Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

פלסטיקאי מברזיל מוביל עולמי בתחום הניתוחים לאחר ירידה במשקל יבצע ניתוח משולב במטופלת ישראלית שהפחיתה ממשקלה כ -72 ק"ג

פלסטיקאי מברזיל מוביל עולמי בתחום הניתוחים לאחר ירידה במשקל יבצע ניתוח משולב במטופלת ישראלית שהפחיתה ממשקלה כ -72 ק"ג
באדיבות האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית

פלסטיקאי מברזיל מוביל עולמי בתחום הניתוחים לאחר ירידה במשקל יגיע לישראל לכנס האיגוד לכירורגיה פלסטית ביוזמת היחידה לכירורגיה פלסטית בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד ויבצע ניתוח משותף במסגרת שיתוף הפעולה המקצועי עם השירות הפוסט – בריאטרי של היחידה

ד"ר קרלוס רוקסו (Dr. Carlos Roxo), מומחה בכירורגיה פלסטית מברזיל ובעל מוניטין בינלאומי בתחום הניתוחים הפוסט – בריאטריים יגיע לכנס השנתי של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית שיערך החודש בתל אביב כחלק משיתוף הפעולה המקצועי עם השירות לניתוחים פוסט – בריאטריים ביחידה לכירורגיה פלסטית באסותא אשדוד.

ניתוחים פוסט – בריאטרים נועדו לתת פתרון למטופלים שלאחר ירידה משמעותית במשקל באמצעות דיאטה או ניתוח בריאטרי נותרים עם עודפי עור ובעיות נלוות, וזהו למעשה שלב עיצוב הגוף לו הם מצפים על מנת לשוב לחיי רווחה תקינים גם בהיבט הפונקציונאלי. ד"ר רוקסו הוא מנתח מהעסוקים והמנוסים ביותר בתחומו, בעל ותק של שלושה עשורים בתחום, אשר ניתח יותר מ -1,000  מטופלים פוסט – בריאטריים מורכבים – משולבים, חתום על עשרות מאמרים מקצועיים, ומרצה מבוקש שהוזמן לכ-150 כנסים ברחבי ברזיל ובעולם.

כחלק משיתוף הפעולה המקצועי בין ד"ר רוקסו לד"ר שרונה צ'רניאק, מנהלת שירות הניתוחים הפוסט -בריאטריים באסותא אשדוד, זו השתתפותו הראשונה בכנס בישראל, ולאחריו תארח היחידה לכירורגיה פלסטית באסותא אשדוד ליום עיון את המנתחים הפלסטיים הבכירים בישראל. במסגרת יום העיון יבצע ד"ר רוקסו ניתוח פוסט – בריאטרי משולב בהשתתפות מומחי היחידה לכירורגיה פלסטית  במטופלת בת 33 שלאחר ניתוח בריאטרי הפחיתה ממשקלה כ -72  ק"ג (מ-152 ק"ג למשקלה הנוכחי כ-80 ק"ג) שמתוכננת לעבור מתיחת בטן היקפית והסרת עודפי עור מהזרועות.

ד"ר קרלוס רוקסו, מומחה בכירורגיה פלסטית מברזיל מציין כי: "מטרת הניתוח הפוסט – בריאטרי היא לעצב מחדש את גופו של המטופל אשר ירד עשרות ולעיתים אף 100 קילו ממשקלו. לאחר הירידה במשקל הוא למעשה חצי מהאדם שהיה. פיתחנו גישה להתמודד עם כמויות העור העודפות, באופן בטיחותי במטרה להעניק איכות חיים המאפשרת לאישה ללבוש בקיני או לגבר להסתובב בלי חולצה בחוף הים וכך להשיב למטופלים את הכבוד ודימוי הגוף של אדם נורמטיבי. הניתוח הבריאטרי מחזיר למנותח את הבריאות והניתוח הפוסט-בריאטרי משיב לו את הכבוד וזו תרומתו של המנתח הפלסטי לתהליך".

ד"ר נמרוד פרבר, מנהל היחידה לכירורגיה פלסטית בבית החולים האוניברסיטאי אסותא אשדוד הוסיף כי: "היחידה לכירורגיה פלסטית באשדוד שמחה על הזכות לארח את ד"ר רוקסו ואת בכירי הפלסטיקאים בישראל להשתלמות באחד התחומים החשובים בכירורגיה הפלסטית המודרנית. ברכות לד"ר שרונה צ'רניאק, שהקימה את שירות הניתוחים הפוסט בריאטריים בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד והובילה אותו בזמן קצר להיות שירות מוביל באיכותו ובהיקף הפעילות הניתוחית, על שיזמה את יום העיון ועל פועלה לשיפור איכות חייהם של אנשים לאחר ירידה משקל מקרב מבוטחי כל קופות החולים ומכל הארץ".

