Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

רפואה סינית עתיקה ומודרנית

רפואה סינית עתיקה ומודרנית
Credit: Pixabay.com

רפואה סינית, מה כבר לא אמרו עליה?! למעשה רפואה זו היא הרפואה השניה ביותר בגודלה בארץ ואולי השמישה ביותר בעולם. יותר ממחצית מדינת ישראל השתמשה ומשתמשת ברפואה סינית, גם בטיפול בילדים, גם בטיפול במבוגרים, למצבים אקוטים כמו תחלואה ויראלית או חיידקית או אפילו אורטופדית, ולמצבים ומחלות כרוניות קשות ומאתגרות כמו מחלות אוטואימוניות שונות, אלרגיה וגם כאבי ראש ואפילו תמיכה בטיפול במחלת הסרטן.

כלי הטיפול של הרפואה הסינית

נכון שהרפואה הסינית נכנסת לתוך הקבוצה הענקית של הרפואה המשלימה או הרפואה האלטרנטיבית, אבל היא שונה אלפי שנות אור מכל השיטות האחרות שבאותה הקבוצה. לרפואה זו יש מגוון גדול של כלי טיפול ולא כלי טיפולי אחד. לדוגמה, לרפלקסולוגיה כלי טיפולי אחד- עיסוי כפות הרגליים, להומאופטיה כלי טיפולי אחד- רמדי ולרפואה הסינית מספר כלים טיפולים כמו דיקור סיני (שגם בתוך הדיקור הסיני, יש מספר גישות טיפוליות שכל אחת יכולה לסייע בדברים שונים, מדיקור מקומי ועד שימוש בלייזר או באלקטרודות לחיזוק הפעולה), יש טיפולי מגע עדינים כמו אקופנסורה או שיאצו (נכון שהמקור של שיאצו או יפן, אבל הרפואה הסינית שידרגה אותו מאוד), טיפולי מגע שיותר דומים לפזיוטרפיה כמו טווינה, יש כלים טיפוליים או כלי עזר כמו כוסות רוח או 7 מחטים או גוואשה, כמובן שאחד הכלים המרכזיים הוא הכלי התרופתי שהם צמחי המרפא, כלי חשוב שיכול לסייע רבות, כלי נוסף הוא התזונה הרפואית לפי הפילוסופיה הסינית המותאמת לכל אדם לפי האבחנה שלו, ויש גם טיפול שיחתיים בדומה לפסיכולוגיה וגם כלים תנועתיים שיכולים לסייע בשיקום אורטופדי, אבל לא רק שהם הטאי צ'י והצ'י קונג.

רפואה שלמה עם התמחויות

זה נכון שהרפואה הסינית היא רפואה הוליסטית (רפואה שרואה את המכלול, את התמונה הגדולה ויודעת לטפל גם במקור הבעיה וגם בסמפטומים), אבל כפי שיש לרפואה המערבית התמחויות, כך גם לרפואה הסינית. לאחר כ 4 שנות לימוד של רפואה זו, ניתן להמשיך ולעשות התמחות בכל תחום שחפצים בו. לא לכל התחומים יש לימודי התמחות בארץ, אבל בסין בהחלט הנושא הזה מאוד מפותח. ההתמחויות העיקריות שאנו עדים להם בישראל הם התמחות בטיפול בילדים, טיפול בנשים ובעיות גניקולוגיות, טיפול במצבים אורטופדים, בעיות עור, ויש גם כאלה שמתמחים בבעיות נוירולוגיות ואפילו רופאים שמתמחים בבעיות עיניים. בסין גם מוצאים מתמחים בהרדמה. כן כן, ניתן להשתמש בדיקור על מנת לעשות הרדמות מקומיות, כמו למשל ניתן לצורך פתרון של טריגר פינגר (אצבע הדק) ועד הרדמה בניתוחים מורכבים כמו ניתוח לב פתוח (היתרון הגדול הוא מניעת הסמפטומים בעקבות החדרת חומר ההרדמה ושיקום והתאוששות מהירה יותר מהניתוח ללא תופעות פסיכוטיות או הקאות ותחושה לא נעימה).

הרפואה הסינית בארץ ובעולם עברה תהליכי שיפור מדהימים כאשר הידע העתיק התחיל לעבוד עם ידע מודרני וטכנולוגיה רפואית ומהתוצאות נהנים מליוני אנשים שעוברים תהליך מדהים של הבראה ושיפור איכות חייהם.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
חשיבותם של אימונים לבריאות ולמצב הגופני שלכם
אם אין לכם את הלוקסוס של עבודה גופנית שהיא המצב...
פרסום חרדי סוף 2023
פרסום חרדי הוא אינו עניין של מה בכך שכן, פרסום...
לדאוג לנושאים הרגישים ביותר בחיים
כשמתכננים את העתיד חייבים לחשוב על הגרוע מכל ולכן גם...
פתרונות קלים מדי הם ממכרים
מגפת ההתמכרויות שאנחנו מוצאים המציאות שלנו כיום כוללת גם חומרים...
לטפל בנפש שלנו בצורה איכותית
על מנת שתוכלו לצאת לדרך חיים חדשה, וכן גם להיגמל...
מטען מהיר לאופניים חשמליים מה חשוב לדעת לפני קנייה
אופניים חשמליים, בעיני המשתמשים והחובבים האדוקים שלהם, הם לא פחות...
אינטרקום לבית
אינטרקום לבית הוא אחד ממכשירי האבטחה הבסיסיים ביותר, והאמת ניתנת...
עיצוב המצבה שתשקף את האדם שנפטר
לבחור את המצבה של יקירכם זה לא קל. יש אינספור...
עיצוב המצבה שתשקף את האדם שנפטר
לבחור את המצבה שבאמת תשקף את האם היקר לכם שהלך...
חתונה דתית
איך מארגנים חתונה דתית?
חתונה ללא ספק מהווה אירוע מרגש ביותר. כל זוג חולם...