תרבות וחינוך

פארק אשדוד 4 חודשים אחרי הפתיחה המתוכננת: יפה אך לא מושלם

בקרוב ייחנך פארק אשדוד. הפארק הסגור על מנעולים ובריחים ושערים מרותכים, זוכה לביקורים של המוני אשדודים, הצובאים על פירצה בגדר ומציפים את הפארק. משפחות על ילדיהן, זוגות צעירים, חבורות נוער, זקנים, גברים, נשים וטף נוהרים אל הפארק ליהנות מיופיו, מהנוף המרהיב הנשקף ממנו, ממתקני השעשועים לילדים וממגרשי המשחקים.

פסיעה במשעולי הפארק מגלה למבקרים פינות חמד להסבה, משטחי דשא, אגם מים חמוד עם גשר, פסלים צבעוניים, עליות ומורדות בגבעות מוריקות, פינות ישיבה רומנטיות צופות אל הים והשקיעה היפה, ואל האמפיתיאטרון עם הבמה הענקית ומושביו הכחולים.

העבודות בפארק החלו ב-15 ביוני 2010 ואמורות היו להימשך שנה ושמונה חודשים. עברו למעלה משנתיים ועוד לא תמה העבודה בפארק. עדיין מצויים בה קטעים לא מעובדים. מגרש המיני גולף נעדר. אמרו שבוטל וחבל. הגבעה המיוערת בעצי אשל זרועה קוצים ועשביה יבשה. עוד אין ברבורים באגם והמזרקה המוסיקלית לא פועלת באופן קבוע.

הפארק עלה לנו, לאשדודים הרבה כסף, מעל 100 מיליון. בעתיד נבחן אם קיבלנו תמורה לאגרה.

ולסיום, הערה למבקרים ש'גונבים את הגדר' ונכנסים לפארק: פגם מכוער הנגלה לעין המבקרים – הפסולת. אי אפשר להתעלם מתופעת הישראלי המלכלך. זה כואב, זה מתסכל, זה מעציב וזה פוגם ביופיו של המקום. יגידו ויתרצו שאין פחי אשפה במקום, נכון. אך האם זו סיבה לטנף את הפארק. ניתן לאגור את האשפה ולהשליכה בפח מחוץ לפארק. דרך ארץ מעולם לא הזיקה לאיש, אז נא לשמור על הניקיון כדי שהפארק לא יבאיש.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button