Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

קרוב לבית

קרוב לבית
קרדיט: Freepik

כילדים קטנים, אנו רגילים שההורים שלנו תמיד לצידנו ומלווים אותנו בכל רגע. אך ככל שאנחנו מתבגרים וגדלים, המרחק גדל כיון שאנו מפתחים חיים עצמאיים ולא נמצאים בחזקת ההורים לנו כל הזמן. לעיתיים אנו גרים במרחק פיזי רחוק ולא יכולים להיענות לכל עזרה שהם מבקשים וצריכים מאיתנו כאשר מצבם הרפואי מדרדר ולא נמצא בשיאו. במצב זה, עוברים ההורים אל בית אבות המספק מסגרת רפואית מסביב לשעון. מומלץ לבחור בית אבות הנמצא בקרבת הילדים. למשל, הורים אשר ילדיהם גרים בחיפה יבחרו בית אבות בחיפה אשר יספק מענה על הצרכים שלהם וגם יהיה קרוב יותר אל הילדים.

המרכז הישראלי לגיל השלישי הוא מרכז אשר מציע שירות ייעוץ והכוונה לבתי אבות. השירות של המרכז ניתן ברגישות ועוזר בהתמודדות מול הגופים הבירוקרטיים ולמצוא את המקום האידיאלי עבור הקשיש.

להקל על השינוי

זוגות שמתחתנים, בוחרים לחיות זה לצד זו לאורך כל שנות חייהם. הם בונים לעצמם חיים, בית ומשפחה, מבלים את החיים וצוברים חוויות יחד ותומכים זה בזה בעת זקנה, כאשר המצב הרפואי נחלש ומקשה על החיים. אך ישנם מקרים בהם בין הזוג הבריא, שהיה לתמך נפטר באופן מפתיע כך שבן הזוג הנזקק לעזרה נשאר לבד. במקרים אלו, עובר הקשיש אל בית אבות מבחירתו או בעידוד המשפחה. כיוון והמעבר אל בית אבות לבד אינו פשוט רבים בוחרים לעבור לבית אבות הנמצא בעיר בה הם חיו עד כה כך שלמשל, בן הזוג שחי עד כה בקרית ים, יבחר בית אבות בקרית ים.

קרדיט: Freepik

מסגרת תומכת

ככל שאנחנו מתבגרים הגוף שלנו משתנה והופך לפגיע יותר, בין אם בגלל תהליכים טבעיים ובין אם בגלל התנהגויות והרגלים שסיגלנו לנו לאורך החיים. בנוסף, הגוף הופך לחשוף יותר לבעיות רפואיות וסיבוכים רפואיים כתוצאה מכך. חלק מהמבוגרים בגיל השלישי חווים היחלשות בראייה, הגבלה בחופש התנועה והאטה בקצב ההליכה ולכן לא תמיד מצליחים לבצע באותה צורה את הפעילויות שעשינו בעבר. לכן, מבוגרים רבים אשר מתקשים לחיות לבד ומעוניינים במעטפת רפואית בוחרים לעבור לחיות בבתי אבות. בתי אבות מציעים טיפול רפואי סביב השעון, כך שבעת הצורך יכול הקשיש לקבל עזרה.

קבלת טיפול צמוד

מחלות וקשיים רפואיים עשויים לקרות לאדם במהלך חייו, בעיקר ככל שהגיל עולה. במצבים אלו עשויה להילקח עצמאותו של האדם, בין אם בניידותו ובין אם בעשיית פעולות יום יומיות בכותלי הבית. חוסר בעצמאות יכול לקרות בעקבות ניתוח אשר מצריך השגחה לאחר מכן באופן זמני או בעקבות מצב רפואי הדורש השגחה תמידית שכן המצב לא עתיד להשתנות. במצבים כאלו, העברתו של האדם אל בית אבות אפשרית אך לא תמידית הכרחית או רצויה על ידי האדם עצמו והוא מתנגד לכך. שירותי סיעוד פרטיים, המאפשרים טפול רפואי והשגחה צמודה על ידי אדם המוסמך לזה, הם פתרון הן למצבים הזמניים והן למצבים התמידיים.

המרכז הישראלי לגיל השלישי הוא מרכז לייעוץ והכוונה לבתי אבות. במרכז ניתן למצוא שירות להתמודדות עם הליכים בירוקרטיים שונים וכן גם מציאת בית אבות מתאים בהתאם לצרכי הלקוח.

 

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
פרסום חרדי סוף 2023
פרסום חרדי הוא אינו עניין של מה בכך שכן, פרסום...
לדאוג לנושאים הרגישים ביותר בחיים
כשמתכננים את העתיד חייבים לחשוב על הגרוע מכל ולכן גם...
פתרונות קלים מדי הם ממכרים
מגפת ההתמכרויות שאנחנו מוצאים המציאות שלנו כיום כוללת גם חומרים...
לטפל בנפש שלנו בצורה איכותית
על מנת שתוכלו לצאת לדרך חיים חדשה, וכן גם להיגמל...
מטען מהיר לאופניים חשמליים מה חשוב לדעת לפני קנייה
אופניים חשמליים, בעיני המשתמשים והחובבים האדוקים שלהם, הם לא פחות...
אינטרקום לבית
אינטרקום לבית הוא אחד ממכשירי האבטחה הבסיסיים ביותר, והאמת ניתנת...
עיצוב המצבה שתשקף את האדם שנפטר
לבחור את המצבה של יקירכם זה לא קל. יש אינספור...
עיצוב המצבה שתשקף את האדם שנפטר
לבחור את המצבה שבאמת תשקף את האם היקר לכם שהלך...
חתונה דתית
איך מארגנים חתונה דתית?
חתונה ללא ספק מהווה אירוע מרגש ביותר. כל זוג חולם...
ספריות מתכת מעוצבות לעיצוב מושלם
מתכננים אירוע עסקי? הרמת כוסית, השקת מוצר, פרידה מעובד מסור...