון שהם מבטיחים...
כיצד מתנהלים משפטית כאשר עוברים תאונה
תאונות הן אירועים בלתי צפויים שיכולים להתרחש בכל רגע נתון...
למה כדאי לי להשקיע בנדל״ן בחו״ל?
אחד מאפיקי ההשקעה הבטוחים והמניבים ביותר הוא שוק הנדל״ן, אך...
סיבות לשלילת רישיון נהיגה
פסילת רישיון נהיגה יכולה להתבצע במספר מצבים. אחד המצבים הוא...
החיפויים שישנו את עיצוב הבית שלכם
למרות כל הניסיונות שלכם, משהו בכל זאת חסר לכם בעיצוב...
ההבדל בין עיצוב דירה לעיצוב בית פרטי
עיצוב פנים היא האומנות של עיצוב הבית והחלת הסגנון האישי...
"להוריד את הבטן" ללא כפיפות אינסופיות- כך תעשו את זה
ככל שאנו מתבגרים, כך הצטברות השומן, במיוחד באזור הבטן, גדלה...
סימפוניה מרחבית - נקודת המפגש בין אדריכלות לעיצוב פנים
בכל פרויקט בנייה של בית חדש, מקום מסחר או כל...
לעבור משברים משפחתיים בעזרת עורך דין מתאים
אמנם המשפחה היא מעגל האנשים הקרוב אלינו ביתר, אך עם...
להשאיר את הראש מעל המים גם בזמן מלחמה- איך עושים את זה
מלחמה היא מצב לא פשוט מכל הבחינות: פיזית, רגשית וגם...