חדשות אשדודכתבה ראשיתנדל''ן

שלומי בן עזרי מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד והשפלה: "צריך לבצע בדיקה הנדסית בכל הבניינים הישנים באשדוד"

"לאור העובדה שהבניין שקרס בחולון נבנה בשנת 1973, לפני פחות מ-50 שנה, חייבים לבצע בדיקת הנדסית לכל הבניינים הישנים שנבנו באשדוד", כך אומר שלומי בן עזרי מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד והשפלה.

לדבריו," בעיר שנבנתה בשנות ה-60 ישנם בניינים לא מעטים שהם ישנים אפילו יותר מהבניין שקרס בחולון. חשוב לציין כי התקנים לחיזו ק בניינים שהיו נהוגים בשנים ההן, שונים מהתקנים כיום. "

שלומי בן עזרי: "מה שקרה בחולון צריך להדליק נורה אדומה לכולנו ומחזק עוד יותר את החשיבות שבהתחדשות עירונית שמתבססת על חיזוק בניינים ישנים מפני קריסה, לא רק בעת רעידת אדמה. זאת לצד הוספת ממ"ד שיגן על הדיירים מפני טילים, מה עוד שעם ביצוע תמ"א 38 או פינוי בינוי, הדיירים מקבלים בניין עם חזית משודרגת, לובי משופר, מעלית ודירות גדולות יותר הכוללות מרפסת".

לדבריו בחולון ארע נס שלא היו נפגעים בנפש. בן עזרי: "אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הקריסה הייתה מתרחשת בשעת לילה מאוחרת כשכל הדיריים היו ישנים. היינו אז באירוע רב נפגעים ואפילו באחד האסונות הגדולים במדינה".

בן עזרי מנכ"ל הארגון: "גם כך מי שביתו קרס איבד את כל רכושו, הריהוט, הזכרונות, ולמעשה הוא מתחיל את חייו מההתחלה. אני גם לא בטוח בפוליסת ביטוח מבנה ותכולה מכסה מקרים אלה.  אני פונה לוועדי הבתים ולדיירים בבניינים ישנים: אם עד עכשיו התבלטתם אם להיכנס לפרויקט של תמ"א 38 או פינוי בינוי, הנה עוד סיבה להזדרז".

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button