ד"ר שרונה צ'רניאק מנהלת השירות לניתוחים פוסט – בריאטרים בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד הסבירה כי: "הניתוחים לעיצוב הגוף אחרי הרזיה משמעותית הם שלב חיוני ובלתי נפרד מהשינוי הגופני והנפשי שהירידה במשקל היא החלק הראשון שלו. זהו השלב האחרון בתהליך להחזרת דימוי גוף חיובי ובריא וחזרה לתפקוד מיטבי מבחינה רפואית ונפשית. אני שמחה ונרגשת לנתח שוב יחד עם ד"ר רוקסו, מגדולי המנתחים הפוסט-בריאטרים בעולם, הפעם בישראל, ולהמשיך ולהחליף עמו ידע בתחום, והפעם בשיתוף מומחי היחידה ופלסטיקאים נוספים".

ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית הדגיש כי: "התוכנית האקדמית של הכנס, אשר יערך בימים שני ושלישי בין התאריכים 25-26 בנובמבר 2019 בתל אביב  תעסוק השנה בהתקדמות המחקר המדעי, הטיפול הקליני ובטכניקות כירורגיות פורצות דרך. שמנו דגש מיוחד על דוברים בינלאומיים במטרה להחליף ידע בשיטות ניתוחיות חדשות במספר תחומים וביניהן עיצוב הגוף מחדש לאחר ירידה במשקל".

הניתוח יתקיים ביום רביעי, 27.11.19, בשעה 07:30, בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, לתאום השתתפות של רופאים מומחים ומתמחים, יש לפנות לטל נתן, מזכירת היחידה לכירורגיה פלסטית בציון מספר טלפון: [email protected]

 

כנס האיגוד

הכנס השנתי של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, יעסוק במגוון תחומי הכירורגיה הפלסטית והרפואה האסתטית וישולבו בו בין היתר, הרצאות של מומחים מובילים מהארץ, כיתת אמן עם מרצים מובילים מהעולם, סדנאות מעשיות למתמחים בכירורגיה פלסטית ופאנלים אינטראקטיביים בהשתתפות הקהל.  כיו״ר הכנס השנתי מכהן ד״ר אריאל טיסונה, סגן מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית ומשחזרת במרכז הרפואי שיבא. בין המומחים בכנס יהיו גם פרופ' מאוריציו נאבה, מאיטליה אחד הפלסטיקאים המפורסמים בעולם אשר נחשב חלוץ שחזור והסרת גידול בניתוח רצוף אחד וכן פרופ' פיליפ בלונדיל מבלגיה אחד המיקרוכירורגים המובילים בעולם. שניהם עוסקים בתחום המשלב בין אונקולוגיה ופלסטיקה המיועד לנשים שחלו בסרטן השד ונקרא אונקופלסטיקה. הודות לשיתוף פעולה עם בית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד בארצות הברית, יתארח בכנס, פרופ' סאמנר סלבין, מומחה עטור פרסים, אשר נבחר לרשימת הפלסטיקאים המובילים באמריקה וכיהן כיו"ר הוועד המנהל לכירורגיה פלסטית בבית הספר לרפואה של הרווארד וכיום משמש כמרצה קליני בכיר. הרצאותיו בכנס האיגוד יעסקו באזור הפנים והצוואר ויתמקדו בהצערתן באמצעים כירורגיים כמו מתיחת פנים ובשיטות שאינן כירורגיות. שיתוף הפעולה עם בית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד נרקם בסיוע ד"ר אורן גנור חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית, המכהן כמרצה קליני, במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית הספר לרפואה של הרווארד. שיתוף הפעולה עם הרווארד אף ימשיך ויעמיק בכנס עתידי נוסף של האיגוד לכירורגיה פלסטית, שיהיה בינלאומי ורב משתתפים ויערך בירושלים בין ה – 17 עד ה – 20 במרץ 2021. כיו״ר הכנס בירושלים יכהן, פרופ' אלכס מרגוליס, מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בבית החולים הדסה.

הכנס יערך בימים שני ושלישי בין התאריכים 25-26 בנובמבר 2019 במלון הילטון בתל אביב ויכלול גם תערוכה מקצועית של מכשור רפואי וכן סידרת הרצאות קצרות לציבור בסגנון "טד" עם מיטב הרופאים מומחים מובילים לכירורגיה פלסטית בנושא הזרקות, טיפולים אסתטיים וניתוחים פלסטיים. כיו״ר הכנס לציבור מכהן ד״ר גיא נחמני, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית. את ההפקה לכנס השנתי של האיגוד, מבצעת חברת זיפר תקשורת חווייתית ואת יחסי הציבור לכנס מוביל משרדה של נאוה עינבר דוברת האיגוד.

