חדשותכלכלה

סרבן הגט בן ה-80 לא התייצב למרות שלושה צווי הבאה

בית הדין הרבני באשדוד ורשויות החוק אינן מצליחות, למרות שהוצאו כבר שלושה צווי הבאה, להביא לדיון סרבן גט בן 80 המאושפז בבית חולים גריאטרי באזור השפלה. סרבן הגט לא התייצב לדיון הראשון וגם לא לדיון השני למרות צו ההבאה שהוצא נגדו לבקשת באת כוחה של האשה עו"ד ליאת לב קליין.

לדיון השלישי סוכם שהמשטרה תדאג להביאו, אך גם הפעם הוא לא התייצב כי המשטרה טענה שתפקידה לדאוג שיתייצב אך לא לדאוג לו להסעה מבית החולים הגריאטרי לבית הדין הרבני באשדוד.

על פי תביעת הגירושין שהגישה עו"ד ליאת לב קליין בשם האשה, נגד הבעל המבוגר ממנה בכ-30 שנה, הבעל נהג נגדה באלימות פיזית ומילולית, סירב משך שנים לדאוג לפרנסתה ולטיפול בששת ילדיהם ונהג לשתות לשוכרה.

בני הזוג נישאו לפני כ-20 שנה, ששת ילדיהם, ביניהם ארבעה קטינים, מתגוררים אצל האם המתקיימת מקצבת הכנסה. סרבן הגט מסרב לשלם להם מזונות למרות פסיקה מלפני כ-8 שנים מבית הדין הרבני והליך הגירושין עדיין תקוע. לפני כ-8 שנים הגבר חזר במפתיע להתגורר עם האשה ולפני 4 שנים נעצר שוב בגין אלימות קשה. מאז הם חיים בנפרד. לטענת האשה, לפני שלוש שנים הבעל הכריז כי הוא מפסיק לעבוד, הוא איים לשרוף את הבית ולרצוח את אשתו.

עו"ד לב קליין שהוכנסה לתמונה הקשה לפני כשנה, הגישה בשם האשה המוכה והעגונה, תביעת גירושין מחודשת בו נטען בין היתר כי הבעל הורחק לפני כעשר שנים מביתם המשותף ואף הורשע בגין אלימות קשה כלפיה. באת כוחה של האשה דורשת מבית הדין הרבני באשדוד לכפות על הבעל מתן הגט המיוחל, לאור האלימות הקשה והנתק ביניהם.

בעוד כשבועיים אמור להתקיים הדיון הרביעי והפעם נקבע בצו ההבאה, כי המשטרה תהיה אחראית גם להסיע את סרבן הגט לדיון ואף שוריין מתורגמן לשפה האמהרית.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button