כתבה ראשיתקהילהתרבות וחינוך

קבוצת תיאטרון פלייבק של מרכז יה"ל אשדוד נבחרה להופיע בכנס הוקרה לעובדי מערך השיקום בבריאות הנפש במחוז דרום

לאחר כשנה וחצי של עבודה בקורונה ומבצע "שומר החומות", צוות סל שיקום מחוז דרום של משרד הבריאות מקיים כנס הוקרה למאות רבות של עובדים במערך השיקום בבריאות הנפש שהשקיעו ממרצם בכדי לשמור על מענה למשתקמים אשר אותם הם מלווים גם בשגרה וגם בחירום.

קבוצת תיאטרון פלייבק  של מרכז יה"ל אשדוד הוזמנו להופיע בפני הקהל, לשמוע סיפורים וחוויות מהמשתתפים בקהל ולהמחיז אותם באמצעות משחק, תנועה ואימפרוביזציה. השחקניות הינן אימהות של משתקמים אשר נעזרים במערך השירותים של סל שיקום. המשחק שמומחז ע"י בני המשפחה של המשתקמים לסיפור של אנשי השיקום הוא ביטוי נוסף, לרוח הרואה את המשפחה כחלק מתהליך השיקום וההחלמה של המשתקמים בבריאות הנפש.

כנס ההוקרה הינו מקוון והוא יתקיים ב 13.7.21 יום ג' , למערך הדיור והליווי בקהילה לבריאות הנפש.

עמותת איכות בשיקום מפעילה 4 מרכזי משפחות יה"ל ברחבי הארץ (ראשל"צ, חדרה, כפר סבא ואשדוד) ולכל מרכז שלוחה בעיר נוספת. המרכזים ממומנים ומפוקחים על ידי משרד הבריאות.

המרכז שם דגש על מקומה המרכזי של המשפחה בתהליך השיקום, בעבודה משותפת ושיתופית הכוללת את המתמודד, המשפחה וגורמי הטיפול והשיקום, ברוח גישת ההחלמה בבריאות הנפש.

בבסיס תפיסת מרכזי יה"ל, האמונה ביכולתה של המשפחה לבסס את חייה – לשקם את רצף החיים האישיים והמשפחתיים לצד ההתמודדות עם המחלה, למצוא חוסן, משמעות והגשמה. המרכז מספק סביבה מכבדת, זמינה ומחבקת לבני המשפחה ופועל תוך התחדשות ויצירתיות ושותפות בתהליכי שינוי והתפתחות במרחב הטיפול והשיקום הפסיכיאטרי.

להתקשרות עם מרכז יה"ל אשדוד – 08-9333858

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button