Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

פועל צעיר שנפל מ-8 מטרים באוניה בנמל ותובע כ-2.5 מיליון ש"ח

פועל צעיר שנפל מ-8 מטרים באוניה בנמל ותובע כ-2.5 מיליון ש"ח
גיל-הראל צילום פרטי

פועל שנפצע קשה כשהחליק על כתם שמן באוניה שעגנה בנמל אשדוד ונפל על ראשו, תובע כ-2.5 מיליון ש"ח מנמל אשדוד, מבעלי האוניה, מבעלי סוכנות ספנות  וממעסיקו בחברת שלי מתכות. כך עולה מתביעה שהוגשה לבית משפט השלום באשדוד באמצעות עורכי הדין גיל וניצן הראל. 

בתביעה נטען כי העובד, כיום בן 32, בחודש דצמבר לפני כ-7 שנים עלה על  אוניית משא A.MARKET אשר עגנה ברציף מס' 4 בנמל אשדוד במטרה לפקח ולכוון את מפעיל ה"בגר" על העמסת מתכות למיחזור.  לפתע, כאשר עמד על מרפסת האוניה החליק כתוצאה מכתם שמן שהיה על מרפסת האוניה, נפל מגובה של 8 מטרים ונחבט בראשו בעוצמה. 

הפועל פונה על ידי ניידת טיפול נמרץ לבית החולים תל השומר כשהוא מורדם ומונשם, עם חבלת ראש ודימום קשה. עם הגעתו לביה"ח אושפז במחלקת טיפול נמרץ ובבדיקת  CT ראש,  אובחנו דימום בראש, בצקת מוחית, שבר בגולגולת החוצה את הקיר הקדמי של תעלת האוזן החיצונית. בבדיקות  CT נוספות הודגם במספר חוליות בעמוד השדרה, שברים ברגל ובקרסול שמאל ולאור מצבו נאלץ לעבור מספר ניתוחים. 

רק כשנה  לאחר הפציעה הקשה,  הפועל הועבר למחלקת שיקום נפגעי ראש, כאשר הוא מתנייד באמצעות כיסא גלגלים. העובד שב והתלונן על כאבי ראש עזים, כאבים והגבלה קשה בתנועות רגל שמאל, בצקות ברגל שמאל, כאבי גב תחתון ועליון, כאבים בשברי החוליות בגב, סחרחורות ומצב נפשי קשה. לאחר התאונה העובד אובחן כסובל מפוסט טראומה ולמרות ניסיונותיו לשוב למעגל התעסוקה בהתאם למגבלותיו ומכאוביו, הדבר  לא עלה הדבר בידו עד לימים אלו.

ועדה רפואית מטעם הביטוח הלאומי קבעה כי הוא סובל משיעור נכות גבוהים ופרופסורית לנוירולוגיה מטעמו קבעה כי הוא סובל מנוסף מפוסט טראומה, מהפרעות זיכרון הקשורות לפגיעה המוחית, מכאבי ראש, מכאבים בתנועות הצוואר ומכאבים הקשורים לשברים בחוליות. זאת בנוסף להגבלה בתנועות קרסול שמאל ומהתקפי סחרחורת הקשורים לפגיעה באוזן שמאל. מומחה אורתופדיה מטעמו קבע כי העובד סובל גם נכות לצמיתות בגין שבר בשתי חוליות בעמוד השדרה, בשל  מגבלה בתנועות הצוואר, הקרסול ובגין צלקת.

באי כוחו עורכי דהין גיל וניצן הראל העוסקים בתביעות בגין נזקי גוף, טוענים בתביעה כי התאונה נגרמה עקב התרשלותם של הנתבעים כאשר לא סיפקו לפועל ציוד עבודה מתאים לעבוד חתת משטח מחליק, לא נתנו לו הדרכה, לא קיבל אמצעי בטיחות ולא דאגו לו לסביבת עבודה בטוחה. בנוסף נטען כי לא  הזהירו הפועל בפני כתמי שמן וגם לא דאגו לספק לו ציוד מגן ראוי כאשר עובד על מרפסת האוניה, זאת מאחר שהנהיגו  שיטת עבודה מסוכנת ובלתי בטוחה בגובה.

הפועל תובע לקבל פיצוי של כ-2.5 מיליון ש"ח עבור אובדן כושר עבודה, זכויות סוציאליות ופנסיוניות, הוצאות רפואיות וכאב וסבל. 

טרם הוגש כתב הגנה.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
לעבור משברים משפחתיים בעזרת עורך דין מתאים
אמנם המשפחה היא מעגל האנשים הקרוב אלינו ביתר, אך עם...
אל תוותרו על מה שמגיע לכם מהביטוח
חברות הביטוח אינן יכולות למשוך תביעות צודקות עד אין סוף...
התלמידות זוכרות את השוטר הגיבור משדרות שנפל בקרב
לקראת יום הזכרון, התקיים במדרשת אמית שחרי באשדוד ערב שרות...
מיסים שיש לשלם בעת רכישת נכס
קניית דירה היא אתגר לא קטן עבור רבים, הן מבחינת...
טיפול בבעיות מיזמי בנייה מחייב מקצועיות וניסיון
כשאתם בונים בית חדש או רוכשים דירה מקבלן אתם מצפים...
הגנה על עובדים חלשים היא חיונית
זכויות עובדים הן לא רק רעיון יפה, אלא למעשה חלק...
עורך דין לירושות וצוואות- הכתובת בכל נושא הקשור לתחום
אף אחד לא אוהב לעסוק בנושאים הקשורים לירושות, צוואות וגם...
והזוכה המאושר: ישיבת אמית יגל אשדוד
כשרועי השמיניסט האשדודי רצה להפיק הכתרת פורים בישיבה, הוא לא...
למה כשנקלעים לחובות עורך דין הוא חבל הצלה?
כשאדם או עסק נקלעים לחובות שאין ביכולתם לפרוע, התוצאה היא...
המנהל שנמצא במילואים מ - 7/10 הועלה בדרגה – מול כל התלמידים
מאז שמחת תורה, ה-7/10 נמצא הרב שלום מלול במילואים ביחידה...