Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

קלינאות תקשורת – טיפול מקוון לעומת טיפול אישי בקליניקה מה ההבדל?

קלינאות תקשורת – טיפול מקוון לעומת טיפול אישי בקליניקה מה ההבדל?
קרדיט לתמונה: freepik

אם אתם שוקלים טיפול על ידי קלינאי תקשורת, יתכן שאתם תוהים מה עדיף טיפול מקוון או טיפול אישי בקליניקה? לשני סוגי הטיפול יש יתרונות וחסרונות, כך שההחלטה לא תהיה קלה.

במאמר זה נבדוק את ההבדלים בין מפגשי קלינאות תקשורת מקוונים למפגשים אישיים בקליניקה, כדי לעזור לכם לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

קלינאות תקשורת – טיפול מקוון מול טיפול אישי בקליניקה

היתרונות של הטיפול המקוון

 • לוח זמנים גמיש יותר – אחד היתרונות המרכזיים של הטיפול המקוון הוא האפשרות ליהנות מלוח זמנים גמיש יותר. זה מועיל במיוחד לאנשים עמוסים מאוד המתקשים להתחייב לפגישות אישיות קבועות. בעזרת הטיפול המקוון, הילד שלכם יוכל לקבל פגישה שמתאימה ללוח הזמנים שלכם. תוכלו גם לקבל את הטיפול מכול מקום בעולם, כך שהילד יוכל להמשיך להיות מטופל גם כשאתם בחופשה משפחתית בחו״ל.
 • טיפול נוח מהבית שלכם – טיפול מקוון על ידי קלינאי תקשורת יכול להיות אפשרות נהדרת עבור אנשים עם בעיות ניידות, שמתגוררים בפריפריה או שאין להם גישה קלה לתחבורה ציבורית. טיפול מקוון מועיל גם להורים שרוצים להימנע מחשיפה לזיהומים ומעדיפים שהילד יקבל את הטיפול כשהוא בביתו.
 • נוח לאנשים עסוקים – קלינאות תקשורת מקוונת נוחה לאנשים עמוסים, כי היא מציעה גמישות רבה יותר. הטיפול הווירטואלי מאפשר לכם להתאים את מועדי הטיפולים ללוח הזמנים העמוס שלכם.
 • עלות תועלת – קלינאות תקשורת מקוונת יכולה להיות חסכנית יותר מהטיפול המסורתי, כי אתם לא מבזבזים זמן וכסף על נסיעות ממושכות לקליניקה וחזרה.

החסרונות של הטיפול המקוון

 • יתכן שהטיפול המקוון לא יתאים לכול סוגי הפרעות התקשורת – אם המצב של הילד שלכם מורכב יותר, יתכן שהוא יזדקק לטיפול אישי בקליניקה כדי לקבל את הטיפול היעיל ביותר האפשרי.
 • דרושה טכנולוגיה – חיסרון פוטנציאלי נוסף של הטיפול המקוון כרוך בגישה לתקשורת אינטרנט כדי שאפשר יהיה לקיים את הטיפול. לפיכך, זו אפשרות לא טובה עבור אנשים ללא גישה אמינה לאינטרנט.

היתרונות של הטיפול האישי בקליניקה

 • תמיכה פיזית – טיפול אישי בקליניקה בקלינאות תקשורת יכולה להיות מועילה יותר עבור מטופלים שזקוקים לתמיכה פיזית ומעשית יותר, בתנאים שבהם המטפל יכול לספק להם הדרכות פיזיות שיעזרו להם להתקדם.
 • נוחות אישית – לפעמים אנשים וילדים עם הפרעות תקשורת עשויים להרגיש נוח יותר לדון בעניינים האישיים שלהם באופן אישי, מאשר בתקשורת מרחוק.

החסרונות של הטיפול האישי בקליניקה

 • יקר יותר – אחד החסרונות העיקריים של טיפול אישי על ידי קלינאי תקשורת, הוא עלות הטיפול שהיא יקרה יותר מהטיפול המקוון. כשאתם מקבלים טיפול אישי בקליניקה אתם משלמים גם עבור עלויות הכרוכות בשכירת הקליניקה ובתשלומים נלווים נוספים.
 • דורש התחייבות רבה יותר לזמן – קביעת פגישה פיזית בקליניקה דורשת התחייבות רבה יותר מבחינת העמידה בלוח הזמנים מאשר הפגישה המקוונת.
 • לוח זמנים לא כל כך גמיש – אם אתם אנשים עמוסים, ומתכננים להשתתף בטיפול של הילד שלכם באופן אישי תצטרכו לקחת בחשבון גם את זמני הנסיעה לפגישה וממנה, ולפנות את הזמן הנדרש לקיום הפגישה עם המטפל במועד שנקבע.

איזה סוג של מפגש טיפולי מתאים לי?

הסוג הטוב ביותר של מפגשים עם קלינאי תקשורת תלויים בצרכים ובהעדפות של המטופלים. יש אנשים שעשויים להעדיף את הטיפול המקוון ולו רק בגלל העובדה שהוא נוח יותר וזול יותר. אחרים עשויים להעדיף טיפול אישי בקליניקה, כי הוא מספק תמיכה מעשית יותר. בסופו של דבר, הבחירה נתונה בידי ההורים של הילד.

אם אתם שוקלים פניה לקלינאי תקשורת, מומלץ לדבר אתו וללמוד עוד על האפשרויות שלכם כך שתוכלו למצוא את ההתאמה הטובה ביותר עבורכם.

המאמר נכתב באדיבות קלינאי תקשורת

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
עריכת הסכם ממון לפני הנישואים: קשה באימונים, קל בקרב
גירושין הוא תהליך שיכול להיות ארוך ומייגע עד ההגעה להחלטות...
הכול על רכישת גלילים מקרטון בעידן המודרני
אתם מתכוננים לקראת מעבר דירה? או שאולי אתם מעבירים את...
מה כולל שירות IT במיקור חוץ
חברות מובילות בארץ ובעולם בוחרות לקבל שירותי it חיוניים במיקור...
עבודתה של הדולה
אם אי פעם תהיתן מה כוללת עבודתה של הדולה, אשת...
כך תקבלו את היעוץ המתאים ביותר לגבי ההלוואה המשמעותית בחייכם
משכנתא היא ההלוואה המשמעותית ביותר שתיקחו בחייכם. כיוון שזו הלוואה...
כל היתרונות בעריכת הסכם ממון
היום יש יותר ויותר זוגות המודעים לכך שלמרות שהקשר שלהם...
מהי הפלה יזומה
הפלה יזומה היא הפסקת הריון הנעשית באופן מלאכותי מסיבה רפואית...
מחיר יצירת מרחב מוגן בישראל
בישראל הצורך במרחבים מוגנים בבתים פרטיים הוא נדבך חיוני בהבטחת...
עולם קסום של קדושה, עם תשמישי קדושה
בתוך עולם עשיר במסורות ותרבות, תופס לו העולם של תשמישי קדושה מקום...
הכול על הובלות קטנות באזור הצפון
עוברים לדירה חדשה באזור הצפון? מדובר בסך הכול על הובלה...