 

האיגוד לכירורגיה פלסטית

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית הוא האיגוד המקצועי היחידי של ההסתדרות הרפואית בישראל אשר כולל בהכשרה שלו ובבחינות בכתב ובעל פה את תחום הרפואה האסתטית שאיננה כירורגית המהווה 25% מתכני ההתמחות. האיגוד הוקם במטרה להוות מסגרת ארגונית מקצועית לכ – 300 הרופאים המומחים והמתמחים העוסקים בכירורגיה פלסטית בישראל ולפעול לקידום ופיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר. האיגוד המהווה חלק בלתי נפרד מההסתדרות הרפואית בישראל, מטפח קשרים עם ארגונים בינלאומיים העוסקים בניתוחים פלסטיים ומתעדכן בחידושים ומגמות במטרה ליישמם בארץ. כחברי איגוד יכולים להצטרף רופאים ורופאות בעלי תואר מומחה בכירורגיה פלסטית. האיגוד מפעיל עמוד פייסבוק וכן אתר אינטרנט פתוח לציבור הכולל את רשימת המומחים וממליץ להיכנס אליו לפני ההחלטה על ביצוע ניתוח פלסטי או הליך אסתטי.

 

בית החולים הציבורי אסותא אשדוד

היחידה לכירורגיה פלסטית בבית החולים מנוהלת ע"י ד"ר נמרוד פרבר אשר מנהל גם את היחידה לניתוחי מוס (MOHS). בית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון נפתח במלואו בנובמבר 2017, והנו בית החולים הציבורי החדש הראשון שהוקם בישראל לאחר כ-40 שנה. בית החולים משרת כחצי מיליון איש, תושבי העיר אשדוד והסביבה וחברי כל קופות החולים. אסותא אשדוד עובד בשיתוף פעולה מלא עם עיריית אשדוד וגורמי הרווחה, בעידודו ותמיכתו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי. זהו בית החולים הציבורי היחיד בישראל הממוגן בהיקף נרחב (כמעט כולו). קמפוס אסותא אשדוד מתפרס על פני 70 דונם, מתוכם כ-70 אלף מ"ר שטח בנוי וכולל, מבנה אשפוז מרכזי בן חמש קומות, שתיים מהן תת קרקעיות, מבנה מכונים ומרפאות בן 4 קומות, מעבדות מחקר, פארק ירוק, מגרשי חנייה ושטחי מסחר לרווחת המבקרים והעובדים. בית החולים אסותא אשדוד הינו בית חולים אוניברסיטאי, של הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון שבבאר-שבע ומשמש אתר הוראה והתנסות לסטודנטים לרפואה ולהנחיית סטודנטים לתארים מתקדמים. אלה, לצד מרכזי המצוינות בבית החולים, מובילים את אסותא אשדוד להישגים בטיפול הרפואי ובמחקר ויאפשרו פריצות דרך רפואיות.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
החיפויים שישנו את עיצוב הבית שלכם
למרות כל הניסיונות שלכם, משהו בכל זאת חסר לכם בעיצוב...
ההבדל בין עיצוב דירה לעיצוב בית פרטי
עיצוב פנים היא האומנות של עיצוב הבית והחלת הסגנון האישי...
"להוריד את הבטן" ללא כפיפות אינסופיות- כך תעשו את זה
ככל שאנו מתבגרים, כך הצטברות השומן, במיוחד באזור הבטן, גדלה...
סימפוניה מרחבית - נקודת המפגש בין אדריכלות לעיצוב פנים
בכל פרויקט בנייה של בית חדש, מקום מסחר או כל...
לעבור משברים משפחתיים בעזרת עורך דין מתאים
אמנם המשפחה היא מעגל האנשים הקרוב אלינו ביתר, אך עם...
להשאיר את הראש מעל המים גם בזמן מלחמה- איך עושים את זה
מלחמה היא מצב לא פשוט מכל הבחינות: פיזית, רגשית וגם...
איך ממחזרים משכנתא
הליך מיחזור של משכנתא מתבסס על החלפת הלוואת המשכנתא הנוכחית...
אל תוותרו על מה שמגיע לכם מהביטוח
חברות הביטוח אינן יכולות למשוך תביעות צודקות עד אין סוף...
התלמידות זוכרות את השוטר הגיבור משדרות שנפל בקרב
לקראת יום הזכרון, התקיים במדרשת אמית שחרי באשדוד ערב שרות...
האם מטבח כפרי יתאים לכם?
החיפוש אחר מטבח שיתאים לבית זו לא תמיד משימה קלה...