בריאותכתבה ראשית

קופת חולים מאוחדת פתחה מרפאת סוכרת ייחודית לילדים ובני נוער

חדשות טובות למתמודדים עם סוכרת סוג 1: קופת חולים מאוחדת הקימה לאחרונה, מרפאה ייחודית עבור ילדים ובני נוער חולי סוכרת מסוג 1. המרפאה שנמצאת בסניף 'אבן עזרא' בעיר, תעניק מענה לכל צרכי הילדים ובני משפחותיהם, על ידי צוות מקצועי אשר מנוסה בעבודה עם ילדים ומתבגרים עם סוכרת. צוות המרפאה אף יפקוד את מוסדות החינוך ויעביר הדרכות לצוותים החינוכיים בכדי לאפשר שגרת חיים תקינה לילדים והנערים.

צוות המרפאה כולל: אנדוקרינולוגית ילדים, אחות סוכרת, דיאטנית ועובדת סוציאלית. הטיפול ניתן בקהילה, באמצעות צוות בכיר, ברמה המקצועית הגבוהה ביותר לצד זמינות גבוהה מאוד. בנוסף עומדות לרשות המרפאה, הטכנולוגיות המתקדמות ביותר המשמשות לטיפול ולמעקב כמו: משאבות אינסולין ומדי סוכר רציפים, המאפשרים מתן טיפול ברמה הגבוהה ביותר. חשוב להדגיש כי עבור ילדי 'מאוחדת' המאובחנים עם סוכרת נעורים, מדובר בשיפור משמעותי כיוון שעד לרגע פתיחת המרפאה, הם טופלו במסגרת מרפאות החוץ של בתי החולים ולכן, פתיחת המרפאה מנגישה עבורם את השירות ומסייעת להם לקיים אורח חיים שגרתי לצד הסוכרת.

לצד היתרונות בקבלת טיפול במרפאה, יינתן גם מענה טלפוני למקרים דחופים בכל ימות השבוע ובכל שעות היממה, תוך היכרות קרובה עם המטופלים ובני משפחותיהם. כמו כן,  רופאי המשפחה יוכלו להיות בקשר רציף עם צוות מרפאת הסוכרת.

צילום: דוברות מאוחדת

 

מנהלת המרפאה פרופ' זהר לנדאו, בעלת ניסיון של מעל 20 שנה בטיפול בסוכרת בגיל הילדות וההתבגרות : "מכל שנות העבודה הרבות עם ילדים ומתבגרים עם סוכרת ובני משפחותיהם, חשוב לי להעביר את המסר שילדים עם סוכרת יכולים לעשות הכול ולהגיע להישגים גבוהים. אני בטוחה שפתיחת המרפאה החדשה רק תסייע להם בכך"

נינה ריבקין, אחות מומחית בסוכרת: "מדובר במרפאה יחידה וראשונה בכל מאוחדת. עד היום כל הילדים עם סוכרת מסוג 1 היו במעקב בבתי חולים. זו ממש מרפאה חלוצית. המרפאה היחידה באשדוד בפרט ומאוחדת בכלל שמיועדת לתושבי אזור הדרום אבל מגיעים אליה גם ממחוזות אחרים. אין ספק שזה מקל על המטופלים מבחינת הצורך בהוצאת טופס 17, נסיעה ארוכה והמתנה ממושכת.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button