זירת המומחיםנדל''ן

4 דרכים לקניית דירה ללא הון עצמי

כך תוכלו לרכוש דירה בישראל, גם ללא גיוס של הון עצמי:

קניית דירה בישראל היא תהליך שהולך יד ביד עם משכנתא. הבעיה מתחילה בכך שבנקי המשכנתאות מעניקים הלוואות בגובה של עד כ-75% בלבד, מה שאומר ששאר 25% האחוזים הנותרים הם על חשבונם של נוטלי ההלוואה. בשורה התחתונה – בעוד שעלויות הנכסים עומדות על מיליוני שקלים, ערך ההון העצמי יכול להגיע לסכומים של מאות אלפי שקלים, שרוב נוטלי המשכנתאות מתקשים מאוד לעמוד בו.
אז איך בכל זאת ניתן לקנות נכס, גם אם אין את האפשרות לגייס הון שכזה? להלן, מספר פתרונות שיוכלו לסייע לכם:

משכון הנכס של ההורים

אחת הדרכים היותר פופולאריות בקרב זוגות צעירים היא משכון הנכס של ההורים, או בשמו הבנקאי – משכנתא הפוכה – זאת במידה ולהורים קיים נכס שנמצא ברשותם המלאה (כלומר שכלל התשלומים על הנכס כבר ירדו, ואין להם עוד תשלומים עתידיים נוספים).
במידה והנכס נמצא ברשותם המלאה (ולאחר שהבנק בדק ואישר שמצבם הכלכלי תקין) – ההורים יוכלו לקבל משכנתא בגובה של עד כ-50 % מגובה הנכס שלהם, ובכספים הללו ניתן יהיה להשתמש בתור הון עצמי למשכנתא.

קניית דירה (זולה) להשקעה

שיטה נוספת היא רכישת נכס בעלות זולה יחסית של כחצי מיליון שקלים, שתוכל לשמש אתכם בתור מקור הכנסה בדרך למשכנתא. אמנם מדובר בנכסים שקצת יותר קשה למצוא, אבל זה עדיין אפשרי.
נכסים מהסוג הזה לרוב ניתן למצוא באזורים פחות מבוקשים כגון שכונות ישנות (ובדרך כלל גם מדובר בנכסים קטנים מאוד של עד כשני חדרים), אבל בסופו של דבר הסבלנות משתלמת, ותופתעו לדעת שלנכסים כאלו יש לא מעט ביקוש בקרב מחפשי דירות (ובמיוחד למחפשי דיור ליחידים).

קנייה במחיר למשתכן

כאן מדובר בקנייה של נכס באחד מתוך כמה מאות של פרויקטים כאלו בארץ, אשר מציעים דירות מוזלות. חשוב לקחת בחשבון שהשתתפות במכרז על דירה בפרויקט כזה מצריכה עמידה באחד מהתנאים:
● זוגות מאורסים שצפויים להינשא כ-3 חודשים מיום הגשת הבקשה
● זוגות נשואים עם/בלי ילדים
● אם/אב חד הוריים לילד אחד לפחות, שגילם קטן מ-21
● רווקים מגיל 35 ומעלה
● מועמדים שאין/מעולם לא היה ברשותם נכס או זכויות כלשהן בנכס ב-6 השנים האחרונות, ושלא קיבלו סיוע מהמדינה למטרת דיור.

קניית קרקע חקלאית

כאן אמנם מדובר באופציה פחות פופולארית (וגם לוקח לא מעט זמן עד שהקרקע הופכת לבית), אבל זו עדיין אופציה ששווה לשקול.
מדובר בקרקעות שאינן מופשרות לצורך בנייה, כך שמחירן נמוך באופן שמאפשר לרכוש אותן ללא צורך בהון עצמי. הפשרת קרקע אורכת ברוב המקרים כ-5 שנים, אבל לאחר ההפשרה ניתן לבנות עליה בית, ובכך לחסוך עלויות באופן משמעותי.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button