Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

רפואה סינית עתיקה ומודרנית

רפואה סינית עתיקה ומודרנית
Credit: Pixabay.com

רפואה סינית, מה כבר לא אמרו עליה?! למעשה רפואה זו היא הרפואה השניה ביותר בגודלה בארץ ואולי השמישה ביותר בעולם. יותר ממחצית מדינת ישראל השתמשה ומשתמשת ברפואה סינית, גם בטיפול בילדים, גם בטיפול במבוגרים, למצבים אקוטים כמו תחלואה ויראלית או חיידקית או אפילו אורטופדית, ולמצבים ומחלות כרוניות קשות ומאתגרות כמו מחלות אוטואימוניות שונות, אלרגיה וגם כאבי ראש ואפילו תמיכה בטיפול במחלת הסרטן.

כלי הטיפול של הרפואה הסינית

נכון שהרפואה הסינית נכנסת לתוך הקבוצה הענקית של הרפואה המשלימה או הרפואה האלטרנטיבית, אבל היא שונה אלפי שנות אור מכל השיטות האחרות שבאותה הקבוצה. לרפואה זו יש מגוון גדול של כלי טיפול ולא כלי טיפולי אחד. לדוגמה, לרפלקסולוגיה כלי טיפולי אחד- עיסוי כפות הרגליים, להומאופטיה כלי טיפולי אחד- רמדי ולרפואה הסינית מספר כלים טיפולים כמו דיקור סיני (שגם בתוך הדיקור הסיני, יש מספר גישות טיפוליות שכל אחת יכולה לסייע בדברים שונים, מדיקור מקומי ועד שימוש בלייזר או באלקטרודות לחיזוק הפעולה), יש טיפולי מגע עדינים כמו אקופנסורה או שיאצו (נכון שהמקור של שיאצו או יפן, אבל הרפואה הסינית שידרגה אותו מאוד), טיפולי מגע שיותר דומים לפזיוטרפיה כמו טווינה, יש כלים טיפוליים או כלי עזר כמו כוסות רוח או 7 מחטים או גוואשה, כמובן שאחד הכלים המרכזיים הוא הכלי התרופתי שהם צמחי המרפא, כלי חשוב שיכול לסייע רבות, כלי נוסף הוא התזונה הרפואית לפי הפילוסופיה הסינית המותאמת לכל אדם לפי האבחנה שלו, ויש גם טיפול שיחתיים בדומה לפסיכולוגיה וגם כלים תנועתיים שיכולים לסייע בשיקום אורטופדי, אבל לא רק שהם הטאי צ'י והצ'י קונג.

רפואה שלמה עם התמחויות

זה נכון שהרפואה הסינית היא רפואה הוליסטית (רפואה שרואה את המכלול, את התמונה הגדולה ויודעת לטפל גם במקור הבעיה וגם בסמפטומים), אבל כפי שיש לרפואה המערבית התמחויות, כך גם לרפואה הסינית. לאחר כ 4 שנות לימוד של רפואה זו, ניתן להמשיך ולעשות התמחות בכל תחום שחפצים בו. לא לכל התחומים יש לימודי התמחות בארץ, אבל בסין בהחלט הנושא הזה מאוד מפותח. ההתמחויות העיקריות שאנו עדים להם בישראל הם התמחות בטיפול בילדים, טיפול בנשים ובעיות גניקולוגיות, טיפול במצבים אורטופדים, בעיות עור, ויש גם כאלה שמתמחים בבעיות נוירולוגיות ואפילו רופאים שמתמחים בבעיות עיניים. בסין גם מוצאים מתמחים בהרדמה. כן כן, ניתן להשתמש בדיקור על מנת לעשות הרדמות מקומיות, כמו למשל ניתן לצורך פתרון של טריגר פינגר (אצבע הדק) ועד הרדמה בניתוחים מורכבים כמו ניתוח לב פתוח (היתרון הגדול הוא מניעת הסמפטומים בעקבות החדרת חומר ההרדמה ושיקום והתאוששות מהירה יותר מהניתוח ללא תופעות פסיכוטיות או הקאות ותחושה לא נעימה).

הרפואה הסינית בארץ ובעולם עברה תהליכי שיפור מדהימים כאשר הידע העתיק התחיל לעבוד עם ידע מודרני וטכנולוגיה רפואית ומהתוצאות נהנים מליוני אנשים שעוברים תהליך מדהים של הבראה ושיפור איכות חייהם.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
חום- יתרונות ופתרונות יעילים בתעשייה
החום הוא אולי מילת המפתח בתעשייה, בעיקר בשנים האחרונות וככל...
הכל על פתרונות לאריזה תעשייתית
פתרונות לאריזה תעשייתית חיוניים לשרשרת האספקה העולמית מכיוון שהם מבטיחים...
כיצד מתנהלים משפטית כאשר עוברים תאונה
תאונות הן אירועים בלתי צפויים שיכולים להתרחש בכל רגע נתון...
למה כדאי לי להשקיע בנדל״ן בחו״ל?
אחד מאפיקי ההשקעה הבטוחים והמניבים ביותר הוא שוק הנדל״ן, אך...
סיבות לשלילת רישיון נהיגה
פסילת רישיון נהיגה יכולה להתבצע במספר מצבים. אחד המצבים הוא...
החיפויים שישנו את עיצוב הבית שלכם
למרות כל הניסיונות שלכם, משהו בכל זאת חסר לכם בעיצוב...
ההבדל בין עיצוב דירה לעיצוב בית פרטי
עיצוב פנים היא האומנות של עיצוב הבית והחלת הסגנון האישי...
"להוריד את הבטן" ללא כפיפות אינסופיות- כך תעשו את זה
ככל שאנו מתבגרים, כך הצטברות השומן, במיוחד באזור הבטן, גדלה...
סימפוניה מרחבית - נקודת המפגש בין אדריכלות לעיצוב פנים
בכל פרויקט בנייה של בית חדש, מקום מסחר או כל...
לעבור משברים משפחתיים בעזרת עורך דין מתאים
אמנם המשפחה היא מעגל האנשים הקרוב אלינו ביתר, אך עם...