Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

סיבות לשלילת רישיון נהיגה

סיבות לשלילת רישיון נהיגה
קרדיט - Canva

פסילת רישיון נהיגה יכולה להתבצע במספר מצבים. אחד המצבים הוא עבירת תעבורה חמורה אשר העונש בגינה הוא גם פסילת הרישיון. הפסילה יכולה להיות לשלושה חודשים אך בעבירות חמורות במיוחד גם לשנתיים ויותר. גם הגעה ל 36 נקודות תעבורה מביאה לפסילת הרישיון. שלילת הרישיון יכולה להיות גם החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, בין אם בעקבות דיווח של הנהג עצמו על שינוי במצבו הרפואי, בין אם בעקבות דיווח רופא מטפל או בעקבות בדיקה שנעשית למטרת החזרת הרישיון לאחר פסילה. נהיגה בזמן פסילה נחשבת כמובן לעבירה חמורה בפני עצמה שהעונש עליה יכול להיות גם שלוש שנות מאסר. חשוב להתייעץ עם עורך דין במצב בו נתפסתם נוהגים בזמן פסילה כדי שינחה אתכם להמשך.

חשיבותה של התייעצות עם עורך דין לפני חקירה

בין אם מדובר על חקירה שזומנתם אליה בשל עבירת תעבורה חמורה הנחשבת כבר לעבירה פלילית כמו נהיגה בזמן פסילה, נהיגה בשכרות ועוד, ובין אם בשל עבירה פלילית אחרת, חשוב להגיע לחקירה לאחר התייעצות עם עורך דין המתמחה בעבירות פליליות בהן אתם חשודים. במיוחד אנשים שעבורם זו חקירה ראשונה והם גם בטוחים בצדקתם מגיעים לחקירה כשהם בטוחים בעצמם ובכך שיעברו את החקירה בהצלחה. גם אז חשוב להתייעץ קודם כל עם עורך דין מומחה בתחום, עדיף עו"ד בעל ניסיון בעבודה גם בצד השני של המתרס, במשטרה במחלקת תביעות או בתור חוקר. עורך הדין ינחה את החשוד איך לנהוג בזמן חקירה, איך לשתף פעולה אך מבלי לומר דברים שיכולים לפגוע בו בהמשך ולהביא להבשלת התיק לכדי כתב אישום.

נקודות תעבורה: הנקודות שצבירתן לא פועלת לטובתכם

לרוב, צבירת נקודות נחשבת לדבר חיובי המצביע על התקדמותכם או הצלחתכם. בתחום התעבורה הדבר הפוך: צבירת נקודות היא עניין שלילי שמבחינת הרשויות מצביע על מסוכנות גדולה יותר שלכם כנהגים. לכל עבירת תעבורה ישנו מספר נקודות התלוי בחומרת העבירה, משתי נקודות לעבירות קלות עד עשר לעבירות חמורות. חשוב לדעת שנקודות נרשמות רק לאחר שאתם משלמים את הקנס בדו"ח שקיבלתם. תשלום זה יש בו הודאה בדבר עבירה. לכן, ביטול נקודות עבירות תעבורה יהיה פשוט יותר כל עוד הן עדיין לא רשומות באופן סופי אלא עומדות על הפרק. במצב כזה חשוב לפנות לעורך דין תעבורה שיסייע בהוכחה שלא עברתם את העבירה המיוחסת לכם ולכן גם תוספת הנקודות לא תהיה מוצדקת. עם זאת, גם לאחר שהנקודות כבר נרשמו ניתן להגיש בקשה לעמוד לדין וכך להמיר את העבירה לעבירה קלה יותר או להוכיח זכאות מלאה וכך להביא למחיקת חלק מהנקודות או כולן.

עו"ד חנה דוד היא עורכת דין פלילית ועוד" תעבורה בעלת ניסיון רב אשר סייעה לחשודים ונאשמים בעבירות שונות להקל בעונש או לצאת זכאים, זאת גם בשל שנים של עבודה בצד השני של המתרס, בתור חוקרת משטרתית. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
הפתרונות האיכותיים ביותר שיבטיחו את נוחות ובטיחות
במבינו קינג - joiebaby, המקום שבו תמצאו את המוצרים המובילים...
איך מקרינים מצגות שונות באירועים?
כולנו רגילים לכך שמצגות הן חלק בלתי נפרד מאירועים שונים....
פתרונות אורתופדיים- מה זה אורתוטיקה וכיצד היא יכולה לשנות את חייכם
איפה מזמינים מדרסים בהתאמה אישית? למי שרצה לענות כי מדרסים...
צוואה הדדית: מה שחשוב לדעת
אחת האפשרויות בעריכת צוואה היא צוואה הדדית. צוואה זו נערכת...
תעודות הבגרות של דור הגיבורים: 97% בגרות במחזור ט"ו אמית י' אשדוד
12 שנים במערכת החינוך הגיעו לסיומם השבוע, כאשר בוגרי מחזור...
כיצד פותרים סכסוכים בין בני משפחה
סכסוכים עלולים לקרות בסיטואציות שונות - סכסוכים משפחתיים על ירושה...
סובלים מכאבי ידיים או רגליים? יתכן שיש לכם סיאטיקה
התסמינים העיקריים של סיאטיקה, מחלה רפואית תכופה, כוללים חוסר תחושה,...
רכישת דירה - רק עם סיוע משפטי
רכישת נכס היא אחד האירועים המשמעותיים ביותר בחייו של אדם,...
הגנה על כל עובדת בהריון
מעסיקים רבים מודעים לזכויות של עובדיהם ובכל זאת קורה לא...
פתרונות פיננסיים מתקדמים: איחוד הלוואות משכנתא ומיחזור משכנתא
בתחום הפיננסים, בו ההחלטות החשובות יכולות להשפיע על חיינו הכלכליים...