Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

תכניות בידור ופנאי האהובות בישראל

תכניות בידור ופנאי האהובות בישראל
קרדיט: Pixabay

אין דבר שישראלים אוהבים יותר, מאשר לראות טלויזיה. גם בעידן שבו כל הכוכבים הגדולים הפכו כבר לנגישים, בזכות הרשתות החברתיות המאפשרות לפנות כמעט לכל אדם באופן ישיר – עדיין הטלויזיה מייצרת את המרחק המסוים הנדרש, על מנת לייצר הערצה ואהדה עצומות כלפי אותם אנשים המהווים את הבסיס של ענף הבידור בארץ. תכניות בידור ופנאי האהובות בישראל הן מגוונות מאוד, כאשר באופן מפתיע למדי – הז'אנרים השונים נחלקים בין קבוצות אוכלוסיה רבות, שהן בעצמן מגוונות למדי.

תוכניות וותיקות ונוסטלגיות? לא למבוגרים בלבד

אם אתם מתכננים לראות בטלויזיה שידור של הגרלות לוטו (למידע נוסף), סביר להניח שאתם גם עומדים לצפות בשידור הזה ואתם ממש לא היחידים: מתברר שלמרות שתוצאות ההגרלה הוותיקה מתפרסמות באתרי אינטרנט רבים, לתוכנית שעולה בשידור חי ובה מתקיימת ההגרלה עצמה, יש רייטינג מצוין בקרב צעירים ומבוגרים כאחד.

ייתכן שהמתח הנוצר מעצם קיום ההגרלה בזמן אמת וההשקעה בויזואליות של התוכנית – על אף שהיא נמשכת דקות ספורות בלבד – מספיקים כדי לעניין אנשים רבים ומצמידים למסך גם בני עשרים פלוס וגם בני שבעים.

איך זה שלתוכניות הבוקר יש רייטינג גבוה?

הרייטינג הגבוה שזוכות לו תוכניות הבוקר, המשודרות בשעות שבע עד תשע, נראה כמעט בלתי אפשרי ולא מובן עבור אנשים שעובדים מחוץ לבית. רבים תוהים כיצד זה יכול להיות שישנם כל כך הרבה צופים לתוכנית, שמשודרת כאשר, לכאורה, אנשים לא אמורים להימצא מול מכשיר הטלויזיה אלא להיות עסוקים עד מאוד בדברים אחרים ולא בפעילות הנחשבת לפנאי.

מתברר שבעקבות המעבר לעבודה בבית, שהתרחש בקרב מגזרים רבים של עובדים – לרבות בארגונים גדולים, גם הפעלה של הטלויזיה בשעות הבוקר הפכה לחלק לגיטימי וכיפי עד מאוד, עבור אותם אנשים הנמצאים בביתם. כשיום העבודה גמיש יותר ואין כל דחיפות בהגעה זריזה אל המשרד, נראה שישנם לא מעטים שהופכים את הזמן הפנוי לזמן של פנאי – ומאפשרים לעצמם ליהנות מצפייה בטלויזיה ממש "על הבוקר".

הריאליטי עדיין שולט ברוב הטלויזיות שבבתים בישראל

תחום הריאליטי הוא העומד בפסגה בשנים האחרונות – והוא זה שגם הולך ומקבל יותר ויותר זמן שידור בפועל. מבט מהיר בעיתון או ברשת, על השידורים הצפויים לעלות בהמשך השבוע בערוצים הישראליים השונים, יגלה שפע של תוכניות ריאליטי מכל הסוגים: תוכניות בישול, סדרות תעודה ותוכניות ריאליטי שירה הן ה"מלכות" של הטלויזיה המקורית. לצידן קיימות שפע של תוכניות ריאליטי גם בכל הערוצים הזרים, כך שאין ספק שלצופה שחובב את הז'אנר הזה, יש מגוון עצום לבחור מתוכו.

האם זה אומר משהו לגבי סוג השידורים שיהיה פופולרי בעתיד? לא בהכרח. ממש כמו טרנדים באופנה, גם הטרנדים האהודים בטלויזיה צפויים לעבור שינויים, בהתאם לעונה ולתקופות שחולפות. בינתיים, נדמה שקברניטי התקשורת יוצאים מגדרם על מנת להרחיב את הגיוון הקיים ממילא, בתוכניות הבידור והפנאי הנצפות בישראל.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
החיפויים שישנו את עיצוב הבית שלכם
למרות כל הניסיונות שלכם, משהו בכל זאת חסר לכם בעיצוב...
ההבדל בין עיצוב דירה לעיצוב בית פרטי
עיצוב פנים היא האומנות של עיצוב הבית והחלת הסגנון האישי...
"להוריד את הבטן" ללא כפיפות אינסופיות- כך תעשו את זה
ככל שאנו מתבגרים, כך הצטברות השומן, במיוחד באזור הבטן, גדלה...
סימפוניה מרחבית - נקודת המפגש בין אדריכלות לעיצוב פנים
בכל פרויקט בנייה של בית חדש, מקום מסחר או כל...
לעבור משברים משפחתיים בעזרת עורך דין מתאים
אמנם המשפחה היא מעגל האנשים הקרוב אלינו ביתר, אך עם...
להשאיר את הראש מעל המים גם בזמן מלחמה- איך עושים את זה
מלחמה היא מצב לא פשוט מכל הבחינות: פיזית, רגשית וגם...
איך ממחזרים משכנתא
הליך מיחזור של משכנתא מתבסס על החלפת הלוואת המשכנתא הנוכחית...
סימנים לכך שצריך להזמין טכנאי מעליות
אם אתם גרים בבניין משותף או עובדים בכזה, ויש בנכס...
אל תוותרו על מה שמגיע לכם מהביטוח
חברות הביטוח אינן יכולות למשוך תביעות צודקות עד אין סוף...
האם מטבח כפרי יתאים לכם?
החיפוש אחר מטבח שיתאים לבית זו לא תמיד משימה קלה...