Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עבודה עם לקוחות בתור שכיר ובתור עצמאי – במה מתבטאים ההבדלים?

עבודה עם לקוחות בתור שכיר ובתור עצמאי – במה מתבטאים ההבדלים?
קרדיט PIXABAY

אין ישראלי שלא מפנטז להיות הבוס של עצמו, אבל האם זה מתאים לכל בני האדם, האם אתם מסוגלים לוותר על השכר החודשי הקבוע ועל הטבות כמו למשל – חופשות בתשלום? או שעדיף לכם לעבוד בשעות שנוחות לכם? ידועה היא האמירה, לפיה – "אם אתם מעוניינים בבוס ממש אכזרי, כדאי שתעבדו בשביל עצמכם". באופן כללי, ניתן להגיד שעצמאים נהנים מעולם ומלואו – יש הזדמנויות רבות, לעולם לא צריך להתחנן ממישהו שיאפשר לכם לצאת לחופש, יש גמישות בשעות העבודה, או לחלופין חופש הבחירה מה ואיך לעשות, וכיוצא בזאת. אך המציאות רחוקה מכל זה, להיות הבוסים של עצמכם משמעו שהכסף שתרוויחו תלוי רק בכם, ואת מה שתרוויחו ביכולת הזאת אתם מפקירים לטובת ביטחון כלכלי. הוויכוח מה עדיף להיות – שכיר או עצמאי הוא עתיק יומין, והוא מתקשר למצב משפחתי, תלות בנסיבות, מערכות יחסים אישיות, היחס לסיכונים, או האמונה הגורפת ביכולת האישית, וכיוצא בזה. אם תמשיכו לקרוא, תדעו קצת יותר אודות – עבודה עם לקוחות בתור שכיר ובתור עצמאי – במה מתבטאים ההבדלים?

במה באים לידי ביטוי היתרונות של מחשבון המע"מ?

כאשר יודעים את הסכום הכולל, יש להכניס אותו במקום המתאים בתוך מחשבון מע"מ, והוא ינפיק לכם את חישוב סכום המע"מ, כמו גם הסכום לפני חישוב המע"מ. כמו למשל – במידה וביצעתם עסקה שכוללת מע"מ על סך של אלף מאה ושבעים ₪, עליכם להזין את הסכום במחשבון המע"מ, ואז ללחוץ על חישוב במחשבון המע"מ, ותקבלו פירוט כי הסכום לפני חישוב המע"מ יוצא 1000 ₪, בעוד המע"מ לבד יוצא מאה ושבעים ₪.

מי ירוויח יותר – עצמאי או שכיר?

בראייה כללית, תוכלו להרוויח יותר כסף בתור עצמאים, מאשר לו הייתם שכירים, אבל הכנסות מעסק אינן קבועות או מהימנות. בתקופות שאין מספיק לקוחות, ההכנסות החודשיות יהיו הרבה יותר נמוכות, בעוד יש זמנים של רווחים גבוהים ויש זמנים של רווחים מועטים, שיפגעו ברמת ההשתכרות שלכם, שכתוצאה מזה תבינו שאתם רודפים אחרי לקוחות בכל זמן נתון, ומכניסים את עצמכם ללחץ חדשות לבקרים.

מי יכול לאזן יותר בין עבודה לבין החיים – עצמאי או שכיר?

בתור עצמאיים תיהנו מהגמישות של בחירת לוח זמני העבודה, לעבוד מכל מקום במרחבי מדינת ישראל, וליהנות מחופש לעבוד אימתי שתרצו, בתנאי שיש לכם מספיק לקוחות, מה שנפלא בתורו בשביל ניהול הקריירה שלכם, מתוך השקעה של זמן איכות במטרות האישיות שלכם או בחיי המשפחה שלכם. ברם, תידרשו להיזהר מבחינת סיכונים ביכולת ההשתכרות שלכם. במידה ולא תעבדו באופן יציב או שתיהנו מיותר מדי חופש, הלקוחות שלכם בוודאי יסברו שאתם אינם מהימנים. במידה וחשוב לכם למצוא איזון מוצלח בין החיים שלכם לבין עבודה, אך בכל זאת חשוב לכם ליצור ביטחון בראייה קדימה של עשייה, תהיו בוסים קשוחים של עצמכם, ותלמדו לאזן באופן מושכל בין חיי היום יום שלכם לבין לוח הזמנים שלכם בעבודה.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
כיצד מתנהלים משפטית כאשר עוברים תאונה
תאונות הן אירועים בלתי צפויים שיכולים להתרחש בכל רגע נתון...
למה כדאי לי להשקיע בנדל״ן בחו״ל?
אחד מאפיקי ההשקעה הבטוחים והמניבים ביותר הוא שוק הנדל״ן, אך...
סיבות לשלילת רישיון נהיגה
פסילת רישיון נהיגה יכולה להתבצע במספר מצבים. אחד המצבים הוא...
החיפויים שישנו את עיצוב הבית שלכם
למרות כל הניסיונות שלכם, משהו בכל זאת חסר לכם בעיצוב...
ההבדל בין עיצוב דירה לעיצוב בית פרטי
עיצוב פנים היא האומנות של עיצוב הבית והחלת הסגנון האישי...
"להוריד את הבטן" ללא כפיפות אינסופיות- כך תעשו את זה
ככל שאנו מתבגרים, כך הצטברות השומן, במיוחד באזור הבטן, גדלה...
סימפוניה מרחבית - נקודת המפגש בין אדריכלות לעיצוב פנים
בכל פרויקט בנייה של בית חדש, מקום מסחר או כל...
לעבור משברים משפחתיים בעזרת עורך דין מתאים
אמנם המשפחה היא מעגל האנשים הקרוב אלינו ביתר, אך עם...
להשאיר את הראש מעל המים גם בזמן מלחמה- איך עושים את זה
מלחמה היא מצב לא פשוט מכל הבחינות: פיזית, רגשית וגם...
איך ממחזרים משכנתא
הליך מיחזור של משכנתא מתבסס על החלפת הלוואת המשכנתא הנוכחית...