Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עורך דין גביית חובות

עורך דין גביית חובות
קרדיט Freepik.com

במוקדם או במאוחר, כל נותן שירות, עסק, מיזם או ארגון יצטרך לנהל גביית חובות מלקוחותיו. לעתים הגבייה תסתמן כתהליך מתמשך ומתיש, שכולל דין ודברים מול לקוחות שונים ושלל פעולות חוזרות ונשנות כמו שליחת חשבוניות, ביצוע שיחות ושליחת תזכורות. לעתים גם מאמצים אלו לא יניבו תשלום בסופו של דבר, כך שאין מנוס מלקבל את שירותיו של עורך דין גביית חובות.

מתי מתעורר הצורך בסיוע משפטי כלפי לקוחות שאינם משלמים? מהן האפשרויות השמורות לעורכי הדין ברמה המשפטית? ותוך כמה זמן ניתן יהיה לראות את הכסף? המידע המלא לפניכם:

הזמן המתאים לשירותיו של עורך דין גביית חובות

בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם בעיצומם של הליכי גבייה מתישים ומתמשכים מול לקוחות מהסוג הבלתי רצוי: אלו שלא מוכנים לשלם בנסיבות הכרוכות בחוויית השירות או השימוש במוצר, אלו שהתשלומים מצידם הופסקו באופן חד צדדי וקשה לאתרם וגם אלו שמנסים להתחמק מתשלום, מסננים שיחות ומספרים סיפורים שונים.

כאשר מאמצי הארגון אינם עוזרים ותזרים המזומנים המבוסס על תשלום מלקוחות יוצא משליטה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין גביית חובות – גורם מרכזי והכרחי בתהליך ההגנה על האינטרסים והזכויות של בעלי החוב, שיוכל לפעול במגוון דרכים על מנת לגבות אותו.

אפשרויות הטיפול המשפטי מצד עורך הדין

ניתן להתייחס להליכי גביית חובות כפרקטיקה עם "תחנות יציאה" – בכל אחת מהן קיימת האפשרות לכך שהמהלך המשפטי הצליח והביא לקבלת התשלום מהלקוח, או לחילופין האפשרות שהמהלך לא נשא פרי ושיש להמשיך בתהליך.

התחנה הראשונה היא עובדת הייצוג המשפטי, שמרתיע רבים מהחייבים כשלעצמו. עורך הדין ישגר מכתב התראה ללקוח, שכעת מבהיר כי בעל החוב מיוצג משפטית ודורש בקבלת התשלום עד לתאריך מסוים, שלאחריו יחולו סנקציות כלכליות שונות. ייתכן שכבר בנקודה זו ומעצם השימוש בשירותיו של עורך הדין, החייב יירתע וימהר לשלם. אופציה נוספת היא שהלקוח ייאלץ לדין ודברים בנוגע להיקף החוב ומועדי התשלום מול עורך הדין המטפל.

התחנה הבאה תתרחש בהיעדר מענה למכתב ההתראה מצידו של החייב. בנקודה זו, יוכל עורך הדין לפתוח תיק גבייה בהוצאה לפועל נגד החייב, שנושא בסנקציות כמו עיקולים, ביטול כרטיסי אשראי, הפיכה לחשבון מוגבל, עיכוב יציאה מהארץ ועוד. גם הפעם בטרם ייכנסו הסנקציות לתוקפן, תשלח לשכת ההוצאה לפועל מכתב התראה. גם הפעם על מנת לחתור לפשרה יצטרך החייב ליצור קשר עם עורך הדין המטפל בלבד.

ועוד כמה יתרונות במתן השירות המשפטי:

גביית שיקים חוזרים – עורך דין גביית חובות פועל גם כלפי שיקים חוזרים, שכעת העסק נדרש לגבות מחדש. עורך הדין יוציא דרישת גבייה חדשה תוך מתן ליווי וייצוג משפטי מלא בנושא זה.

איתור חייבים – לעתים חייבים מותירים אחריהם חוב ונעלמים בנסיבות שונות, כך שעורך הדין יפעל לאיתור החייב וגביית החוב ממנו.

גבייה לאחר מות החייב – גם במקרים אלה דרושה עבודת איתור, לרוב של יורשים, שותפים או גורמים אחרים שיכולים לשאת בתשלום החוב הפתוח.

ייצוג משפטי בסכסוכים כספיים – כאשר קיימת מחלוקת חוזית, צבירת חוב משמעותי וסוגיות משפטיות הנובעות ממנו, עורך הדין ישמש גם כמייצג בבית המשפט, עד למיצוי ההליך על הצד הטוב ביותר מבחינת הלקוח.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
החיפויים שישנו את עיצוב הבית שלכם
למרות כל הניסיונות שלכם, משהו בכל זאת חסר לכם בעיצוב...
ההבדל בין עיצוב דירה לעיצוב בית פרטי
עיצוב פנים היא האומנות של עיצוב הבית והחלת הסגנון האישי...
"להוריד את הבטן" ללא כפיפות אינסופיות- כך תעשו את זה
ככל שאנו מתבגרים, כך הצטברות השומן, במיוחד באזור הבטן, גדלה...
סימפוניה מרחבית - נקודת המפגש בין אדריכלות לעיצוב פנים
בכל פרויקט בנייה של בית חדש, מקום מסחר או כל...
לעבור משברים משפחתיים בעזרת עורך דין מתאים
אמנם המשפחה היא מעגל האנשים הקרוב אלינו ביתר, אך עם...
להשאיר את הראש מעל המים גם בזמן מלחמה- איך עושים את זה
מלחמה היא מצב לא פשוט מכל הבחינות: פיזית, רגשית וגם...
איך ממחזרים משכנתא
הליך מיחזור של משכנתא מתבסס על החלפת הלוואת המשכנתא הנוכחית...
סימנים לכך שצריך להזמין טכנאי מעליות
אם אתם גרים בבניין משותף או עובדים בכזה, ויש בנכס...
אל תוותרו על מה שמגיע לכם מהביטוח
חברות הביטוח אינן יכולות למשוך תביעות צודקות עד אין סוף...
האם מטבח כפרי יתאים לכם?
החיפוש אחר מטבח שיתאים לבית זו לא תמיד משימה קלה...